Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın..?

İsimli konu WH 'Aşk & Sevgi' kategorisinde, GizLiσzие üyesi tarafından 27 Ocak 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Aşık Olduğunu Nasıl Anlarsın..?. Onu tanıdıktan sonra hiçbir şeyi umursamıyorsan aşıksın. Bütün olumsuz koşullara rağmen aşkında ısrar ediyorsan, yüreğin umutla doluyorsa aşıksın!.... bir inasının nasıl biri olduğunu nerden anlarsın Aşık olduğunu nasıl anlarım? Bana aşık mı? ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Onu tanıdıktan sonra hiçbir şeyi umursamıyorsan aşıksın. Bütün olumsuz koşullara rağmen aşkında ısrar ediyorsan, yüreğin umutla doluyorsa aşıksın!.

Yazar Cengiz Özbey'in 'Neden ve nasıl aşık oluruz?', 'Aşkı daha iyi nasıl yaşayabiliriz?' ve 'Aşkın şifrelerini nasıl çözeriz?' sorularına yanıt aradığı 'Aşkın Psikoloji' isimli kitap, sizlere ilginç ipuçları veriyor. Özbey, aşık olduğunuzu nasıl anlayacağınızı kitabında şiirsi bir dille anlatıyor:

* Onu gördüğünde vücudunda alışık olmadığın değişimlere tanıklık ediyorsan aşıksın.

* Kalbin yerinden fırlayacakmış gibi çarpıyorsa, bütün varlığını tatlı bir heyecan sarıyorsa, ellerin titriyorsa ve nefes alış verişinde bir hızlanma varsa aşıksın.

ZAMAN DURUYORSA

* Onunlayken zamanı unutuyorsan aşıksın. Saatlerin nasıl geçtiğini fark etmiyorsan ve zamanın durmasını istiyorsan aşıksın. Günlerce orada onunla kalmak için can atıyorsan, kendi varlığını unutuyorsan ve gözlerine bakarken kendini yitiriyorsan aşıksın.

* Onu tanıdıktan sonra hiçbir şey umursamıyorsan aşıksın. Bütün olumsuz koşullara rağmen aşkında ısrar ediyorsan, imkansızlıklara rağmen yüreğin umutla doluyorsa ve tüm engellerin bir gün aşılacağına inanıyorsan aşıksın.

CENNETTE GİBİYSEN

* Kendini cennette hissediyorsan aşıksın. Daha önce hiç yaşamadığın bir coşku içine yayılıyorsa, gözlerindeki parıltıyı başkaları da fark ediyorsa ve her gördüğün insanı mutlu görüyorsan aşıksın.

* Onu beklerken sabırsızlanıyorsan aşıksın. Buluşma yerine yarım saat öncesinden geliyorsan, geç kalmamak için devamlı saatini kontrol ediyorsan, onun gelişini tedirgin tedirgin bekliyorsan aşıksın.

* Daima aklındaysa aşıksın. Sürekli onu düşünüyorsan, okuduğun bütün satırlarda onu okuyorsan, dinlediğin şarkılarda onu duyuyorsan, yaptığın hesapların sonucu ona çıkıyorsa ve onu düşünürken yüreğini alışık olmadığın bir huzur dolduruyorsa aşıksın.

* Yalnız kaldığında onunla ilgili hayallerde boğuluyorsan aşıksın. Yalnızlık ve geceler hayallerle daha zevkli geçiyorsa, rüyalarına sık sık konuk oluyorsa ve en güzel hayallerini onunla paylaşıyorsan aşıksın.

HAYAL KURARSAN

* Onsuz zamanın durduğunu hissediyorsan aşıksın. Yanında yokken dakikalar günler gibi uzuyorsa, her saniyenin hesabını yapıyorsan, içini dayanılmaz bir hasret yakıyorsa, her an onun özlemini yaşıyorsan aşıksın.

* Yıldızların daha parlak olduğunu, renklerin daha canlı olduğunu, hayatın daha güzel olduğunu, yaşamak için daha çok nedenin olduğunu ve her şeyde mutluluğun izleri olduğunu düşünüyorsan aşıksın

Alıntıdır...
    Sponsorlu Bağlantılar
    27 Ocak 2010
  2. Gerçekten Hepsi Doğru Paylaşım İçin Teşekkürler !
    2 Şubat 2010
  3. bencede hepsi dogru tam olarak aşkı tarif etmişsin
    1 Nisan 2010
  4. Değerli paylaşımınız için teşekkürler.

Bu sözde benden olsun. " Anlamsız gözüken, anlamlı gülümsemedir aşk. "
    2 Nisan 2010
  5. Ben gerçekten aşığım ve onu çok seviyorum
    10 Mart 2011
  6. ben ondan utanırım yüzüne bakamam konuşamam hep yakınımda olsun isterım ama oluncada ondan kaçarım terlerim kızarırım
    11 Nisan 2011
  7. Paylaşım için teşekkürler :)
    15 Mayıs 2011
  8. benim kalbim duruyo ona yaklasamiyorum
    28 Mart 2012
  9. ya ben aşık mıyım değil miyim tam çözemedim onu hep görmek istiyorum ama görüncede uzaklaşıp kaçmak istiyorum yüzüm kıpkırmızı oluyor onu görünce kalbim daha hızlı atıyor sürekli bana bişey söyleyecekmişte söyleyemedi gibi hissediyorum gidip konuşasım var ama ona da cesaretim yok !
    5 Nisan 2012
  10. Ben birini seviyorum ama kaderde bu ya aramızda ülke farkı var.Aşkım büyük bir rüya sevgim dolunayın görünüşüyle bir ,onu görüpte tek bir anısında bile olamamak işte o umutsuz fırtınaya kapılmak nefesimi alır benim...
    31 Temmuz 2012
  11. Bence aşk çok güzel bir duygu ama aynı zamanda çok acı bir duygu ama herşeye rağmen sevmek güzel
    3 Ağustos 2012
  12. TEŞEKKÜRR:tamam::tamam::tamam::tamam:
    12 Ağustos 2012
  13. onu öyle bi özlersinki helede evin yakınsa koşa koşa ona gidip kocaman sarılmak istersin
    30 Ocak 2014
  14. ben abimin arkadaşına aşığım onu çok seviyorum nasıl söyleyeceğimi de bilemiyorum
    15 Nisan 2014 18:35
soru sor