Bu hastalık nedir?

İsimli konu WH 'Uzmanına Sorun' kategorisinde, Nomrukan üyesi tarafından 27 Temmuz 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Bu hastalık nedir?. Yaş: 17 Cinsiyet: Erkek Meslek: Öğrenci Şikayetin süresi: Şişlik olayı ve ağrı bayağıdır vardı. Şikayetin ayrıntılı özellikleri: Nasıl gireceğimi... Hastalık Nedir? Sağlıklı Yaşam / Hastalık Nedir ? ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    • Meslek: Öğrenci
    • Şikayetin süresi: Şişlik olayı ve ağrı bayağıdır vardı.
    • Şikayetin ayrıntılı özellikleri: Nasıl gireceğimi bilmiyorum. Ancak bu sıkıntı beni psikolojik olarak adeta çökertti. Aslında kolay kolay birşeyi kafaya takmayan birisiyim ama bu takılmayacak gibi de değil. Öncelikle aşamalarını yazayım.
      Sol gözümün arka tarafında kalan bir yerde ağrı.
      Duyma kaybı
      Kafanın sol tarafında şişlik benzeri.
      Sol gözümün arka tarafında kalan ağrı eğer kendimi yorarsam ortaya çıkıyor. Ağrı kesiciler ile geçiyor. Sanki oradaki bir şişlik damara bastırıyor gibi hissediyorum. Onun dışında uzunca bir süre uzanırsam ya da oturursam ve aniden kalkarsam kısa süreli görme kaybı ve denge kaybı yaşıyorum. Yani görüşüm oldukça daralıyor. Sadece küçük bir alanı görebiliyorum. Dengesel olarakta sıkıntı oluyor. Duyma kaybım var, konuşulanları kolay kolay anlayamayabiliyorum. Hatta 2-3 defa tekrar ettirdiğim halde anlayamayıp, ayıp olmasın diye anlamış ayağına yatıyorum. Bundan nefret ediyorum ama durum bu. Ayrıca kafamın sol tarafında bir kaç ay öncesine kadar şişlik halinde olup şimdi giderek öne doğru da uzanan bir yamukluk var. Dışarı doğru çıkıntı gibi. Aynaya bakınca kendimden korkuyorum. Dışarı çıkmaya utanır hale geldim. Ayrıca şişliğ fark etmemek için kör olmak lazım. O kadar dikkat çekiyor. Bu durum beni acaip bunaltmaya başladı. Bir de karınca belası var başımda. İkisi bir olunca delirme raddesine geldim artık.
      Acaba bu dediğim hastalık nedir? Tedavisi mümkün müdür? (Bu kadar yamulmuş bir kafa iflah olur mu?)
      Lütfen acil cevaplayın. Artık dayanamaz hale geldim.
    • Ailede benzer vakalar var mı?: Yok
    • Sahip olunan veya geçirilen önemli bir hastalık var mı? Yok
    Sponsorlu Bağlantılar
    27 Temmuz 2010
  2. Sizdeki sorun ciddi bir nörolojik probleme benziyor. Kafa içinde damar genişlemesi veya sinir damarlarına baskı uygulayan kitle olabilir. Acilen nöroloji uzmanına başvurmalısınız.
    5 Ağustos 2010
soru sor