Diş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Nacizane.. üyesi tarafından 8 Eylül 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Diş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler. Diş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler Ağız ve diş sağlığı belki de en çok ihmal ettiğimiz ama hayatımız için çok büyük önemi olan bir konu . Birçoğumuz... Kırışıklık Önleyen Yiyecekler Diş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar

  Diş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler  Ağız ve diş sağlığı belki de en çok ihmal ettiğimiz ama hayatımız için çok büyük önemi olan bir konu .

  Birçoğumuz dişlerimizi ihmal ediyoruzDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler kıymetini de kaybettikten sonra anlıyoruz .

  Dişleri Doğru Fırçalamak Önemli
  Önce dişlerimizi doğru fırçalamayı bilmemiz gerekiyor .

  Diş Hekimi Güzin KırsaçlıoğluDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler “Dişlerimizi fırçalarken mutlaka kırmızıdan beyaza doğru fırçalıyoruzDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler yani diş etinden dişe doğru. Bu diş etiyle diş arasındaki gıdaların kalkmasına sebep olur” dedi.

  KırsaçlıoğluDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler ” Dilinizi fırçalamadan gece dişlerinizi fırçalayıp yatınDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler sabahleyin kalktığınızda plak dediğimiz yumuşak tortuları dişlerinizin üstünde görebilirsinizDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler o yüzden dilinizin öne doğru alınıp dil üstünün de fırçalanması gerekir.” dedi.

  Çürümeyi Önleyenler Yiyecekler Hangileri ?
  ÇilekDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler kiviDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler brokoliDiş Çürüğünü Önleyen YiyeceklerelmaDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekleryer fıstığıDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler ada çayı ve yeşil çay tam bir diş dostu. Dahası da var .

  “Hamilelik döneminde tüketilen balığın aynı zamanda diş yapısını güçlendirici etkisi vardır.” diye konuşan Diş Hekimi KırsaçlıoğluDiş Çürüğünü Önleyen Yiyecekler “Süt ve süt ürünleri peynir bunların içerisinde olan kazein proteini hem dişlerin çürümesini engeller hem de dişleri güçlendirirler.” dedi. ​
  Sponsorlu Bağlantılar
  8 Eylül 2010
  #1
soru sor