2011 Ortaöğretim-Önlisans KPSS İkinci 2. Yerleştirme Ne Zaman

İsimli konu WH 'Sınavlar' kategorisinde, nefesinleyüzeceğim üyesi tarafından 19 Ocak 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: 2011 Ortaöğretim-Önlisans KPSS İkinci 2. Yerleştirme Ne Zaman. 24 Ocak ile 2 Şubat 2011 tarihleri arasında alınacak başvurularla birilikte Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim(Lise) mezunları arasından 6 Bin 560 memur... kpss/2 ne zaman yapılacak? 2011 Kpss Ne Zaman - Ortaöğretim Kpss Ne Zaman ...

1. 24 Ocak ile 2 Şubat 2011 tarihleri arasında alınacak başvurularla birilikte Lisans, Önlisans ve Ortaöğretim(Lise) mezunları arasından 6 Bin 560 memur alımı gerçekleştirilecek. Yeni memurların 529 tanesi lise(ortaöğretim), 1.698 tanesi Önlisans, 4.333 tanesi ise 4 Lisans mezunları arasından seçilecek. Peki 2011′de başka memur alımı yapılacak mı?
    2011 ve 2012 Yılları İçerisinde Toplam Yerleştirme Sayısı 5′i Bulabilir

2011 Şubat ayında alınacak olan 6 bin 560 memur şu anda ilk aşamada kamu kurumlarının ihtiyaç duyduğu personeli sayısını ifade etmektedir. Memur adaylarının sayıyı az görüp endişeye kapılmalarına gerek yok. Zirâ hükümetin 2011 yılının Nisan-Mayıs ve Eylül-Ekim dönemlerinde olmak üzere 2 defa daha alım yapacağı beklenilen gelişmeler arasında. Dolayısıyla şubat ayında atanacak olan 6 bin 560 memur arasında yer bulamayan memur adaylarının bir sonraki yerleştirmeyi beklemesi gerekmekte.

Maliye Bakanı Mehmet ŞİMŞEK, daha önce ajanslara yaptığı açıklamada 2011 yılı içersindeki memur alımlarının toplamda 70 bini bulabileceğini belirtmişti. Bu 70 bin kişinin ortalama 50 bin kadarının öğretmen,polis,doktor gibi özel statülü memur olacağını düşünürsek. Diğer memurluk gruplarında şubat ayında yapılacak olan 6 bin 560 memur ile birlikte 2011 yılı içerisinde toplamda 20 bine yakın Ortaöğretim,Önlisans ve Lisans mezunu memur alımı yapılacağını söyleyebiliriz.
    19 Ocak 2011
soru sor