Domuz eti yemekten beyni kurtlandı

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, MadgerM üyesi tarafından 5 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Domuz eti yemekten beyni kurtlandı. Çin'de tam pişmemiş domuz eti yiyen bir kız çocuğunun beyni kısa bir süre sonra kurtlanmaya başladı. Çin'in Zhejiang eyaletindeki yerel medyanın haberine... Domuz Eti yiyen kızın Beyni Kurtlandı Diyanet ve domuz eti ...

1. Çin'de tam pişmemiş domuz eti yiyen bir kız çocuğunun beyni kısa bir süre sonra kurtlanmaya başladı.

Çin'in Zhejiang eyaletindeki yerel medyanın haberine göre, daha yumuşak olduğu için tam pişmemiş domuz eti yemeyi seven 16 yaşındaki Xiao Ting adlı bir kızın, yediği domuz etinin ardından delirdiği kaydedildi.

Haberde, normal bir halde iken birden başını ellerinin arasına alarak kendini yerlere atan ve beyaz köpükler kusan Xiao'ın acilen hastaneye kaldırıldığı belirtildi.

Deliren kızda ayrıca sara hastalığı belirtisi olduğunu söyleyen doktorların, Çinli kızın beyninde yaptıkları tetkiklerden sonra inanılmaz bir şekilde 10 adet kurtçukla karşılaştıkları ifade edildi. Doktorlar kurtçuların en uzununun 3, en küçüğünün ise 0.5 santimetre olduğunu dile getirdi. Hastaneden yapılan açıklamada, domuz etinden vücuda giren tenyaların bir süre sonra kan yoluyla beyinde kurtçuklar oluşmasına sebep olduğu bildirildi.

Doktorlar, özellikle tam pişmemiş etlerdeki bu tip tenyalardan dolayı insan beyninin büyük zarar görebileceğini vurgulayarak, medya yoluyla halkı uyardı. Doktorlar, etlerdeki tenyaların temizlenmesi için etlerin 54 derecenin üzerinde en az 10 dakika pişirilmesi gerektiğini hatırlattı. Tenyalar beyine karıştıkları takdirde delirme haricinde görme, dokunma, konuşma, felç, baş ağrısı ve kusma gibi bozukluklara neden oluyor.
    Çin dünyada domuz etini en çok tüketen ülke olarak biliniyor.

Binlerce kişinin ölümüne neden olan Akut Solunum Yetmezliği Sendromu (SARS - Severe Acute Respiratory Syndrome) ve Kuş gribi gibi öldürücü hastalıklar Çin'de ortaya çıkmıştı.
    5 Aralık 2007
  2. beynini yemiş domuz eti
    2 Ocak 2008
  3. :hayır: domuz eti yersen böyle olur işte
    30 Ağustos 2008
  4. Aynen katılıyorum.
    1 Eylül 2008
  5. kötü bi durum...
    2 Eylül 2008
  6. domuz yemenin sonu:muha:
    2 Eylül 2008
  7. çok süperdi payleşım için çoık saol
    2 Eylül 2008
  8. sushi yemiş bee bunu biliom
    6 Eylül 2008
  9. Yhaaa siz bunun resmini gördünüz mü sushi yemiş adamın teki yukarda belitmiş ya işte o resim bi bakın isterseniz ben 1 hafta yemek yiyemedim onun yüzünden nerden hatırlaattınız yaa
    7 Eylül 2008
  10. teşekkürler...
    7 Eylül 2008
  11. seyfili illa et yemene gerek yoq bamya ye patlıcan ye ;) hiç sevmezdim eskiden sebze yemeklerini şimdi yiyorum zorla alıştım :D:D
    7 Eylül 2008
  12. ben yiyordum bundan sonra bidaha asla yemem.
    18 Eylül 2008
  13. allahim ya ne insanlar var...
    19 Eylül 2008
  14. Domuz pislikle beslenen bir hayvan bu yüzden doğaldır. Konu için teşekkürler.
    19 Eylül 2008
  15. yemeseydi cnm ne diye yemiş bildimiz inek eti varken
    19 Eylül 2008
  16. rabbimin haram kıldığı herşeyde bir hikmet vardır kardeşim.harama yanaşmamak lazım değilmi.helal şeylar varken yani...
    20 Eylül 2008
  17. Kim yedirmiş ki?:S
    20 Eylül 2008
  18. ne yiyordun aacaba?????
    20 Eylül 2008
  19. ya öle olursun sonra domuz eti yenirmi lan
    20 Eylül 2008
  20. Domuz beynini yemiş o domuzu diil :):) :D
    22 Ocak 2010
soru sor