Hamilelikte anne adaylarının neden midesi bulanır

İsimli konu WH 'Anne Ve Çocuk' kategorisinde, yesilalici üyesi tarafından 17 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Hamilelikte anne adaylarının neden midesi bulanır. Hamilelikte anne adaylarının neden midesi bulanır Hamilelik, anne adayına mutluluğun yanı sıra pek çok sıkıntı da verebiliyor. Kadın Hastalıkları ve... Anne adaylarının yüzde 16sı depresyon yaşıyor Anne adaylarının yüzde 16sı depresyon yaşıyor ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  Hamilelikte anne adaylarının neden midesi bulanır

  Hamilelik, anne adayına mutluluğun yanı sıra pek çok sıkıntı da verebiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Nagihan Güler'e göre...  Hamilelik, anne adayına mutluluğun yanı sıra pek çok sıkıntı da verebiliyor. Kadın Hastalıkları ve Doğum uzmanı Op. Dr. Nagihan Güler'e göre anne adaylarının yaşadığı en büyük sıkıntı olan mide bulantısının nedenini de şöyle açıklıyor: " Anne adayında sistematik bir bulantı meydana gelmez. Bazı kadınlarda günlük kusmalara neden olabilecek şekilde öneme sahiptir. Diğer taraftan kadınlar hasta olmaksızın yemek kokularından nefret ederler.

  Hamileliğin üçüncü ayının sonunda genel olarak bu belirtiler ortadan kalkar. Bu rahatsızlıkların sebebi 'plasenta'nın üretmiş olduğu olağanüstü miktarda östrojen hormonuna midenin toleransının yetersiz oluşudur. Hamileler bulantıları azaltmak için yataktan hızla kalkmaktan kaçınmalıdır. Bulantı anında birkaç dakika uzanıp bir bardak su içmek ve sonra ayağa kalkmak gerekir."
  __________________
  Sponsorlu Bağlantılar
  17 Ocak 2009
  #1
 2. aaaaaaaaaaaaaa saol hep merak etmişimdir.
  1 Nisan 2009
  #2
soru sor