Kaçak Elektrik Kullananları şikayet etme

İsimli konu WH 'WH Haber Bülteni' kategorisinde, ANGEL54 üyesi tarafından 2 Haziran 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kaçak Elektrik Kullananları şikayet etme. Kaçak Elektrik Kullananları şikayet etme [IMG] Kaçak elektrik bağlatanların, akla hayale gelmeyen yöntemleri, herkesi hayretler içerisinde bırakıyor.... Kaçak elektrik :)) Saldırı İhlalini Şikayet Etme - Resimli ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar


  Kaçak Elektrik Kullananları şikayet etme


  Kaçak Elektrik Kullananları şikayet etme
  Kaçak elektrik bağlatanların, akla hayale gelmeyen yöntemleri, herkesi hayretler içerisinde bırakıyor. Yöntemler arasında duvardaki fayansa dokunulunca ve ev kapısı açık olduğunda kaçak bağlantı kesilip şebeke üzerinden bağlantısı devreye girenler de var.

  Kaçak kullanımla mücadele kapsamında ortaya çıkarılan yöntemler, GAP Master Planı'nda Gazianteplilere atfen yer alan ''taklit ürün üretiminde başarılılar'' tanımının, günümüzde yetersiz kaldığını gösteriyor.

  TEDAŞ Müessese Müdürü Neşet Demirbağ, kaçak elektrik kullanımını önlemek amacıyla yapılan denetimler sırasında saptadıkları yöntemlerin, ''şapka çıkarılacak'' nitelikte olduğunu söyledi.

  ''Kaçak kullanımı saptamakla görevli ve hemen hertürlü yöntemi bilen elemanlarımız bile, karşılaştıkları kaçak yöntemler karşısında adeta küçük dillerini yutuyorlar'' diyen Demirbağ, şöyle devam etti:

  ''İhbar üzerine yaptığımız bir denetimde, Türkiye'de ilk kez rastlanan 'duvar dokunmatik' sistemini bulduk. Mutfak duvarına yerleştirilen ve üzeri fayansla kapatılan role ile çalışan sistem, kaçak bağlantı yapanların ülke ve faturasını ödeyen dürüst aboneler adına hiç de hayırlı olmayan yüzünü ortaya koydu.

  Sistem, kaçak ekibi kontrole gittiğinde, evde bulunan kişinin, altında role bulunan fayansa dokunması ile devreye giriyor. Fayansa dokunulduğunda devreye giren ya da devreden çıkan sistem, kaçak bağlantı yapanların işi epey ilerlettiklerini gösteriyor. Ekip geldiğinde fayansa dokununca kaçak, ekip gittikten sonra dokunulunca ise yasal bağlantı devre dışı kalıyor.''

  BU DA KAPIYA BAĞLI SİSTEM

  Demirbağ, ortaya çıkardıkları ve mucitleri bile şaşkına çevirecek yöntemlerden birisinin de evin kapısına bağlı çalışan sistem olduğuna dikkati çekti.

  Kaçak ekibi sayacı kontrol için içeriye girdiğinde, açılan kapının, anında kaçak bağlantıyı devre dışı bırakıp, şebeke bağlantısını çalıştırdığını anlatan Demirbağ, ''Ekip kontrolünü bitirip evden ayrılınca kapanan kapı, bu kez kaçak bağlantıyı devreye sokuyor. Kapıya yerleştirilen sistem, kaçak kullanıma yönelenlerin hırsızlıktaki azmini de gösteriyor'' dedi.

  Kaçak kullanımı önleme konusunda çok önemli başarılar elde ettiklerini kaydeden Demirbağ, ''Bulduğumuz her yeni yöntem, kaçak kullanımı önleme konusunda ufkumuzu açıyor. Kaçak elektrik kullanımı ile mücadeleyi, sonuna kadar sürdüreceğiz. Yeter ki, dürüst abonelerimiz hem kendileri hem de ülke için duyarlı olsun, kaçak kullananları bize ihbar etsinler'' diye konuştu.

  Demirbağ, fayansa dokunulması sonucu devreye giren kaçak kullanım yöntemini bulan görevli Kadir Selli'yi ödüllendireceğini, birlikte görev yaptığı arkadaşlarını ise kutladığını ifade etti.

  DİĞER YÖNTEMLER

  Demirbağ, bir kahvehanede, kaçak bağlantısı tavan vantilatöründen yapılan bir sistemin de dikkati çektiğini bildirdi.

  Vantilatörün duvarda bulunan anahtarının, ilk anda şüphe çekmediğini, ancak incelemede anahtarın vantilatörü değil, sayacı kontrol ettiğinin ortaya çıkarıldığını vurgulayan Demirbağ, sözlerini şöyle tamamladı:

  ''Sistemde, sayaçtan alınan enerji miktarında düşüş olmamakla birlikte, sayacın diski kademeli olarak yavaşlatılıyor ve disk az dönünce, sarfiyat da az olmuş gibi sonuç ortaya çıkıyor.

  Kullanılan diğer yöntemler arasında sayacın içine cam kenarından film itilerek, sayaç diskinin durdurulması ve görevlilerin geldiği anlaşılınca filmin çekilip, sayaçta normal çalışmanın sağlanması da bulunuyor.

  Anahtar görevi üstlenen bir duya takılan lamba yöntemi ile de kaçak elektrik kullanıldığı saptandı. Ampul sıkıştırılıp yanınca sayaçtan geçen enerji, gevşetilince kaçak kullanım hattı devreye giriyor.

  Kaçak kullanım yöntemleri arasında yer alan sayacın arkasından köprü bağlantı ya da eve doğrudan kaçak hat bağlama da karşılaşılan yöntemler arasında öne çıkıyor.''  işte şikayet edebileceginiz email-adresi BURAYA TIKLA


  T E D A Ş G E N E L M Ü D Ü R L Ü Ğ Ü Telefon numaralari :BURAYA TIKLA


  Webhatti olarak destek veriyoruz umarim kacak kullanimlarin önüne gecilebilir
  Sponsorlu Bağlantılar
  2 Haziran 2009
  #1
 2. Bunları şikayet et et biter mi ya.Bunlar ordu gibi.Bizim Türk milleti biraz beleşçidir.
  8 Haziran 2010
  #2
 3. Bu olay benim gözümde hırsızlıktan farkı yok

  şu anda dijital sayaçlar da kaçak kullanım pek yapılamıyor eskiye oranla şu anda kaçak kullanımı giderek alt seviyelere inmekte yanılmıyorsam şu anda türkiye geneli olarak % 13 %15 ler civarında oldukca yüksek konu gerçekten önemli her kes duyarlı olmak zorunda teşekürler
  8 Haziran 2010
  #3
 4. Bizim apt manda kiracının birini elektriği kaçak kullandığı için tam üç kez tel.la ilgili merciye bildirmeme rağmen bir kez olsun kontrole gelmediler. Yani biryerlerde adamın varsa gerisi hikaye. Sonuçta taşındılarda pis hırsızlardan kurtulduk. [kizgin]
  5 Ocak 2011
  #4
 5. konak semti kadifekale bölgesinde yıkımlar nedeniyle bazı evler elektiriklerinin kesilmesine ragmen akşam 5ten sonra ağaç dalı yardımıyla elektirik teline atıyolar biz günlerdir size bilgi veriyoruz şu sokakta kaçak elektirik kullanıyolar dememize ragmen siz kayda alıyoruzdiyosunuz ama bir günden bir güne gelip her hangi bir işlemde bulunmuyosunuz neden ozaman kaçak elektirik bildirin diyosunuz halka biz sizi aramaktan bıktık siz kayda almaktan bıkmadınız mı biz bıktık elektirik kesintilerinden lütfen bu konuya bi el atın
  17 Mart 2011
  #5
 6. Daha farklı yorumlarda yapılması mümkündür "Türk milleti beleşcidir yerine 1kwh elektriğin fiyatı 43/44 krş olursa millet kaçak kullanır tabi"
  17 Mart 2011
  #6
 7. Tamam pahali olabilir haklisin ama bu kacak kullanim icin bir neden olamaz:alala:
  31 Mart 2011
  #7
 8. kolaygelsin kaçak elektirik kullanan komşum yılardır kacakkullanıyor evindeki ısıtma sistemi elektirikli ve oçak ve cay semaveri dahi elektirikli yani benim 2 kat elektirik tüketen komşum sıtandart olarak 30ve40tl fatura geliyor kaçak kontürolüne gelen memur doğru dürüs işini neden yapmıyor ayrı saat dıdından hat var bunu iyi araştısa körolan kör görür malesef kurumunuzda ortakçalışan elamanlarınız var rüşvet alıyorlaki görmüyorlar bunu daha önce ihbar ettim defalarca bu konuyu enerji bakanlığına bildireceğim adres sururi mehmet efendi mah tennure çıkmazı no, 4 daire zemin kat beyoğlu ist aytekin aycan yüzbaş tır kaçakkullanan araştırın bizler onların faturasını niçin ödüyoruz cezasını çeksin ilginize arz ederim murat yılmaz şikayetçi
  7 Şubat 2012
  #8
 9. kaçak eltrik kulaniyor adres hoca gıyasettin mah satçi yokuşu no 16*1 küçükpazar eminünü fatih firma savur çamaşırhane ve banyo
  22 Mart 2012
  #9
 10. güllerpınarı mah hacı yusuflar sok 2/D burada kaçak elektrik kullanılıyor yaklaşık 3.4 yıldan beri dükkan boş gibi duruyo ama kaçak naklıyat işi yapılıyor yine güllerpınarı mah hacı yusuflar sok doğuş markettede kaçak elektrik kullanılıyo ilgilililerin ilgilenirse seviniriz
  10 Nisan 2012
  #10
 11. Sonuna kadar katılıyorum bu konuya mükemmel bir konu olmuş açan arkadaşa teşekkür ederim ilk önce.
  Elektrik faturası bi geliyor eve, kullandığım elektrik 15-20 tl lik bir şey , kaçak elektrik , vergi şusuydu busuydu derken bi bakıyorum benim fatura 45-60 tl nerde bu adalet ?
  Ne yazıkki burası Türkiye burada her şey normal ...
  Teşekkürler.
  10 Nisan 2012
  #11
soru sor