Bluetooth ile Cepten İnternet

İsimli konu WH 'Sony Ericsson' kategorisinde, ReAlWaN üyesi tarafından 24 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Bluetooth ile Cepten İnternet. Arkadaslar evet bir hayalimiz daha gercek oldu!!! bluetooth ile pc deki adsl hattına baglanmak artık mümkün.Öncelikle asagidaki 2 tane programı... Bluetooth ile cepten bilgisayardaki nete bağlan... bluetooth ile internet ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Arkadaslar evet bir hayalimiz daha gercek oldu!!! bluetooth ile pc deki adsl hattına baglanmak artık mümkün.Öncelikle asagidaki 2 tane programı indiriyoruz.

Java SE Downloads =====> buradan "JDK 6 Update 3" i secip ordanda
    "Windows Offline Installation, Multi-language" (en üstte zaten) programini indiriyoz.

http://developer.sonyericsson.com/ge...do?docId=65255
    Serverlardaki yoğunluk nedeniyle se nin sitesinden oldukça yavaş iniyo rapide upload ettim arkadaşlar dileyenler burdan indirebilirler;
    http://rapidshare.com/files/67216424..._sdk_2_2_4.zip

Programlari vermis oldugum link sırasına göre kurun.
    Ayarlara gecelim:
    Öncelikle telefon ayarları:
    Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->Data iletişimi->Data hesapları

Şimdi "Yeni Hesap" oluştur.

GPRS-Bağlantısı
    Adı : wireless
    DNS-Adresi: boş
    Kullanıcı adı : boş
    Şifre : boş

Bu hesabı kaydet. Sonra
    Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->İnternet Ayarları->İnternet Profilleri
    Şimdi "Yeni Profil" oluştur.
    Adı: Wireless
    Kullanılan hesap: (Önceden oluşturduğun "wireless" adlı data hesabını seç.)
    Internet modu: http
    PROXY Kulllan: evet
    PROXY-Adresi: 192.168.XYZ.UVW. (Bilgisayarınızın IP-Adresi.)
    Port numarası: 8080
    Kullanıcı Adı: boş
    Şifre: boş

Sonra bu profili kaydedin.

IP adresni bulmanın bir yolu:
    WhatIsMyIP.com

Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->Java Ayarları->Burada oluşturduğunuz wireless isimli internet profilini seçin. Ayarlara dikkat edin.

Şimdi bir internet tarayıcısına (webbrowser) ihtiyacınız var. Ben Opera miniyi tavsiye ediyorum
    http://rapidshare.com/files/134421035/Mini_Opera.rar

Bu uygulamayı telefonun uygulamalar bölümüne yükleyin.

Şimdi telefonunuzu bilgisayara bağlayın. Bunun için Bluetooth, kablo ya da kızılötesi bağlantı kullanabilirsiniz. Ben bluetooth ile denedim.
    Şimdi bilgisayardan

Başlat-> Programlar-> Sony Ericsson ->J2ME SDK

"Connection Proxy"

"Setting"

Port Name: (infrared device or COM... for bluetooth or cable)
    Maximum Baud Rate: 921600

Sonra "Connect" Butonuna tıkla.

Telefonu bağladık. Şimdi bilgisayardan:

Başlat-> Programlar-> Sony Ericsson ->J2ME SDK
    "Device Explorer"
    Sol pencerede telefondaki bütün Java Programlarını görebilirsiniz. File menüsünden ****** Networking seçeneğini seçin.

Sonra "Device Explorer"ı yeniden başlatın. Sol pencerede telefondaki bütün Java Programlarını görebilirsiniz. Burada internet tarayıcısını Webbrowser (Opera Mini) çift tıklatın (Not telefonunuzdan değil bilgisayardan!) Şimdi telefonunuzda internet tarayıcı programı çalışmaya başlar. (Telefondan çalıştırırsanız para yazar çünkü tel şebekesinden bağlanır.)

Evet şu anda internette telefondan bedava gezinebilirsiniz. İyi eğlenceler. Başarılar.
    Bunlarda birkaç ss ;
    Sponsorlu Bağlantılar
    24 Kasım 2007
  2. merhaba, anlatımın için çok teşekkürler ama bunu denedim, ilk başta herhangi bir siteye girdi, fakat daha sonra başka herhangi bir siteye girmedi, ilk açtığım siteye girip kalıyo, bi yerde hata mı yaptım acaba ayarlarda????
    12 Aralık 2007
  3. arkadaşlar baya bir gezindim ama şu cepten bluetooth ile nete girmeyi adamakıllı bir anlatan olmadı aslında bunun için bir topik açılsa iyi olucak modele göre anlatılsa bende n70 var ama yapamadım..
    12 Aralık 2007
  4. teşekkürler
    14 Aralık 2007
  5. paylas1m1n için tesekkür
    20 Aralık 2007
  6. bende deneyeceğim arkadaşlar bakalım işe yaracakmı
    24 Aralık 2007
  7. beyler ben denedim mükemmel çalışıyor.arkadaşım çok teşekkür ederim ne zamandır araştırıyordum buldum sonunda:appl:[ok]
    24 Aralık 2007
  8. bu işlemi yaparken, bilgisayar internete bağlı olması gerekiyormu
    26 Aralık 2007
  9. abı bn denıyorum ama telde uygulamalara nasıl atacam olmadı yapamadım bi yardımm
    18 Şubat 2008
  10. Tesekkurler Kardes Deneyecegim Insallah Olur Yaa Olursa Harika Olacak
    27 Şubat 2008
  11. arkadasım sen nasıl yaptın ... pcden programı calıstırıorum ama error hatası dior. CAlısan bir agınız yoq dior.. Yardımcı olabilirmisin ?;)
    27 Mayıs 2008
  12. 6600 a oluomu acaba?
    19 Haziran 2008
  13. 6600 a oluomu hemen 1 cevap verirmisin?
    19 Haziran 2008
  14. 19 Haziran 2008
  15. Bir Bilgim Yok..Ama Programı Desteklıyosa Oluyodur Demektir..Denemekte Fayda Var..
    19 Haziran 2008
  16. BENDE 7610 VAR AMA Menü-> Ayarlar-> Bağlantı->Data iletişimi->Data hesapları

BUNLAR YOK MAALESEF.
    10 Temmuz 2008
  17. kardeşim bi soru sorucam cevaplarsan sevinirim bu verdigin program deneme sürümü falanmı ben aynısını uyguladım başta kabul etti herşey normal ,kısa bir süre sonra sertifika ister gibi bişeyler geldi ve programa giremiyorum artık birkaç deneme sorası baglantı artık olmuyor yardımcı olurmusun bekliyorum şimdisen teşekkür
    14 Temmuz 2008
  18. Nasıl Bir Uyarı Veriyor ..
    14 Temmuz 2008
  19. arkadaşlar herşey herşey resimde anlatılan gibi fakat bi tek internete giremiyorum connected yazıyor aktif ama internet erişiminde ayarlarınızı kontrol edin diyor yardımlarınız bekliyorum bende rep vereyim
    24 Temmuz 2008
  20. arkadas pc de bluetooth olmasi lazimmi?????
    28 Temmuz 2008
soru sor