Kadriye Köyü Hayrabolu Tekirdağ

İsimli konu WH 'İllerimiz' kategorisinde, "..melekmi cadımı.." üyesi tarafından 9 Temmuz 2011 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kadriye Köyü Hayrabolu Tekirdağ. Kadriye Köyü Hayrabolu Tekirdağ Kadriye Köyü Hayrabolu Bilgileri - Kadriye Köyü Hakkında - Kadriye Köyü Tanıtımı - Kadriye Köyü Resimleri İlçe:... Kadriye İlköğretim Okulu Hayrabolu Tekirdağ Buzağcı Köyü Hayrabolu Tekirdağ ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Kadriye Köyü Hayrabolu Tekirdağ
    Kadriye Köyü Hayrabolu Bilgileri - Kadriye Köyü Hakkında - Kadriye Köyü Tanıtımı - Kadriye Köyü Resimleri

İlçe: HAYRABOLU - İl: TEKİRDAĞ

Köy Muhtarı: ALİ ÇAKIR

Muhtarlık Erişim Bilgileri:

Telefon:

02823398234

Cep Telefonu:

05325687706

Tekirdağ
    Bilgiler
    Nüfus 623 (2000)
    Koordinatlar
    Posta Kodu 59400
    Alan Kodu 0282
    Yönetim
    Coğrafi Bölge Marmara Bölgesi
    İl Tekirdağ
    İlçe Hayrabolu
    Web Sitesi
    Kadriye, Tekirdağ ilinin Hayrabolu ilçesine bağlı bir köydür.

Köyde yaşayan nüfus, 1893 yılında Bulgaristan'da bulunan Lovca'dan göç eden Pomak ırkından olduğu bilinmektedir. Köyün ilk ismi Karaburun'dur. 1970'li yılların başında hükümetin yaptığı değişimle diğer köylerde de olduğu gibi bizim de ismimiz değiştirilerek Kadriye köyü olmuştur.

Kültür

Köyün gelenek, görenek ve yemekleri hakkında bilgi yoktur.

Coğrafya

Tekirdağ iline 72 Km., Hayrabolu ilçesine 22 Km. uzaklıktadır.

İklim

Köyün iklimi, Marmara iklimi etki alanı içerisindedir.

Nüfus

Yıllara göre köy nüfus verileri
    2007
    2000 623
    1997 576

Ekonomi

Köyün ekonomisi tarım ve hayvancılığa dayalıdır.

Muhtarlık

Yerleşim yerinin köy tüzel kişiliği alması ile birlikte köyün tüzel kişiliğini temsil etmesi için köy muhtarlık seçimleri de yapılmaktadır.

Seçildikleri yıllara göre köy muhtarları:

2004 - Ali Çakır
    1999 - Rifat Yalçın
    1994 - Ali Yavuz

Altyapı bilgileri

Köyde ilköğretim okulu vardır. Köyün içme suyu şebekesi vardır ancak kanalizasyon şebekesi yoktur. PTT şubesi ve PTT acentesi yoktur. Sağlık ocağı ve sağlık evi yoktur. Köye ulaşımı sağlayan yol asfalt olup köyde elektrik ve sabit telefon vardır.

Sponsorlu Bağlantılar
    9 Temmuz 2011
soru sor