Ekmeğin 5 faydası.

İsimli konu WH 'Sağlık' kategorisinde, Shady08 üyesi tarafından 19 Aralık 2006 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Ekmeğin 5 faydası.. Diyet uzmanı Dilara Koçak'a göre, öğle yemeğinde yenilen 2 dilim tam tahıllı ekmek, akşamüstü yaşanacak tatlı krizini önlüyor. DENGELİ karbonhidrat... Hiç bir faydası olmayan 5 egzersiz Ekmeğin kabuğu ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Diyet uzmanı Dilara Koçak'a göre, öğle yemeğinde yenilen 2 dilim tam tahıllı ekmek, akşamüstü yaşanacak tatlı krizini önlüyor.

DENGELİ karbonhidrat alımının şişmanlığı önlediğini belirten beslenme ve diyet uzmanı Dilara Koçak, "Öğle yemeğinde yenen 2 dilim tam tahıl ekmeği, öğleden sonra yaşanan tatlı krizini önler" dedi. Diyet uzmanı Koçak, "Ekmek doğru miktarda tüketildiğinde en masum besindir. Ekmeği kesen kişiler ekmek yerine başka besinleri fazlasıyla tüketir. Pek çok katkı maddesi ve yağı da tüketmiş olur" diye konuştu.

HER GÜN yediklerinizi yazarak kendi beslenmesini takip etmeniz ve kilo vermeniz mümkün. Koçak'ın hazırladığı "İyi Yaşam Günlüğü"nde dengeli beslenmeyle ilgili bilgiler verilerek başarılı bir beslenme ve diyet programının incelikleri anlatılıyor. Günlükten yediklerinizi yazmaya başlamadan önce hangi besin grubundan neyi, ne kadar ve ne zaman yemeniz gerektiğini öğreniyorsunuz.

Ekmeğin 5 faydası

İçeriğindeki kompleks karbonhidratlarla kan şekerini dengede tutar, tatlı isteğini azaltır.

Meyve ve sebze gibi vitamin kaynağıdır (B1, B6 ve niasin kaynağı).

Yağ oranı çok düşüktür hatta yağ içermez.

Tam buğday ekmeğinin çiğneme süresi daha uzun olduğundan daha çabuk doygunluk hissedersiniz.

Doyurucudur.
    Sponsorlu Bağlantılar
    19 Aralık 2006
  2. merhaba ben menekşe bişey sormak istiyorum ben 58 kiloydum. evlendim ve cok kilo aldım. şu an 23 yaşındayım 1.65 boyunda, 92 kiloyum. 98 idim, çok mücadele veriyorum ama diet yapamıyorum. doktorum, bana çok güzel bir diet listesi verdi. onu uyguladım ve kilo vermeye başldım. ama gece karnım saat 23.00 - 00.00 sıraları karnım çok acıkıyor. kendime bol marul salatası yapıp yiyorum biraz üstüne zeytinyağı da döküyorum. bunun herhangi bir zararı olur mu? yada bana başka bir yöntem tavsiye edermisiniz.. gece dayanamıyorum sürekli yeme isteeği oluşuyor. lütfen bana yardım edin. bir de coffee plus diye bir ürün duydum, acaba alsam işe yarar mı tavsiye edermisiniz? yada benim daha hzlı kilo vermemi sağlayacak birşey önerir misiniz? cvplarınızı bekliyorum.. :)
    28 Mart 2009
  3. ben tıp konusunda kendime göre iyiyim ben sana bir kaç tavsiyede bulunayım...şimdi iyi lütfen burası önemli sabahları aç karına bir çay bardağı sıcak su ve içine limon sıkarsan çok çabuk kilo verirsin.yardımcı olduysam ne mutlu bana:D
    19 Nisan 2009
  4. teşekkürler :) ekmeğin faydası yok derler bir de
    20 Nisan 2009
  5. güzel paylaşım teşekkürler.
    20 Nisan 2009
  6. evet teşekkür ederim...........
    20 Nisan 2009
  7. teşekkür ederim ama bunu biliyordum. ancak midem hassas olduğu için yapamıyorum... midemi bulandırıyo :D
    21 Nisan 2009
  8. bu arada shady08 paylaşımın için tşk ederim yazmayı unutmuştum
    13 Mayıs 2009
  9. paylaşım için tşk
    14 Mayıs 2009
  10. PAyLasım ıcın saoL ...
    15 Temmuz 2009
soru sor