Güncel Çocuk Kitapları

İsimli konu WH 'Kültür - Sanat' kategorisinde, yesilalici üyesi tarafından 21 Kasım 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Güncel Çocuk Kitapları. [IMG] Borulardaki Ayı Kitap Hakkında Uzun yaz günlerinin gecelerinde yıldızların suyu öptüğü sarnıçta yüzerim; yüzümü yıkar, temizlerim önce bir... En İyi Çocuk Gelişimi Kitapları En çok okunan çocuk kitapları ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Güncel Çocuk Kitapları Borulardaki Ayı

[SIZE=+1]Kitap Hakkında[/SIZE]

Uzun yaz günlerinin gecelerinde yıldızların suyu öptüğü sarnıçta yüzerim;
    yüzümü yıkar, temizlerim önce bir pençemle, sonra ötekiyle, sonra da her ikisiyle ve işte o zaman, değmeyin keyfime!»
    Jufio Cortdzar
    Yazar :Julio Cortazar Yayınevi :Hayy Kitap

Güncel Çocuk Kitapları Çocuk ve Edebiyat

Yazar :Sedat Sever Yayınevi :Tudem Yayınevi

Sever’in uzun yıllara dayanan birikimlerini büyük titizlikle bir araya getirdiği; edebiyat yapıtlarının çocuğun gelişim sürecindeki yeri, çocuk edebiyatının temel ögeleri gibi konuları ele alıdığı önemli bir çalışma.

Anne-babaların, akademisyenlerin, öğretmenlerin, öğrencilerin ve çocuk edebiyatına ilgi duyan herkesin yararlanabileceği temel bir kaynak, kılavuz niteliğinde bir kitap.

Çocuk edebiyatıyla ilgili herkesin, bu konuda bilimsel çalışma yapanların, öğretmenlerin ve ilgili bölüm öğrencilerinin yararlanabileceği rehber bir kitap. "Edebiyat bize, sanatçı duyarlılığıyla kurgulanmış bir yaşam sunar. Yaşamımıza yeni anlamlar katar. İnsan ve yaşam gerçekliğini sanatçı duyarlılığıyla kavramamıza, bu gerçekliğe sanatçının penceresinden bakmamıza olanak sağlar." diyen Prof. Dr. Sedat Sever özenle hazırladığı bu kitapta, çocuk edebiyatının karakter, konu, ileti, resim, dil ve anlatım gibi öğelerini somut örneklerle açıklıyor.
    Güncel Çocuk Kitapları Değnek Adam

Yazar :J.Donaldson-A.Scheffler Yayınevi :Doğan Kitap

'Değnek Adam ailesiyle birlikte ormanda J^ mutlu bir yaşam sürüyordu. Bir sabah biraz _ hava almak için dışarı çıktı ve başına gelmeyen kalmadı.
    Değnek Adam çocukların doğa ve aile sevgisiyle ilgili düşüncelerini geliştirmek için yazılmış eğlenceli ve eğitici bir hikaye.
    Güncel Çocuk Kitapları Eğlenceli Deneyler - Mıknatıslar

Yazar :S. N. Aston Yayınevi :Tudem Yayınevi
    Sayfa :32 Sayfa

Bazı deneyler
    Mıknatıslarla Eğlence
    Bu Bir Mıknatıs mı?
    Kaldırın !
    Ne Kadar Kuvvetli ?
    Yapıştırın
    Görünmeyen Kuvvet !
    Kendi Mıknatısını Yap

Güncel Çocuk Kitapları Eğlenceli Deneyler - Renk

Yazar :S. N. Aston Yayınevi :Tudem Yayınevi
    Sayfa :32 Sayfa
    Bu kitapta eğlenci deneyler bulacaksınız. Boyları karıştırmak, ışığı karıştırmak, Sıcaklık - soğukluk testi vs.

Güncel Çocuk Kitapları Renkler -İlk Eğitim Dizisi-

Yazar :Yayınevi :Doğan Egmont Yayınları
    Sayfa :5 Sayfa
    Eğitime yeni başlayan minikler için Renkler kitabı.

Güncel Çocuk Kitapları Sözcükler -İlk Eğitim Dizisi-

Sayfa :5 Sayfa
    Eğitime yeni başlayan çocuklar için sözcükler kitabı.
    Güncel Çocuk Kitapları Tatlı mı Talı Duam Kanatlı

Yazar :Yusuf Dursun Yayınevi :Timaş Yayınları
    Sayfa :128 Sayfa
    Bu kitapla miniklerimize duanın mahiyetini, özelliklerini, nasıl yapılacağını ve neden yapılması gerektiğini öğretebileceksiniz. Çocuklarımızın anlayabileceği bir anlatım tarzıyla çok tatlı dualar bulabileceksiniz.
    Yüce Rabbim biz seni,

Ömür Boyu anarız.

Bize olan sevginle

İçin için yanarız.

Kabul etsen, biliriz;

Rabbim kuluna yârdır.

Gecikince deriz ki:

Bunda bir hayır vardır

“DUAMIZ GÜZEL OLSUN

Ya Rabbim bedduadan

Sen koru dilimizi.

Güzel dualar ile

Aydınlat yolumuzu.

Sen her şeyi duyarsın,

Bizi de duy Allah’ım.

Kalbimizi her zaman

Sevgiye koy Allah’ım.

Kalbi taş olanları,

Ya Rabbim Sen yumuşat.

Kötülerin kalbine,

Bizdeki sevgiden kat.”

Güncel Çocuk Kitapları High School Musical-2 / Poster Kitabı

Evinizin duvarlarını High School Musical film karelerinin posterleri ile süsleyin
    Güncel Çocuk Kitapları Silinip Temizlenen Kitap-Sayılar

Sayfa :22 Sayfa
    Çocuklar bol bol alıştırma yaparak sayıları ve şekilleri öğrenecekler. Çiz sil, tekrar çizip tekrar silebilir ve bu şekilde kalem tutmayı öğrenecekler.
    Çocukların eğlenerek öğreneceği bu kitapta hayvanları tanayacaklar, sayı saymayı öğrenecekler. Bol bol alıştırma yapacaklar ve eğlenceli oyunlarla çiz, temizle, yeniden çizip, yeniden temizleyerek kalem tutmayıda ögrenecekler.

Güncel Çocuk Kitapları
    Silinip Temizlenen Kitap-Hayvanlar

Sayfa :22 Sayfa

Çocukların eğlenerek öğreneceği bu kitapta hayvanları tanayacaklar, sayı saymayı öğrenecekler. Bol bol alıştırma yapacaklar ve eğlenceli oyunlarla çiz, temizle, yeniden çizip, yeniden temizleyerek kalem tutmayıda ögrenecekler.

Güncel Çocuk Kitapları İlk Eğitim Dizisi-Uyku

Sayfa :10 Sayfa
    Parlak resimler ve ğlenceli sorular, çocuklarınızın sözcük dağarcığının gelişimine katkıda bulunacak.Onları gündeik yaşantımızla tanıştıracak.Yırtılmayan sayfalar kitabı uzun süre kullanmanızı sağlayacak.Bu kitapta kullanılan mürekkep ve kağıtlar gezegenimizle dosttur
    Güncel Çocuk Kitapları İlk Eğitim Dizisi-Banyo

Parlak resimler ve ğlenceli sorular, çocuklarınızın sözcük dağarcığının gelişimine katkıda bulunacak.Onları gündeik yaşantımızla tanıştıracak.Yırtılmayan sayfalar kitabı uzun süre kullanmanızı sağlayacak.Bu kitapta kullanılan mürekkep ve kağıtlar gezegenimizle dosttur
    Güncel Çocuk Kitapları İlk Eğitim Dizisi-Oyun

Parlak resimler ve ğlenceli sorular, çocuklarınızın sözcük dağarcığının gelişimine katkıda bulunacak.Onları gündeik yaşantımızla tanıştıracak.Yırtılmayan sayfalar kitabı uzun süre kullanmanızı sağlayacak.Bu kitapta kullanılan mürekkep ve kağıtlar gezegenimizle dosttur.
    Güncel Çocuk Kitapları İlk Eğitim Dizisi-Yemek

Güncel Çocuk Kitapları Cemile Yüzme Öğreniyor

Yazar :Yayınevi :Kaknüs Yayınları
    Sayfa :16 Sayfa
    Cemile Yüzme Öğreniyor'da Cemile, anne ve babasıyla deniz kıyısında harika bir tatil geçiriyor. Bu arada şişme simidinden kurtulup suyun yüzeyinde kalmayı başarıyor. Nasıl mı? İşte bu soruunun cevabı kitapta saklı.
    Güncel Çocuk Kitapları Cemile Hastanede Yatıyor

Güncel Çocuk Kitapları Cemile Arkadaşına Yardım Ediyor

Güncel Çocuk Kitapları Cemile Midilliye Biniyor
    Sponsorlu Bağlantılar
    21 Kasım 2008
soru sor