Kenzül Arş Duası'nın Fazileti

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, \\marjory\\ üyesi tarafından 2 Mayıs 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kenzül Arş Duası'nın Fazileti. Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.)'den rivayet edilmistir. Söyle buyuruyor: ''Cebrail bana dedi ki: ''Ey Muhammed, kim ömründe bir kere bu duayi... Kenzül Arş Duası Kenzül Arş Duası ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Peygamberimiz Hazreti Muhammed (s.a.v.)'den rivayet edilmistir. Söyle buyuruyor:
    ''Cebrail bana dedi ki:
    ''Ey Muhammed, kim ömründe bir kere bu duayi okursa, Allahü Teala onu, kiyamet gününde yüzü ayin ondördü gibi parlak olarak hasreder. Hatta Bütün insanlar onu, bir peygamber veya melek sanirlar. Ben ve sen onun kabrinin üzerinde dururuz. Ona hesapsiz ve azapsiz, üzerine binip Cennete girmesi icin Cennetten bir Burak getirilir. Sirat köprüsünden simsek gibi gecer. Onun günahi denizlerin suyundan, yagmurlarin damlasindan, agaclarin yapraklarindan, kumlarin adedinden, taslardan daha fazla olsa bile, kendisine kabul olunmus (nafile) hac ve bin umre sevabi yazilir.
    Korkan kimse okursa, Allah onu korktugundan emin kilar. Susayan kimse olursa, Allah onun susuzlugunu giderir. Ac olan okursa, giyindirir, hasta okursa sifa verir, hastanin üzerine okunursa, hastaligindan kurtulur, dünya veyahut ahiret ihtiyaclarindan birisi icin okursa Allah istedigini verir. Bir düsmandan veya sultandan korktugu icin okursa, Allah onlarin serlerinden korur ve Allah'in mahlukatindan gelecek olan tüm zarar ve eziyetleri kendisine ulasmaktan meneder.
    Borclu olan okursa, Allah onu, borcunu ödemeye muvaffak kilar, hicbir kimseye muhtac olmaz. Eger onu hasta olan yazip üzerinde tasirsa iyilesir. Kadin tasirsa kocasi ona ikram eder. Cinden, insden ve seytandan, sanci ve hastaliklardan emin olur. Kayip ise ailesine sag, salim kavusur. Bu duayi okuyan icin cin, melek istigfar ederler. Ömrü bereketli olur. Kim bes defa bu duayi okursa Peygamber Aleyhisselam'i rüyasinda görür. Ebu Bekir Siddik (r.a.):
    ''Gece olsun gündüz olsun bu duayi okudum, Peygamber Aleyhisselam'i rüyamda gördüm'' buyurur. Hazreti Ömer de söyle buyurur:
    - Hic bir hacetim olmadi ki onun icin bu duayi okuyayim da giderilmesin. Hazreti Osman (r.a.) diyor ki:
    ''Ben Kur'an-i Kerim'i ezberleyemezdim. Resulü Ekrem (s.a.v.)'e bu hususu sikayet ettim. Bana bu duayi ögretti. Onu okudugumda Kur'an-i Kerim'i ezberlemeyi basardim. Hazreti Ali Kerremallahü vechehü buyuruyor ki:
    -Ben bu duayi okudugum vakit düsmanima galebe calardim. Kim ki Fatiha'yi, Ihlas suresini, Kafirun ve Felak ve Nas suresini üc kere okuyup sonra bu duayi okursa Allah onu karsilastigi bütün varliklarin serrinden korkur ve her türlü hastaliktan, her zalimin serrinden onu emin kilar ve bütün isteklerini verir. Kim ki okudugu gibi onu yazip üzerinde tasirsa ve kim ki basinin altina koyup uyursa Allahü Teala o kimsenin malindan calinani ve evinden kacani geri iade eder. Akan suya okursa su durur, yahut yanan atese okursa ates söner. Dag üzerine okursa dag paramparca olur.
    Kim ki iki rekat namaz kilip her rekatinda Fatiha ve birde Ihlas okuyup selam verdikten sonra bu duayi okursa dünya ve ahirete ait ne isterse tüm istediklerine nail olur. Bu duanin fazileti sayilmayacak kadar coktur; biz burada kisa olarak zikrettik.
    Sponsorlu Bağlantılar
    2 Mayıs 2008
  2. Allah razı olsun..
    24 Ekim 2008
  3. Bu duanın faziletletleri hakikaten saymakla bitmiyor.Allah dualarımızı bu büyük duanın hürmetine kabul etsin inş.
    24 Ekim 2008
  4. allah razı olsun
    16 Temmuz 2009
  5. bir deil iki deil üç deil bu kadar fazilelibir dua inanılmaz Allah senden razı olsun tşk edrim
    16 Temmuz 2009
  6. evet biliyorum gerçekten çok faziletli bi dua...
    17 Temmuz 2009
soru sor