Atatürk'ün edebiyat ile ilgili sözleri nelerdir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 2 Ekim 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Atatürk'ün edebiyat ile ilgili sözleri nelerdir?. atatürkün edebiyat ileilgili sözleri Atatürk ün çevre ve doğayla ilgili sözleri nelerdir? Atatürk Ve Spor Atatürk Ün Spor İle İlgili Sözleri ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    atatürkün edebiyat ileilgili sözleri
    Sponsorlu Bağlantılar
    2 Ekim 2010
  2. hani ya sözler nerde kardeşim benim öedev var acil lazım
    27 Eylül 2011
  3. Edebiyat Söz ve manayı, yani insan dimağında yer eden her türlü bilgileri ve insan karakterinin en büyük duygularını, bunları dinleyenleri veya okuyanları çok alakalı kılacak surette söylemek ve yazmak sanatı...Atatürk

edebiyatın, her insan ve cemiyeti, bu cemiyetin hal ve geleceğini koruyan ve koruyacak olan her kuruluş için esaslı eğitim araçlarından biri olduğu kolayca anlaşılır..Atatürk

Türk çocuğu konuşurken, onun beyan ve anlatış tarzı; Türk çocuğu yazarken, onun ifade üslubu kendisini dinleyenleri, onun yürüdüğü yola gösterebilecek kabiliyeti sayesinde; Türk çocuğu kendisini dinleyen veya yazısını okuyanları peşine takarak yüksek Türk ülküsüne iletebilecek, ulaştırabilecektir.-Atatürk

Teşekkür Etmenize Gerek Yok. YAYLA KARADENÄ°Z SPOR KULUBÃœ | Facebook
    11 Ekim 2011
  4. Edebiyat Söz ve manayı, yani insan dimağında yer eden her türlü bilgileri ve insan karakterinin en büyük duygularını, bunları dinleyenleri veya okuyanları çok alakalı kılacak surette söylemek ve yazmak sanatı...[Atatürk]

Edebiyatın, her insan ve cemiyeti, bu cemiyetin hal ve geleceğini koruyan ve koruyacak olan her kuruluş için esaslı eğitim araçlarından biri olduğu kolayca anlaşılır..[Atatürk]

Türk çocuğu konuşurken, onun beyan ve anlatış tarzı; Türk çocuğu yazarken, onun ifade üslubu kendisini dinleyenleri, onun yürüdüğü yola gösterebilecek kabiliyeti sayesinde; Türk çocuğu kendisini dinleyen veya yazısını okuyanları peşine takarak yüksek Türk ülküsüne iletebilecek, ulaştırabilecektir.[Atatürk]
    11 Ekim 2011
soru sor