Açılır menü nasıl yapılır?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 24 Haziran 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Açılır menü nasıl yapılır?. Merhabalar bi sorun olucak.. Bi menü var elimde fakat açılır menü yapamadım onun üzerinde yardımcı olurmusnuz ? link gönderiyorum aşağıda..... bu menü nasıl yapılır Butonlara açılır menü? ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Merhabalar bi sorun olucak.. Bi menü var elimde fakat açılır menü yapamadım onun üzerinde yardımcı olurmusnuz ? link gönderiyorum aşağıda..

Multiupload.com - upload your files to multiple file hosting sites!

Hakkımızdanın alt başlıkları olucak yan tarafta bir türlü yapamadım hakkımızdaya gelince çıkacak olan alt başlıklar,
    -VİZYONUMUZ
    -NİTELİK
    -GÖREV ANLAYIŞI
    -GÜVEN VE AHLAK

içinden bir tanesini bile yaparsanız bana örnek olur link'e tıklama ile beraber..

İlgilenirseniz şimdiden çok seviniirim.. Teşekkürler Açılır menü nasıl yapılır?
    Sponsorlu Bağlantılar
    24 Haziran 2010
  2. Arkadaşlar birçok kişi tarafından sorulan bir sorunun cevabını hiç kodlara bulaşmadan nasıl yapacağınızı anlatıyorum...

Eklenti Adı : Suckerfish Drop Down Menü

Nedir? :
    Javascipt ve css kullanılarak oluşturulmuş, kategorileri, arşivleri, sayfaları, linkleri bir menü içerisinde isteğimize göre gösterebileceğimiz. Eklentiyi aktif ettikten sonra admin panel de Ayarlar > Suckerfish sekmesini kullanarak yönetebileceğimiz, geliştirilmeye devam eden aşağı açılır menü eklentisi.

Özellikleri:
    Eklenti için düşünülmüş güzel bir özellik de, menü için kullanacağımız css kodlarını eklentinin "online generator" sayfasını kullanarak temamıza uygun olarak oluşturabilmemiz.

Kurulum:
    pixopoint WordPress Dropdown Menu Plugin sayfasından indireceğimiz eklentiyi wp-content/plugins/ klasörüne atıyoruz.Wordpress admin paneline girerek eklentiler sekmesine tıklıyoruz ve Etkinleştir diyoruz.

Daha Sonra eklenti için gerekli olan
    Kod:
    <?php if (function_exists('suckerfish')) {suckerfish();} ?>
    kodumuzu temanızda menü nede görünecekse oraya koyuyoruz...

Son olarak Suckerfish Dropdown CSS Generator sayfasına giderek, karşımıza çıkacak form aracılığı ile menümüzün görünüm ayarlarını yaptıktan sonra.Sayfanın altında bulunan "sorguyu gönder" tuşuna basarak css kodunun oluşturulmasını sağlıyoruz.Kodumuzu oluşturduktan sonra, kodu kopyalayarak temamızın css dosyasının içerisine ekliyoruz. Css kodumuzu ekledikten sonra sitemize giderek menümüze bakabiliriz.

Desteklediği Tarayıcılar:

* Mozilla Firefox 3
    * Mozilla Firefox 2
    * Mozilla Firefox 1.5
    * Opera Version 9
    * Safari Version 3.0
    * Internet Explorer Version 7.0
    * Internet Explorer Version 6.0 (with Javascript on)
    * Internet Explorer Version 5.5 (with Javascript on)
    * Internet Explorer Version 5.0 (with Javascript on)

alıntıdır
    26 Haziran 2010
  3. Bu da joomla için

Ben mod_d4j_transmenu_v1.3 kurdum ve nasıl yaptığımı resimli olarak anlatacağım.

1- Modulü indirip kuruyoruz ve modul kısmında 1. sıraya kadar getiriyoruz. Modul ayarlarını aşağıdaki resimdeki gibi yapıyoruz.

2- Link vereceğimiz yerleri ana site üzerinde tıklayıp buluyoruz ve linkimizi kopyalıyoruz. (ilerde lazım olacak)

3- Yönetim bölümünden Main menü-Menü kısmına giriyoruz. Çıkan kısımdan "yeni" kısmına tıklıyoruz.

4- Sağ en altta bulunan "link url" kısmına işaret koyun üst taraftan Büyük yeşik ok "ileri" kısmına tıklıyoruz.

5- Açılan kısma menü ismi ve 2. sırada anlattığım linki alt tarafa yapıştırıyoruz. Daha sonra bu linki hangi menüye vermek istiyorsak alt resimde göründüğü gibi menü üzerine tıklıyoruz. işlem bittiğinde "kaydet" diyoruz.

6- İşlem bittiğinde menü resimdeki gibi görünmesi gerekir.

Sitenizi yenilediğinizde ve menü üzerine geldiğinizde alt linkler sağ tarafa doğru açılacaktır. Linklerin ne tarafa açılacağını 1. resimde görünen ayarlardan yapabilirsiniz.

alıntıdır
    26 Haziran 2010
soru sor