Benler İçin Kullanılacak Ürünler Nelerdir? Nasıl Kullanılır?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 26 Aralık 2012 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Benler İçin Kullanılacak Ürünler Nelerdir? Nasıl Kullanılır?. süper chistotel ürününü nasıl tür benlerde kullanabiliriz bnmki kabarık ama et beni mi deil mi anlayadım Yeni Başlayanlar İçin...Photoshop Nedir, Nasıl Kullanılır?... Noktalama İşaretleri Nelerdir, Nerede Nasıl Kullanılır ve Anlamları ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    süper chistotel ürününü nasıl tür benlerde kullanabiliriz bnmki kabarık ama et beni mi deil mi anlayadım
    Sponsorlu Bağlantılar
    26 Aralık 2012
  2. Ben Nedir?

Benler çoğu zaman vücuda zararsız ufak lekelere verilen isim olmaktadır. Ancak bazı ben çeşitleri hastalık habercisi olabiliyor ve acil önlem alınması gerekiyor. İşte uzmanların benler hakkındaki açıklamaları…

Benler neden oluşur?

Ben; Melanosit denilen renk hücrelerinin oluşturduğu yapılardır. Çoğu kişide sayıları 1 ile 40 arasında değişir. Bir kısmı doğuştan, bir kısmı ise sonradan ortaya çıkar. Benler düz veya kabarık olabilirler. Renkleri pembeden kahverengi siyaha kadar değişebilir. Vücudumuzdaki her kahverengi kabarıklık ‘ben’ değildir.

Benin Özellikleri

Benler cilt kanserinin habercisi olabileceği gibi zararsız da olabilirler. Dermatologlar dermatoskopi denen bir yöntemle benlerin görüntüsünü büyüterek inceleyebilirler ve eğer gerekirse biyopsi de alabilirler.

Benler doğumda mevcut olabildikleri gibi genellikle çocukluk yaşında gelişirler. Erişkin çağda renklerini kaybeder ve yaşlılık döneminde tamamen ortadan kalkabilirler.

Ben Çıkmasının Nedenleri

Doğumda çıkabildiği gibi genellikle ergenlik çağında gelişirler. Sonradan ortaya çıkanlarda ise genetik yapıya ek olarak ültraviyolenin, yani güneşin etkisi çok büyük oluyor.

Ben ile ilgili püf noktaları

* Kilolu kadınlarda, hamilelik sonrasında, şeker hastalığı olanlarda, menopoz sonrasında boyunda, koltuk altında ve kasıklarda sıkça görülen deri rengindeki et benlerinin kesinlikle elle koparılmaya çalışılmaması ve renk değişikliğinin mutlaka takip edilmesi gerekiyor.
    * Güneş ışınları benler üzerinde önemli etkiye sahiptir. Bu nedenle bebek, çocuk ve gençler güneşten korunmalı.
    * Benlerin kansere dönüşmesindeki baş etkenler; Güneş, Güneş yanıkları ve Solaryum’dur.
    * Sürekli tahrişe uğrayan bölgelerdeki benlere özellikle dikkat etmek gerekiyor.
    * Benlerde, his değişikliği; kaşıntı, ağrı, gıdıklanma, iğnelenme v.b. değişiklikler varsa bir doktora görününüz. Bu değişiklikler aklımıza cilt kanserini getirir.
    * Benlerin üzerinde çıkan kıllar makasla alınsa daha iyi olur. Cımbızla alınması benin altında ağrılı şişliğe neden olabilir.

Ben Tedavisi

benBenler; Kozmetik nedenlerle, giysi ve takılarla sürekli tahriş oluyorlarsa ve Malin melanoma (ciltte başlayan kanser tipi) dönüşme ihtimalleri varsa cerrahi olarak çıkarılırlar. Ben’inizin alınıp alınmayacağına doktor karar verecektir. Buna siz karar vermeyin. Benlerin çıkarılmasının ardından, o bölgenin daha kötüye gideceğine dair bir inanış yanlıştır.

Benler hangi yöntemlerle tedavi edilir?

1.Tıraşlama şeklinde biyopsi: Deriden kabarmış bir benin etrafındaki deri lokal anestezi ile uyuşturulduktan sonra cerrahi bıçak ile çıkarılır. Yara düz beyaz bir leke bırakarak iyileşir.

2.Cerrahi müdahale: Ben düzse veya melanom dediğimiz cilt kanseri şüphesi var ise kullanılır. Derideki ben tam kalınlığı ile çıkarılır ve sonrada dikiş atılır. Çıkarılan ben patolojik incelemeye gönderilir. İnce bir çizgi şeklinde iz kalabilir.
    27 Aralık 2012
  3. Benler İçin Bitkisel Tedavi

kahverengi benler, ciltteki kahverengi benler, kahverengi lekeler, kahverengi benlerin tedavisi, kahverengi benler için bitkisel formüller ve çözümler üretmeye devam eden, uzman doktorlar, araştırmalarında kahverengi benlerin nasıl geçeceğini, açıklıyorlar. Yüzümüz, kuşkusuz cilt güzelliğimizde en çok dikkat ettiğimiz, yerlerimizden bir tanesidir. Ciltteki kahverengi lekeler, ufak ufak çıkarak, sizi huzursuz edebilir. Bu benleri yok edebilirsiniz.

Kişniş, kahverengi benlerinizin kaybolmasına yardımcı oluyor. Kişnişi güzelce öğüttükten sonra kahverengi benlerinizin üzerine koyarak, masaj yapınız. Daha sonra yüzünüzü ılık su ile yıkayınız. Bu bitkisel tedavi yöntemini haftada 3 gün birer gün aralıkla uygulamanız öneriliyor.

Keten tohumu ciltteki kahverengi benlerin önüne geçen bitkisel bir yağdır. Keten tohumunun yağını ve normal keten tohumunu ezerek birlikte iyice karıştıralım. İçerisine bir çay kaşığı organik bal ilave ederek, benlerinizin üzerine maske yapar gibi uygulayınız. Yüzünüzde 15 dakika kaldıktan sonra, ılık su ile yıkayabilirsiniz.

Bu cilt bakımı bilgisi, kahverengi benleri yok etmek ve ortadan kaldırmak için, trdiyet.com editörleri tarafından hazırlanmış olup, kahverengi benler, ciltteki kahverengi benler, kahverengi lekeler, kahverengi benlerin tedavisi, kahverengi benler için bitkisel formüller gibi kelimelerde sizlere yardımcı olabilecek, cilt güzelliği bilgisidir.
    27 Aralık 2012
  4. BENLER NASIL YOK EDİLİR?

Benler nasıl geçer ve yok edilir sorusunun cevabı yine bitkisel çözüm ve formüllerde…. Ahmet Maranki imzalı bitkisel tedavi formülleri ile yüzdeki yüzdeki, omuzdaki, ciltteki benlere kolay ve ektili bir biçimde kesin çözüm bulabileceksiniz.
    Benler yüzdeki cilt lekelerinin bir türü olup koyu kahverengi ve siyah görünümleri ile dikkat çekmektedir. Ben lekeleri sadece yüzde ve yanakta çenede değil, omuzda göğüste el ve ayaklarda boyunda ensede karında kısacası vücudun herhangi bir yerinde oluşabilmektedir. Kişiden kişiye değişmekle birlikte bir insanda ortalama olarak 10 ile 40 arası ben olmaktadır. Tıbbi dilde ben, nevus veya nevi olarak tabir edilir. Benler aslında çoğu zaman zararsız cilt oluşumlarıdır. Çok nadiren cilt kanserine neden olabilen kötü huylu benler de oluşabilmektedir. Ciltteki benler oval ve yuvarlak biçimlere olup, doğumla çocuklukta veya ergenlikte gelişebilmektedir. Hamilelikte ben oluşumu da sık görülen bir durumdur.
    yüzdeki benler için bitkisel çözüm

BENLER NEDEN OLUŞUR?

Benlerin oluşumunun değişik nedenleri vardır:
    Ciltteki pigment hücrelerinin çoğalması
    Kalıtım ve genetik faktörler
    Güneş ışığında aşırı durmak benlerin oluşumuna neden olur.

Benlere bitkisel çözüm – Benlere doğal çözümler ve ev yapımı tedavi yöntemleri

Cillte, sırtta ve özellikle yüzde ortaya çıkan benler nasıl geçer, bu sorunun cevapları arasında bitkisel ve ev yapımı doğal yöntemler de bulunmaktadır.

Vücuttaki benlere bitkisel çözüm

Bir tutam kişniş’i iyice öğüterek benlerin üzerine uygulayın. Aniden çıkan benlere bitkisel çözüm olan kişniş masajı ile birkaç günde benlerden kurtulmak mümkün.
    Bir avuç keten tohumunu keten tohumu yağı ile birlikte ezilmiş vaziyette karıştırın. İçerisine de bir tatlı kaşığı bal ekleyin. Benler üzerine bu karışımı sürün ve her gün tekrarlayın. Benlere doğal çözüm olan bu metod, daha çok inatçı kahverengi benleri yok etmek için kullanılmaktadır.

Bir baş sarımsağı ezerek ben olan bölgeye sürün ve üzerini bir bandaj ile kapatın. Bu yöntem ben lekesi tedavisi olarak en basit bitkisel tedavi yöntemlerinden birisidir.

NOT: uygulayan bazı arkadaşlar cildi kabarttığını tahriş ettiğini söylüyorlar. o nedenle hassas ciltlere sahip olan kişiler doktora danışmadan sarımsak kürünü uygulamasınlar.

Yüzdeki lekeler nasıl yok edilir

Karahindiba kökü, yüzdeki lekeler ve benlerden kurtulma için uygulanan en eski ve en iyi doğal bitkisel çözümlerden birisidir. Evde yapılan bu bitkisel benlerden kurtulmanın doğal yolları ile benlerden kurtulmanın yolu pekala mümkün olacaktır. Şimdi yapacağınız leke merhemi için Karahindiba kökü’ne ihtiyaç duyacaksınız. bu kökü iyice ezerek yoğurda karıştırın ve ben şikayeti olan cilt bölgesine uygulayın. Günde 3 kez uygulanacak karahindiba kökü kürü ile zamanla ben izlerinin aldırılması gibi bir etki oluşturduğunu göreceksiniz
    27 Aralık 2012
soru sor