Mevsimlerle İlgili Hikaye Dört Mevsim Masalı

İsimli konu WH 'Yararlı Bilgiler' kategorisinde, TRUzman üyesi tarafından 6 Mayıs 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Mevsimlerle İlgili Hikaye Dört Mevsim Masalı. Bu paylaşımımda mevsimlerle ilgili hikaye ve dört mevsim masalı hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Yararlı Bilgiler... Tek resimde Dört mevsim dört mevsim ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  Bu paylaşımımda mevsimlerle ilgili hikaye ve dört mevsim masalı hakkında kısa kısa bilgiler bulabilirsiniz. Lütfen yararlandıysanız ve Yararlı Bilgiler paylaşımlarımızın devamını istiyorsanız konuya teşekkür edin. Mevsimlerle İlgili Hikaye Dört Mevsim Masalı ile iligli olan sorularınızı ve merakınızı gidereceğini düşünüyorum.

  ay ile ilgili masal ayla ilgili masallar mevsimlerle ilgili hikayeler mevsimlerle ilgili masal kış mevsimi ile ilgili hikaye

  Mevsimlerle İlgili Hikaye Dört Mevsim Masalı

  Dört Mevsim Masalı  Dört Mevsim Masalı


  Bir zamanlar Toprak Ana, evinde yalnız yaşıyormuş. Yalnız yaşamak zormuş, bu yüzden canı çok sıkılıyormuş. Bir gün kalkmış, gök kralına misafirliğe gitmiş. Sarayın kapısına varınca, gürültüler, patırtılar duymuş. Kapıdaki nöbetçiye, "bunların ne olduğunu" sormuş.
  Nöbetçi:
  - Ne olacak, demiş. Mevsim kardeşlerin gürültüsü. İkisi kız, ikisi oğlan dört yaramaz çocuk var. Kavga edip duruyorlar.
  Toprak Ana :
  - Onları bana gönderin, demiş. Ben yalnızım, biraz da benimle otursunlar.
  Nöbetçi Toprak Ananın isteğini krala söylemiş. Kral da "Peki" demiş. Toprak Ana bunun üzerine evine dönmüş, mevsim kardeşleri beklemeye başlamış. Önce en küçük kardeş gelmiş. Pembe, beyaz saçlı, güzel bir çocukmuş. Toprak Anaya :
  - Benim adım İlkbahar, demiş. Size ufak bir armağan getirdim.
  İlkbahar, çantasını açmış, çantasından tomurcuklanmış dallar, renk renk çiçek demetleri, cıvıl cıvıl ötüşen kuşlar çıkarmış.
  Çok geçmeden ikinci kardeş gelmiş. Tombul, kırmızı yanaklı bir kızmış. Adı da Yaz'mış. Kardeşine :
  - Haydi çekil bakalım, bak, ben geldim, demiş. Sonra o da çantasından çilek, kiraz, şeftali, erik gibi meyveler çıkarmış, bunları Toprak Anaya sunmuş.
  Derken üçüncü kardeş gelmiş. Sarı sapsarı bir çocukmuş. Toprak Ana'ya :
  - Ben sonbaharım demiş. Yalnızlığı, sessizliği çok severim, demiş.
  Sonra da kuşları kovmuş, her yeri sarıya boyamış. Ortalığa bir sessizlik çökmüş. Tam bu sırada dördüncü kardeş gelmiş. Çiçekleri, meyveleri dağıtmış, cebinden beyaz bir su çıkarmış, bu suyla her yeri beyaza boyamış. Bir yandan da :
  - Benim adım kış, benim adım kış diye bağırıyormuş.
  Dört kardeş de Toprak Ananın evinden gitmek istememiş. Kavgaya tutuşmuşlar. Ortalık alt üst olmuş. Toprak Ana kızmış :
  - Beni dinleyin, demiş. Ya sırayla gelin, evimde üçer ay misafir kalın, ya da çekilip gidin. Hepinizi birlikte istemiyorum.
  - Bunun üzerine mevsim kardeşler düşünmüşler. Aralarında anlaşıp Toprak Anaya, "peki" demişler. İşte o günden beri sırayla geliyor, Toprak Anada üçer ay misafir kalıyorlar.
  Sponsorlu Bağlantılar
  6 Mayıs 2013
  #1
soru sor