İnternetten ücretsiz psikolojik yardım

İsimli konu WH 'Ruh Sağlığı' kategorisinde, orjinal2.0 üyesi tarafından 30 Haziran 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: İnternetten ücretsiz psikolojik yardım. İnsan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini inceleyen bilim dalına psikoloji denir. Kelime anlamı ise ruh bilimidir. Psikoloji insanın kendini fark edip... İNTERNETTEN ÜCRETSİZ MSN 7.5 AÇIN Psikolojik İlk Yardım ve önemi ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    İnsan davranışlarını ve zihinsel süreçlerini inceleyen bilim dalına psikoloji denir. Kelime anlamı ise ruh bilimidir. Psikoloji insanın kendini fark edip hissettiği her şeyle ilgilidir.

İnsan hayat evrelerinde, doğar, büyür, öğrenir, iş sahibi olur, evlenir, boşanır. Kısaca hayatta pek çok acı tatlı tecrübeler edinir. Bazen bu olaylar karşısında her insanda olabileceği gibi çıkmaza düşebilir. Psikolojide bu evrelerden geçerken neler oluyor, bu olaylar insanın ruhsal dünyasını, davranışlarını nasıl etkiliyor, bu süreçlerde insanı rahatsız eden problemler olursa bunlar nereden kaynaklanıyor, nasıl çözülür, bunları araştırır.

Ama nedense genelde bizler psikolojik yardım almayı tercih etmeyiz. Konunun uzmanlarına danışmaktan çekinirken arkadaşlarımıza, komşularımıza danışmakta bir sakınca görmeyiz. Bazen de maddi nedenlerden dolayı psikologlar tercihimiz olmaz.

Nette gezinirken psikolojik yardımı net üzerinden ücretsiz sağlayan bir siteyle karşılaştım. İhtiyaç duyan fakat psikoloğa gitmekten çekinen veya maddi imkanları olmayanlar için güzel bir fırsat. Bazı sitelerde sorunlarınız forumlarda paylaşabiliyorsunuz fakat tüm kullanıcılara açık olan bu mesajlardan çekinenler olabiliyor. Bu sitede ise sorunlarınızı direkt uzmanla paylaşabiliyorsunuz.

Psikoloji, Psikolojik Yardım ve Destek Sitesi siteye ücretsiz üye oluyor, isterseniz yayınlanmış mesajları takip ederek isterseniz uzmana özel mesaj göndererek yardım alabiliyorsunuz. Psikoloji dalında uzman iseniz siz de uzmanlar arasına katılarak yardım verebiliyorsunuz.
    Sponsorlu Bağlantılar
    30 Haziran 2008
  2. çokk tşklerr allah razı olsunn:deli:
    8 Temmuz 2008
  3. éméqé sayqım sonsuz !!!
    26 Temmuz 2008
  4. Çok teşekkür ederim
    7 Ağustos 2008
  5. eşimden ayrılma noktasındayım. yardım ederseniz sevinirim Edit : Msn aadresi vermek yazaktır
    10 Ağustos 2008
  6. çook teşekkürLerrrr:)
    27 Ağustos 2008
  7. mrb, tikladim ama bende sayfa açilmiyor??
    28 Ağustos 2008
  8. paylaşım için teşekkürler ellerine sağlık
    10 Eylül 2008
  9. bndede sayfa açılmıyor ne yapmalıyım?başka bir site warsa onLarıda yazarmısınz?şimdiden teşk ederim?
    7 Ekim 2008
  10. link kırık..
    8 Ekim 2008
  11. eee kimse sorununu belirtmemiş burda biz şimdi sorunlarımızı burdamı paylaşıcaz
    11 Kasım 2008
  12. ulen link kırık bi düzeltin beah..
    30 Kasım 2008
  13. evt bnde açamıyorum:agla:
    14 Ocak 2009
  14. Link Kırık Felan Deqil Sadece Anasayfadan Başka Bi Yere Yönlenmiyor!...:D
    14 Ocak 2009
  15. eeD anasayfada qaLdm yoqq mu geRisi acepp .. :d
    30 Ocak 2009
  16. site açılmıyor malesef ama ya
    26 Şubat 2009
  17. link ölmüş :):):):):) indiremedim doktoru :):):)
    25 Mart 2009
  18. teşekkürler
    25 Mart 2009
  19. Teşekürler
    31 Mart 2009
  20. Çok sağol ama ana sayfa açılıyor gerisi yok bir daha bir baksan:alala:
    1 Nisan 2009
soru sor