-İnternetin Faydaları-

İsimli konu WH 'Internet Teknolojileri' kategorisinde, huso_100 üyesi tarafından 28 Ocak 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: -İnternetin Faydaları-. Genelde tehlikelerinden ve zararlarından bahsedilir ama ben bu defa internetin faydalarından söz etmek istiyorum. Yeni başlayanlar veya "internet ne işe... Susamın Faydaları Tahinin Faydaları Greyfurtun Faydaları Grayfurtun Faydaları ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  Genelde tehlikelerinden ve zararlarından bahsedilir ama ben bu defa internetin faydalarından söz etmek istiyorum.

  Yeni başlayanlar veya "internet ne işe yarar ki" diyenler için internetin faydaları:

  1) İnternet devasa bir kütüphanedir: Akla gelen her konuda araştırma yapabilir-İnternetin Faydaları- kaynaklar-İnternetin Faydaları- kitaplar-İnternetin Faydaları- makaleler-İnternetin Faydaları- yorumlar bulunabilir.

  2) İnternet bir iletişim aracıdır: Dünyanın diğer ucundakilerle bile görüntülü-İnternetin Faydaları- yazılı veya sesli iletişim kurulabilir. Buna en basit örnek-İnternetin Faydaları- messenger (msn-İnternetin Faydaları- icq vb.) programlardır.

  3) İnternet bir medya aracıdır: Gazeteler-İnternetin Faydaları- dergiler-İnternetin Faydaları- yazarlar-İnternetin Faydaları- internet haber siteleri-İnternetin Faydaları- son dakika haberleri elinizin altındadır. Hatta radyo dinleyebilir-İnternetin Faydaları- TV de izleyebilirsiniz.

  4) İnternet sanal bir bankadır: İnternet bankacılığıyla [/color][/url]nakit para çekmek/yatırmak dışında neredeyse bütün bankacılık işlemlerini gerçekleştirebilirsiniz.

  5) İnternet sanal bir devlettir: Devlet (Kamu) siteleri üzerinden birçok resmi işlem artık internet üzerinden gerçekleştirilebilmektedir. Örneğin-İnternetin Faydaları- trafik cezası ödemek-İnternetin Faydaları- bilgi edinmek-İnternetin Faydaları- sınav başvurusu yapmak-İnternetin Faydaları- çocuğunuzun notlarını öğrenmek vs..

  6) İnternet sanal bir mağazadır: Alışveriş siteleri aracılığıyla aklınıza gelebilecek hemen hemen her türlü eşya veya malzeme satın alabilirsiniz.

  7) İnternet bir paylaşım aracıdır: Kendi kişisel sitenizi (blogunuzu) birkaç dakikada oluşturabilir-İnternetin Faydaları- yazı-İnternetin Faydaları- resim-İnternetin Faydaları- dosya gibi paylaşmak istediğiniz herşeyi dünya çapında yayınlayabilirsiniz. Bunları yapmak için site açmak şart değil-İnternetin Faydaları- forumları-İnternetin Faydaları- sosyal ağları veya bunlara benzer paylaşım sitelerini de bu amaçla kullanabilirsiniz.

  8) İnternet bir eğlence aracıdır: Müzik-İnternetin Faydaları- film-İnternetin Faydaları- video-İnternetin Faydaları- karikatür-İnternetin Faydaları- oyun-İnternetin Faydaları- tv-İnternetin Faydaları- radyo vs..

  9) Kurumsal Uygulamalar: Şirket veya kurumların birbirleriyle veya kendi şubeleri arasında veri aktarımı-İnternetin Faydaları- veri paylaşımı-İnternetin Faydaları- yedekleme-İnternetin Faydaları- intranet uygulamaları-İnternetin Faydaları- merkezi yönetim gibi pek çok hayati uygulama da internet üzerinden gerçekleşmektedir. Örneğin; size kargoyla gönderilen bir paketin ne aşamada olduğunu internet üzerinden takip edebilirsiniz. Burada kargo elemanları paketin geçtiği her aşamayı ellerindeki taşınabilir cihazlarla kendi sistemlerine internet üzerinden iletirler-İnternetin Faydaları- bunu yaptıklarında kendi web sitelerinin veritabanını güncellemiş olurlar ve siz de bu bilgileri yine internet üzerinden takip edersiniz.
  -İnternetin Faydaları-
  Bunların dışında daha birçok faydaları ve kullanım alanları elbette mevcut ama aklıma gelenler bunlar. Sizin de eklemek istediğiniz bişeyler olursa yorum bölümüne ekleyebilirsiniz..

  Bir de ilave olarak-İnternetin Faydaları- web sitelerini şu başlıklar altında toplamak mümkün:

  - eğitim siteleri
  - sağlık siteleri
  - haber siteleri
  - oyun siteleri
  - video paylaşım siteleri
  - devlet (kamu) siteleri
  - sosyal ağ siteleri (hi5-İnternetin Faydaları- facebook gibi)
  - banka siteleri
  - dosya paylaşım siteleri (rapidshare gibi)
  - alışveriş siteleri
  - forumlar
  - arama motorları
  - e-posta siteleri
  - kişisel veya blog siteleri
  Sponsorlu Bağlantılar
  28 Ocak 2009
  #1
 2. yazı için teşekkür ederim :)
  27 Eylül 2010
  #2
 3. defaydalarınıda yazsaydık keşke :D
  6 Kasım 2010
  #3
 4. faydaları kadar zararıda var ama neyse :D
  6 Kasım 2010
  #4
 5. Internet;faydalari ile zararlari ile baska bir yasam modulu de diyebiliriz.....sinirlarinin olmadigi....:muha:
  6 Kasım 2010
  #5
 6. paylaşımın için teşekkürler...
  13 Kasım 2010
  #6
soru sor