Explorer Giriş Sayfasını Değiştirme

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, HoLyWar üyesi tarafından 8 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Explorer Giriş Sayfasını Değiştirme. Explorer’imizin giriş sayfası aşağıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana... Explorer Giriş Sayfanız Esir mi Alındı ? Internet Explorer giriş sayfası kilitlenenler için çözüm ...

1. Sponsorlu Bağlantılar

Explorer’imizin giriş sayfası aşağıdaki resimde görüldüğü gibi istenmeyen bir web adresi tarafından ele geçirilmiş ise, ve IE ayarlar menüsündeki ana sayfa giriş pencereleri yine bu istenmeyen web adresi tarafından yukarıdaki gibi kilitlenerek değiştirilemez konuma getirilmiş ise, hiç panik yapmanıza gerek yok. Aşağıda anlatılanları adım adım uygulayacak olursanız, explorer giriş sayfanızın yönetimini tekrar geri alabilirsiniz.

Sırasıyla Yapılması Gerekenler :

Öncelikle BAŞLAT menüsünden ÇALIŞTIR uygulamasını başlatınız.
    Ardından açılan pencereye ”gpedit.msc” yazarak ”Grup İlkesi” isimli menüye geliniz. Daha sonra ”Kullanıcı Yapılandırması” sekmesini > Yönetim Şablonları > Windows Bileşenleri altında bulunan ”İnternet Explorer” bölümüne kadar ulaşınız.

Tüm bunları yaptıktan sonra karşınıza aşağıdaki pencere gelecektir.
    Bu menünün sağ tarafında bulunan ” Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar” seçeneğini mouse ile çift tıklatınız.

” Giriş Sayfası Ayarları Değişimini Devreden Çıkar” seçeneğini tıkladıktan sonra karşımıza aşağıdaki pencere çıkacaktır. O penceredeki ”Devre Dışı” seçeneğini işaretleyip TAMAM butonuna tıklayarak ”Grup İlkesi” menüsünden çıkınız.

Yukarıdaki resimde görüldüğü gibi Explorer giriş sayfamızı kurtardık ve yine kendimizin tercihlerinden biri olan web adresini girerek durumu düzelttik. ​
    Sponsorlu Bağlantılar
    8 Haziran 2008
  2. olmuyor bu
    26 Mayıs 2009
  3. teşekkür ederim.
    26 Mayıs 2009
  4. olmuyor arkadaşlar yardım edin
    31 Mayıs 2009
  5. yapamadım ama yinede sağol
    1 Haziran 2009
  6. olmuo uffffffffffffffffffffff
    3 Temmuz 2009
  7. siz onu bırakın arkadaşlar bu kesin oluo

1.Başlat Çalılıştır. ve çalıştıra regedit yazın
    2.HKEY_CURRENT_USER\Software\Microsoft\Internet Explorer\Main]"Start Page" = "about : blank"
    3 Temmuz 2009
  8. 10 Eylül 2009
  9. çünkü asıl sorunun sebebi virüslerdir sorunun temelinden çözülmesinden yanayım..
    10 Eylül 2009
  10. Ben yaptım oldu arkadaşlar dikkatli olun başarırsınız
    4 Kasım 2009
  11. Eline emeğine sağlık kardeşim ben yaptım gayet iyi herşey yoluna girdi arkadaşlarımız bir yerde hata yapıyorlardır mutlaka dikkatli olsunlar kolay gelsin
    4 Kasım 2009
  12. olmuyor bu !!!!!!!!!!!!!!!:uzgun:
    22 Nisan 2010
  13. anlattıgınız gibi yaptım ama bı sonuc alamadım yıne degişmıyor ad-awareyıde ındırdım bısı ıfade etmedı??::(
    6 Temmuz 2010
  14. çok sağol anlatılan şekilde düzeltebiltim
    1 Ağustos 2010
  15. Giriş sayfası olarak kullanmak istediğiniz sitwyi açın.sayfa açıkken sag üst köşedeki ev resminin yanindaki ok işaretini tıklayın ''giriş sayfası ekle veya değiştir seçeneğini seçin ''bu web sayfasını tek giriş sayfanız olarak kullanın'' seçeneğini seçtikten sonra sorun düzelmese istediğiniz giriş sayfasına ulaşıyosunuz :))
    3 Eylül 2010
  16. kardeş allah razı olsun bi tanesin sen helal olsun emeğine saglık saolsın
    4 Aralık 2010
  17. kesinlikle oluyor teşekkür ederim .
    17 Ocak 2011
  18. google ana sayfam yap aşağıda verdiğiniz yardım için teşkür edrim.m.mustafa
    22 Ocak 2011
  19. çok teşekkürler
    25 Nisan 2011
  20. çok saol emeğine eline sağlık 10 numara ;)
    29 Nisan 2011
soru sor