Çarpım Tablosu Nasıl Kolay Ezberlenir

İsimli konu WH 'Ansiklopedi' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 26 Kasım 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Çarpım Tablosu Nasıl Kolay Ezberlenir. Çarpım Tablosu Nasıl Kolay Ezberlenir Çarpım tablosu ezberleme deyince çocukların tüyleri diken diken oluyor,ama kurtuluşu yok.Çarpım tablosu olmadan...

1. Sponsorlu Bağlantılar

Çarpım tablosu ezberleme deyince çocukların tüyleri diken diken oluyor,ama kurtuluşu yok.Çarpım tablosu olmadan çarpma bölme yapamaz problemlerin içinden çıkamazlar bunun için şart

Öncelikle buradaki kartı hazırlamanızı tavsiye ederim.Sağlam bir karton üzerine yapıştırın ve çocuğunuz eline tutuşturun gördüğünüz gibi bu bir periyodik cetvel gibi bir şey.9 kere 7 diye çocuğunuza sorduğunuz zaman iki sayının buluştuğu nokta sonuçtur.(örnek yıldızla işaretli)Bu şekilde bula bula elinde kartla bir kaç gün geçirince öğrenir.Zorlamayın sıkmayın ama bol bol sorun bırakın sayıları kendisi elindeki kartla bulsun bir süre sonra artık sonuçları ezberlemiş olacaktır.Bunun yanı sıra her gün 1 kere ayrı bi matematik defterine tabloyu yazdırın.Yazarken hem göz hem el hemde beyin öğrenir. Kısa zaman sonra tabloyu zorlamadan adı gibi ezberlemiş olur

Sponsorlu Bağlantılar
    26 Kasım 2010
  2. çok kolay 1ler 2ler 3ler 4ler 5ler 6lar gerisi biraz zor vayyyyyy benimmmmm halimeeeeee
    8 Mart 2011
  3. Bn 5 e geçtm 11 a yaşındayım 7---8---9 sayılarını çarpamıyorum ://///// daha kolay bişi diyin yarın okul vr ://///////////////
    20 Eylül 2011
  4. 1 saat içinde 7,8,9 ezberlemem gerek daha kolay bişey yokmu
    26 Ocak 2012
  5. Çocuk öncesi eğitim için ideal.Teşekkürler.
    30 Ocak 2012
  6. Ben 14 yaşındayken ezberlemiştim hatta 8'leri zor ezberlemiştim :hehehe:
    30 Ocak 2012
  7. En fazla ezberlemeniz carpim tablosunu yarim saatinizi alir:)
    31 Ocak 2012
  8. Bir şey sormak istiyorum.Bize okuldan ödev verdiler çocuk öncesi eğitim (0-6 yaş arası) 'de çarpım tablosunu ezberlemek ne kadar zaman alabilir.Yardım ederseniz sevinirim.
    1 Şubat 2012
  9. Ben 12 Yaşındayım Ve 6. sınıfa Gidiyorum. 2. Sınıftan Beri Hocamız Bize sınıf arkadaşlarıma Ve Bana , Çarpım :Tablosu Ezberletmemişti. Bu Yüzden Bu Yıl Çok Zorluk Çekiyorum Ve Annem Bana Bir Abla Tuttu. Bu abla Benim 1 Günde Sadece 1 Günde 8 ' lere Kadar Ezberlemememi İstiyor. Lütfen Yardımcı Olur Musunuz ? Daha Kolay Bir Yöntem İle
    4 Şubat 2012
  10. çok ama çok teşekkür ederim.... bunu kim yaptıysa Allah razı olsun sizden...allah ne arzunuz varsa versin....bu öbür yorum yapanlar teşekkür meşekkur eden yok,olsun ama onların günahı olur ...... size çok teşekkür ederim aslında ben biliyorum...ama kardeşim için aradım...ben sınıfın en çalışkanıym taktir aldım ve onur belgesi ama alllah razı olsun sizden ...allah razı olsun...tekrar çok tesekkürler....
    6 Şubat 2012
  11. Arkadaşlar tüm çarpım tablosunu bir kağıda yzın tekrarlayın su gibi okursujnuz
    20 Şubat 2012
  12. yarın öğretmen bize 6 7 8 9 çarpma tablosu sorucuklar ama ezberlediğimi ben unutuyorum sonra tekrar ezberlemeye çalışıyorum olmuyor sinirim bozuluyor bana lütfen kolay bir ezberleme verin
    bide öğrenciyim
    21 Şubat 2012
  13. Buraya Bir Bak Derim ;)
    21 Şubat 2012
  14. Şimdiki öğretmenler bu konu üzerinde fazla durmuyorlar gibime geliyor. Bizim zamanımızda 2. sınıfta öğretmişler ve ezberletmişlerdi. Sıkıyorsa ezberleme, hiç ummadığın anda öğretmen rastgele birini seçer ve 7 kere 8, 6 kere 9 deyiveriridi. Ve tüm sınıfa ezberletene kadar da peşini bırakmamıştı. Son İkaz adminim de ezberlemek yarım saatinizi alır en fazla diyerek benim jenerasyondan olduğumu ispatlamıştır kendisi. Bize göre çok kolay bir şey valla.. :D
    7. sınıfa giden kızım hala 7-8 ve 9'larda zorlanıyor onun adına ben utanıyorum doğrusu, yazık.. :D
    22 Şubat 2012
  15. Dediğin gibi abla önceden sınıfa almazdı öğretmen bilmiyorsan atardı sınıftan.Şimdiki çocuklar şanslı baksana yarım saatlerini alıyor. (:-)
    Güzel Konu.Teşekkürler..
    22 Şubat 2012
  16. Nasıl şanslı yaaa, baksana 11-12-13 yaşına gelmiş çocuklar buraya gelip lütfen, nasıl kolay ezberleriz diye yardım istiyorlar. Bu duruma Milli Eğitim acilen el atmalı. :D
    22 Şubat 2012
  17. Abla şanslılar çünkü bizim zamanımızda webhattı yoktu,Böyle pratik çözüm üreten konular yoktu. .d .d
    22 Şubat 2012
  18. Haklısın, benim anlayışsızlığım kusura bakma. ;) :D
    Bu kolay yöntem olduğu halde şimdikiler ezberleyemiyor ama. Ezberleyemiyor değil de aslında korkacak bir öğretmenleri olmadığından ezberlemeye vakit bile ayırmıyorlar ne yazık ki.
    22 Şubat 2012
  19. Aynen öyle abla.İşi biraz daha derinleştirirsek aileye fertlerine kadar gider..Neyse..
    Doğrudur.. (:-) :tamam:
    22 Şubat 2012
  20. Sen bana taş attın değil mi şimdi? :D Ben inat ettim cezasını çeksin her seferinde parmak hesabı yapsın diye öğretmiyorum ama akıllanmıyor ki kerata. :D
    22 Şubat 2012
soru sor

Alakalı Aramalar:

1. çarpım tablosunu nasıl kolay ezberlenir

,
  2. birinci siniftakilere carpim tablosu nasil ogretilmeli