ip değiştirmek isteyenler (programsız)

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, hakancık üyesi tarafından 4 Temmuz 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: ip değiştirmek isteyenler (programsız). ilk olarak çalıştırdan cmd yazın sonra açılan boot ekranına ipconfig/release yazın sonra altaki ipiniz 00.000.00 gözükecektir sonra modemin kablosunu... Programsız IP değiştirme Ip Adresİmİ DeĞİŞtİrmek İstİyorum ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    ilk olarak çalıştırdan cmd yazın
    sonra açılan boot ekranına ipconfig/release yazın
    sonra altaki ipiniz 00.000.00 gözükecektir
    sonra modemin kablosunu çekin ve bilgisayarı kapatın
    açın bilgisayarı ve kabloyu takın bu kadar basitip değiştirmek isteyenler (programsız)
    Sponsorlu Bağlantılar
    4 Temmuz 2008
  2. selam sitesüper
    4 Temmuz 2008
  3. :alala:pek anlamadım galiba modemi açıp kapayınca zaten değişiyo ve rapid gibi siteleri kandırabiliyoruz bunca uğraşa ne gerek var
    4 Temmuz 2008
  4. modemi kapat aç ne ugraşıyon
    5 Temmuz 2008
  5. denemedim ama denycem.

Hem o modem aç kapa bazı sitelerde hiç işe yaramıyor:)
    20 Temmuz 2008
  6. Teşekkürler ama programla alakası ne :alala:
    20 Temmuz 2008
  7. selam arkadasla r biraz ip yapısından bahsedece m. internete baglı olan bir kiside 2 çeşit ip aralıgı vardır (ethernet kartı kullananl ar için)
    iç ip ve dış ip
    öncelikle Dış ip den bahdelim dış ip en basit kavramı ile sizin internet saglayıcınızın size vermis olduguve sizin internett e dolasmanıza saglayan ip dir internet saglayıcınız bu ip yi sizn modeminiz in dış bacaına atamamıs olsa internett e dolasmanız zor hatta imkansız Dıs ip de dinamik ve statik die ikiye ayrılır
    dinamik ve statik ip sizin internet saglayıcınız ile yapmıs oldugunuz anlasmaya baglı
    statik ip örnegin bir sie yayınlayacak iseniz sizn dış ip nizin sabit kalması içindir ki sizin sitenizin ip si sürekli degismesi n
    dinamik ip ise sizin modemi kapatmanız ve tekrar açtıgınızda internet saglayıcınızın size verdigi farklı ip dir

resimdeki 85 le baslayan ip telekom (internet saglayıcısı ) un sizin modeminiz e internett e dolasmanızın için ver digi ip dir
    10.0.0.2 ile görünen ip sizin modeminzi n ip si yani router in ip si dir
    10.0.0.4 ile görünen ip ise modem in DHCP server ı tarafından sizn makineniz e otamatik olarak verilen ip dir
    iç ip ile gelince
    iç ip ise sizn bir network de diger makineler e,modeme,network printer ına Vs ulasmanıza yarayan ip dir
    egr ortamda bir DHCP (otamatik ip dagıtan server ) var ise sizin ip nizin otamatikt e kalması en dogru olanıdır (örnek olarak modemler otamatik ip dagitir)
    ama size ip dagıtan bir makine yok ve sizin ethernet kartı ip leriniz hala otamatik de ise bu kez ethernet kartları ip dagıtan bir server (dhcp) bulamadıgı için kendiligi nden 169.x.x.x li bir ip alacaktır ki bu duruma
    APİPA ya düsmek denir.Mak ineların APİPA ya düsmesi tamamen networkde ki paylasım akısını devam ettirmek içindir
    eger iç ip mizi degistirm ek istersek
    ag baglantılarım sag tık özellikler -->yerel ag baglantısı sag tık özellikler ve gelen kutucukta internet iletisim kuralları (tcp/ip) ye çift tıkla gelen pencerede n aşşagıdaki ip adresini kullan ı tıklayıp ken di istedigin iz ip yi verebilir siniz ancak modem ile aynı network ID lerde olmazsanız Modem ile haberlese mezsiniz

Extra bilgi
    Bir makine APIPA IP almışsa genelde ağ bağlantılarımda "ÜNLEM" işareti oluşur.Bunu aşmak için yapılacak şudur.Hem adsl modem(varsa switch -hup- Gate) Kapatılır.Öncelikle adsl modem (Ve yine diğer cihazlar) açılır.Daha sonra pc açlılır ve Yeni bir IP alınması sağlanılır.
    Başka bir konu ise DHCP si olan bir makinede Ip adresini komut satırından değiştirmek için
    CMD--->ipconfig release (IP adresini bırakır)(İç IP)
    CMD--->ipconfig renew (yeni bir IP adresi alırsınız)(iç IP)
    23 Eylül 2008

8. katılıyorum hakkaten süper
    23 Eylül 2008
  9. modemi kapat aç bunlara ne gerek varki
    23 Eylül 2008
  10. Abiler hepinize Teşekkur ederım ama ben bır arkdas tanıyorum kendını bır oyun oynuyor...!
    ınternetten falan serverlere baglanıuo kendı server kurdu..!ttnet dınamıc ıp hemde bır tur programla kendıne 212 lı ıp acıyor bunu bılen varsa programı buraya upload edebılırmı? konuyu galıba yanlıs yere actım ozurlerımı sunar...!tesekkur ederım cevap beklıorum:tamam::tamam:
    6 Ağustos 2009
  11. 22 Ağustos 2009
  12. paylaşım için sağol :yuppi::yuppi:
    10 Eylül 2009
  13. ----------------

ok .bad dosyası yapalım da nere atıoz bu dısyayı ne yapıoz anatsan dıom rsk ler
    30 Eylül 2009
  14. yav hiç uğraşmayın modemin düğmesini kapatıp açın ttnet'te kesin oluyor. Fakat smile'da falan IP sayısı ttnetteki kadar çok olmadığından aynı IP'yi alma olasılığınız var!
    30 Nisan 2010
  15. :D:D alternatif her zaman iyidir
    30 Nisan 2010
  16. Harbı Boş aa :D:D
    25 Haziran 2010
  17. Statik IP adresi, servis sağlayıcı tarafından verilen ve hiç değişmeyen bir IP adresidir. İnternet'teki her bilgisayarın bir adresi vardır ve bu adres IP numarası ile belirlenir. Örneğin İnternet sitelerinin önemli bir bölümünün adresi statiktir. Pratik açıdan İnternet kullanıcılarının ip adreslerinin statik olmasına pek gerek yoktur.

Dinamik IP adresi, İnternet Servis Sağlayıcı (ISP) tarafından kullanıcıya her internete bağlandığında geçici olarak tayin edilen bir IP adresidir. Büyük bir ihtimalle, sizin IP adresiniz de dinamiktir. İnternet bağlantınızı kesip tekrar bağlanarak bu siteyi yeniden ziyaret ederseniz, IP numaranızın değiştiğini görebilirsiniz. Çoğu bireysel kullanıcının IP adresi bu şekilde dinamiktir.:tamam:
    3 Şubat 2011
  18. Kardeş Sabit ip kullanılmadığı zaman DHCP sunucusu pc yi her açtığımızda değiştiryor zaten.Gereksiz olmuş bence ama yinede paylaşım için saol.
    4 Şubat 2011
  19. yha bnm internet durmadan gıdıp gelıo o yuzden ag bağlantılarıma gırdım ve yerel ağı yenıledım ıp yenılenıyor dedı bu durumda eskı yanı kullandıgım ıp duruomu,
    19 Haziran 2012
soru sor