İdrar yapmakta zorlanıyorum

İsimli konu WH 'Uzmanına Sorun' kategorisinde, Shafak09 üyesi tarafından 10 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: İdrar yapmakta zorlanıyorum. kolay gelsin hocam 16 yaşında bir erkeğim buraya sorunumu yazmak için çok düşündüm en sonunda yazmaya karar verdim idrarım geldiği zaman yapmakta... > İdrar İdrar Tahlili ...

1. kolay gelsin hocam
    16 yaşında bir erkeğim

buraya sorunumu yazmak için çok düşündüm en sonunda yazmaya karar verdim

idrarım geldiği zaman yapmakta zorlanıyorum yapmak için biraz uğraşıyorum. bazen yapamayıpta çıktığım bile oluyor ...
    ben bu sorunumun mastürbasyon yüzünden olduğunu düşünüyorum .
    bunun için bu sorunumu ne ailemle paylaştım nede bir doktora danıştım.
    ilerde cinsel yaşamımda da sorun yaşamaktan korkuyorum doktara danışmadan kendi davranışlarımla nasıl normal idrar yapabilirim??

yardımınız için teşekkür ederim
    10 Eylül 2009
  2. Ne kadar süredir sorun var?
    İdrar yaparken ağrı, yanma hissi var mı?
    İdrar damla damla mı geliyor, karşıya (10-20 cm) işeyebiliyor musunuz?
    İdrar yaparken kan geliyor mu?
    11 Eylül 2009
  3. son 5 aydır sorun var
    ağrı hissi yok ama zaman zaman yanıyor
    zorlanıdğım zaman damla damla geliyor, bazen düzeliyor o kadar uzağa işiyebiliyorum!
    kan gelmiyor Allah'a şükür..
    11 Eylül 2009
  4. KIsa zamanda üroloji doktoruna giderek idrar tahlili ve idrar kültürü yaptırmalısınız. Büyük ihtimalle idrar yolu enfeksiyonunuz var. Antibiyotik kullanarak tedavi edilebilir.
    12 Eylül 2009
  5. hocam bende de idrara yaptıktan sonra penisimde yanma hissediyorum yanıp kavruluyor gibi 3-4 defa idrara yapıyorum sonra geçiyor. genelde büyük abdestten sonra...
    Arasıra kande geliyor kırızımsı birkere tahlil yapmışlardı idrarda kantespit edildi ultrasonra girdim bişey çıkmadı...
    sizce ne olabilir...
    12 Eylül 2009
  6. geçmiş olsun arkadaşım!!
    12 Eylül 2009
  7. çok saolun hocam.. bir ay sonra gitmeyi düşünüyorum gecikmiş olmam değil mi??
    12 Eylül 2009
  8. Geç olur. Hemen 1-2 gün içinde gitmelisiniz.
    13 Eylül 2009
  9. idrarda kan nedenleri:
    1. İdrar yolu enfeksiyonu
    Bu açıdan idrar tahlili ve idrar kültürü vermeniz gerekiyor.

2. Akut glomerulonefrit
    Bu bir çeşit böbrek enfeksiyonu, aynı zamanda tansiyon yüksekliği, idrarda azalma, yapabilir, öncelikle bu açıdan tahlillerinizin yapılması gerekebilir. Akut glomerulonefritte tansiyon yüksek seyreder, tansiyonunuza bakıldı mı?

3.Böbrekte taş olabilir (ultrason ile çoğu tespit edilir)

4.Ailesel hematüri (hematüri: idrarla kan gelmesi)
    Ailede benzer vakaların olduğu tehlikesiz bir durum

5.Mesanede tüberküloz (verem)

6.Ayrıca idrara kırmızı renk veren ve yanmaya sebep olabilecek başka bir durum halk arasında kum dökme denilen "kristalüri" durumu. Özellikle ürat kristalleri bunu yapabilir. Kan da ürik asit seviyenize bakılması gerekli.

İdrarda kırmızılık yapacak kadar kan olması önemli ve mutlaka adının konması gerekli.
    13 Eylül 2009
  10. hocam bende panik atak vardı bir dönem geçirdim ve atlatım. herhalde yeniden başlayacak :(:agla:
    hocam verem fala bunlar çok acımasız şeyler yaf...
    doktor akrabağam idi. iyi bir tedavi yaptığını sanmıştım. birdaha giderim bari...

hocam bu bökreklerde kanı temizlemek için glomerulus tan idrar süzülüyorya herhalde dedim benim sarmal biraz fazla kanıda içine alıyor falan ama herhalde çok yanlış düşünmüşüm...
    ayvayı yedimmi onu merka ediyorum...
    bu yazdıklarınızın başka belirtileri de yok mudur. eğer şuranda buda varmı gibi_?
    Sadece buu belirtilerle tanı koyulabiliyormu_?
    13 Eylül 2009
  11. Bu yazdıklarım bilgi içindi ve sizde bunlardan hangisinin varolduğu muayene ve doktor kontrolünde tetkik edilmenizle mümkün. Bir dahiliye sonrasında lüzum görülürse (dahiliyeci tarafından) üroloji doktoruna başvurmanızı tavsiye ederim
    15 Eylül 2009
  12. ben 17 yaşındayım aynı sorunlar 1 senedir bende de var geçer diye bekledim ama geçmedi bu sorunumu aileme anlatıp doktora gidicem ama size bir sorum var
    benim prostat olma ihtimalim var mı? doktora gidince makattan muayene etmeye kalkmasın ?? :agla2:
    18 Nisan 2010
  13. Hocam bnde de son zamanlarda testislerimdn bir tanesinin koptuqunu zannediyorum aynanın karşısına geçtiqim zmn bir tanesi her yere harekt ediyor karnıma kadar nerdeyse çıkıyor. ama diqeri normal bir şekilde. bide idrarımı yaparken çok zorlanıyorum ilk yapmaya calıştıqım zmn damla damla geliyor sonra tam bir şekilde geliyor.
    26 Mayıs 2013
soru sor