Kolanın Faydaları

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, ProOf üyesi tarafından 13 Kasım 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Kolanın Faydaları. Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.... Diyet Kolanın Zararları Işte kolanın gücü ...

1. Büyük olasılıkla az sonra okuyacağınız bir çok şeyi siz zaten daha önceden biliyordunuz (!) ya da bilmeyenler "hadi canım, saçmalık " diyeceklerdir.

Eğer öyle olduğunu düşünüyorsanız denemesi bedava değil kola parası kadar para kap kolayı al denemeye başla

Tuvaleti Temizlemek İçin İdealdir:

Bir kutu kolayı klozetin içine dökünüz. Bir saat kadar bekleyiniz ve sifonu çekiniz. Koladaki asit
    Tüm lekeleri yok edecektir.

Araba Tamponundaki Lekerler:

beze dök arabyı sil tertemiz

Akü Kutup Başlarındaki çapak:
    Bir kutu kolayı kutup başlarına dokun ve bütün çapak yok olsun.

Paslanmış Bir Civatayı Sökmek:
    Kolaya batırılmış bir bezi bir kaç dakika paslı cıvataya uygulayınız. Bir kaç dakika sonra rahatlıkla dönecek ve çıkacaktır.

Elbisenizdeki Yağ lekesini çıkarmak için:
    Bir kutu kolayı lekeli giyeceklerin üstüne boşaltın, deterjanı ekleyin ve her zaman yıkadığınız gibi yıkayın. Kola yağ lekelerinin yok olmasına yardım edecektir.

Not:bunu denemek isteyen şunu bilsin elbisedeki leke çıkmakla kalmaz,renkte değiştirir

Ayrıca Araba camlrındaki lekeride çıkarır

Peki nedir bu Cola''nin bu kadar etkileyici temizliklerde bile kullanılabilmesinin sebebi?

Coca-Cola ve Pepsi''nin ortalama pH değeri 3.4 tur. Bu asidi de dişleri ve kemikleri eritmek için yeterlidir. Temizliklerde bu kadar etkili olmasının sebebi budur.

Aslına bakarsanız Cola ile dünyada kimsenin tavsiye edemeyeceği karbodioksit içiyoruz. Hani şu dışarı atmak için devamlı nefes alıp verdiğimiz, atmak için uğraştığımız karbondioksit
    13 Kasım 2007
  2. saolasın iyi oldu
    13 Kasım 2007
  3. saol kardesim
    13 Kasım 2007
  4. ama ben şeker hastasıym ,ya su içerim ya diet cola.çünki ayran içtiğim zaman bile şekerim çıkıyor. aşırıya kaçmamak şartıyla iyidir ...iyi......çocuklara..:hayır:
    13 Kasım 2007
  5. walla içmesek çok iyi ama bi çok yiyeceğin yanında maalesef insan arıyor....
    14 Kasım 2007
  6. paylaşım için saol
    14 Kasım 2007
  7. iyiymis tsk ler
    14 Kasım 2007
  8. arkadaş, doğru soylüon hepsini denedim oldu.Çok zararlıymış.bizim öğretmenimizde bu yazıyı okumuş.Saol güzel bir yazı
    4 Kasım 2010
  9. Bilgilendirme için teşekkürler.:tamam:
    6 Kasım 2010
  10. kola cok güzel ama asırıya kacmasak iyi olucak
    6 Kasım 2010
  11. hemen hemen her yemeğin yanında iyi giden bir içecek ... ben hem az içiyorum hemde coca cola yerine cola turka alıyorum.. cola turka da zararlı ama coca cola kadar değil......
    6 Kasım 2010
soru sor