İşte en ucuz ADSL tarifeleri

İsimli konu WH 'Internet Teknolojileri' kategorisinde, orjinal2.0 üyesi tarafından 10 Kasım 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: İşte en ucuz ADSL tarifeleri. ADSL ücretleri 9.99 YTL'ye kadar düştü. Peki en ucuz ADSL bağlantısı hangisi ? İşte tam liste... Rekabet ADSL ücretlerini yeni aboneler için 9.99 TL'ye... TTNet ADSL TARİFELERİ YENİLENDİ İşte en ucuz ADSL tarifeleri... ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    ADSL ücretleri 9.99 YTL'ye kadar düştü. Peki en ucuz ADSL bağlantısı hangisi ? İşte tam liste...

Rekabet ADSL ücretlerini yeni aboneler için 9.99 TL'ye kadar düşürdü ama tarifeler hâlâ el yakıyor. İnternet hızı ve kullanılırlığında Avrupa'da son sıralarda olan Türkiye, ücrette 15,75 dolar ile dünya ikincisi. Japonya ise 0,13 dolar ile dünyanın en ucuz ülkesi.

Rekabet, her alanda olduğu gibi ADSL pazarında da ucuzluk ve kaliteyi beraberinde getirdi. Türk Telekom'un internet kolu TTNet'in tekelindeyken düşük hızlı ADSL hizmetini yüksek fiyatla almak zorunda kalan internet kullanıcıları, sektöre yeni markaların dahil olmasıyla biraz olsun rahatladı. İnternet tutkunları artık, 9.99 TL'den başlayan birbirinden cazip seçeneklerle ADSL abonesi olabiliyor.

EN UCUZ TARİFE SUPERONLİNE’DA

Türkiye'de geniş bant internet piyasasında, Superonline, Smileadls ve Koçnet Biri'nin hizmet vermeye başlamasıyla, sektörde yeni aboneler için uygulanan kampanyalar yüzleri güldürdü. Türkiye'de 6 milyon abonenin 5.2 milyonunu elinde bulunduran TTNet'le rekabete giren şirketler, yeni aboneliklerde ilk aylar için sundukları indirimli fiyatlarla tüketiciyi kazanmaya çalışıyor.

Firmalar, modemli ve modemsiz seçeneklere göre, indirim uygulanacak ay sayısını belirliyor. Yeni aboneler için en uygun fiyatları Tellcom Superonline sunuyor. Superonline, ilk abonelikte sunduğu 9.99 TL'lik tarifeyle fiyatı 10 TL'nin de altına düşürdü. Modem istemeyen kullanıcılar 5 ay boyunca 9.99 TL ödüyor. Türkiye'de en yoğun kullanılan ADSL paketi 1Mbps 4GB'lık ürün için uygulanan bu fiyat, Smileadsl'de 5 ay 14.99 TL, TTnet'te 4 ay 15.99 TL, Koçnet Biri seçeneğinde ise 3 ay 14.90 TL olarak belirlenmiş durumda. Yeni abone bu ayların sonunda 29 TL ödemeye başlıyor. Koçnet Biri dışındaki firmalara indirimli seçeneklerden faydalanmak isteyen abonelerine 24 ay abonelik taahhüdü imzalatıyor. Taahhüt tarihinden önce aboneliğini bitirmek isteyen kullanıcılar toplam indirim tutarlarını ödemek zorunda kalıyor.

TÜRKİYE HIZDA GERİ ÜCRETTE İLERİ

Avrupa Alternatif Telekomünikasyon Operatörleri Derneği’nin (ECTA) hazırladığı rapora göre, Avrupa'da her on kişiden biri yüksek hızlı internet hizmeti (10 MB üstü) alabiliyorken, Türkiye'de abonelere sunulan en yüksek hız paketi 4 MB'i geçmiyor. Avrupa'da yüzde 30'larda olan internetin yaygınlık oranı Türkiye'de sadece yüzde 6 ile sınırlı kalıyor. Hız ve internet kullanılırlığında Avrupa'da son sıralarda yer alan Türkiye, ADSL ücretlerinde ise ilk sıralarda. Bilgi Teknolojileri ve Yenilikçilik Vakfı'nın (ITIF) '2008 ITIF Geniş Bant Sıralama Raporu'na göre, Türkiye geniş bant internet ücreti en pahalı ikinci ülke. 30 OECD ülkesini kapsayan geniş bant raporuna göre, satın alma gücü paritesine göre dolar üzerinden aylık en pahalı ücret sıralamasında Meksika 18,41 dolar ile ilk sırada bulunurken Türkiye 15,75 dolar ile ikinci sırada yer aldı. Çek Cumhuriyeti ise 9,70 dolar ile üçüncü sırada yer buldu. Ücret sıralamasında 0,13 dolar ile Japonya en ucuz ülke olurken, bu ülkeyi 0,33 dolar ile Fransa ve 0,35 dolar ile İsveç takip etti. 30 ülkenin ortalaması yaklaşık 3,77 dolar düzeyinde gerçekleşti.

İşte en ucuz ADSL tarifeleri
    Sponsorlu Bağlantılar
    10 Kasım 2008
  2. Arkadaşlar size birşey soracağım.

Benim evimde bilgisayarım var fakat ev telefonumuz (sabit hattımız) yok. Ama ben internet bağlattırmak istiyorum.Böyle bir imkanım var mı acaba konuyla ilgili bilgisi olan varsa cevap verebilirse sevinirim.
    10 Kasım 2008
  3. Paylaşımın için sağoL...!
    10 Kasım 2008
  4. PayLaşıM içiN TşkLeRR...!!!
    10 Kasım 2008
  5. hatsız bağlantı üst kattaki modemden olur :)
    13 Kasım 2008
  6. koçnet'in biri adsl paketleri çekici bence. özellikle hesaplı biri ve özgür biri paketleri ilgimi çekti. Zira hesaplı internet tarifeleri arıyordum, karşıma çıkan biri adsl oldu. hoşuma da gitti tarifeler. hatta özgür biri paketinde taahhüt uygulaması da yok ki [FONT=&quot]istediğim özgürlük ise taahhüt olmasın zaten: ) Bir ay indirimli internet, ücretsiz telefon görüşmeleri derken, özgürlüğünden sıkılacağım resmen: )) özet olarak; biri adsl iyimiş abi...
    [/FONT]
    2 Aralık 2009
  7. biri adsl kullanıyorum, tavsiye ediyorum. ttnet gibi, sürekli bir bağlantı kopuşu yaşanmıyor, fiyatları da idare eder. ttnet'den iyidir.

biri adsl 30 aralık'ta ps3 verecekmiş.
    bilumum soru soracakmış, cevaplayana ps3. coolll.
    Login | Facebook

biri adsl'in kampanyaları durmuyor olm.. arçelik'ten beko'dan bilgisayar alana, biri adsl'den 2010 yılı boyunca internet ücretsiz. yok oğlum internet parası bir sene boyunca. havalı bişiy bu. telefon görüşmelerin filan da ücretsiz ilk ay. güzel şeyler bunlar.BiRi Adsl, Online ADSL Başvuru, ADSL Kampanya, ADSL Fiyat, ADSL Tarife, ADSL Hizmet Merkezi

biri Adsl’de fiyatlar 7,77’ye düşmüş!! Biraz daha düşse bütün biri adsl kampanyalarını eve toplar, parti yaparım ben be! : )
    16 Aralık 2009
  8. bak kaç ay once söylemişim. istikrarlı devam ediyor adamlar. paketleri çok uygun, çekici demişim. yine aynı fikirdeyim şimdi bir de 7,77 lik paketi görünce, bildiğin hoşuma gitti..
    18 Şubat 2010
  9. paylaiım için tşkler
    7 Mart 2010
  10. paylaşım için teşekkürler
    8 Mart 2010
  11. bence en uygunu bu avea 3 ay tahadütlü 1 gb 9 tl kotayı aşarsanda aşırı para gelmiyor çünkü otomatik olarak 4 gb lığa geçiyor onunda fiyatı 29 tl sabit hatta gerek kalmadan uygun fiyata....
    6 Mayıs 2011
  12. en ucuz adsl tarifeleriymiş yok rekabetmiş yok indirimmiş bunlar hep oyun yalan hepsini ttnet özel tekel i fiyatlandırıyor öbürlerde onun bayisi gibi onun fiyatından satıyor sanki kendileri fiyat belirliyormuş gibi rekabet ediliyormuş gibi gösterilmeye çalışılmış aklı olan adsl almaz artık bu devirde yahu vodafon un 7,99 tl ye aylık sınırsız interneti var yavaş ama olsun ben ttnet kullanırken bizim burda adsl ondan bile yavaş olduğu zamanlar oluyordu isterseniz haftalık 1gb adil kullanım lı sonra 128 kb ta düşen haftalık sınırsız var yine adsl nin sınırsız en yavaş olanı 70 tl ye mal olurken 12 tl haftalık olan ı 4 haftada 48 tl 2 gün içinde 2 lira koysak 50 tl gitsin hemde istersen al küçük modemi laptop un varsa istediğin yerde internete gir eve bağlı kalan internete 70 tl vereceğine 50 tl ye istediğin yerde hatta daha yavaşına razı olursan yukarda dediğim gibi 7,99 tl ye sınırsız heryerde aklı olan adsl almaz bu faşistlere akp ye de gizli ortak olarak haraç veren akp destekli tekel e para kaptırmaz
    29 Mayıs 2011
  13. hakllısın kardeşim açıklanmayan neler var neler adam fransızlara sattım diye almış türk telekomu atmış cebe altın yumurtlayan tavuğu bi yandan ahırdaki koyunları güdüyo bu kadar koyunun arasında bi kaç akıllıda sürü piskolojisine uyup eli kolu bağlı bekliyo yapck bişey yok
    31 Ağustos 2011
  14. Süperonline'ın Fiber internet veya TTnet'in yeni ürünü yalın interneti tercih edebilirsiniz hatsız internet için
    29 Eylül 2011
  15. Hatsız internet dedikleri de yalan. Ben yapmak istedim. Bana söylenen telefon faturası yok ama bu hizmetten faydalanmanız için aylık 20 TL bilmem ne vermeniz gerekiyormuş.Ya gerçekten Türk insanını salak zannediyorlar.Sadece isim değişikliği yapıyorlar. Ama yine aynı şeyi yapıyorlar. Eğer almıyorlarsa bana da haber verin:)
    29 Eylül 2011
soru sor