Michael Jackson Kaç Yaşında Öldü? Ne Zaman Öldü?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 13 Nisan 2013 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Michael Jackson Kaç Yaşında Öldü? Ne Zaman Öldü?. Michael Jackson Kaç yaşında ve neden öldü Michael JACKSON öldü... Michael Jackson Öldü.. [Son dakika ] ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  Michael Jackson Kaç yaşında ve neden öldü
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Nisan 2013
  #1
 2. Michael Jackson Kimdir? Michael Jackson Hakkında


  Michael Jackson (29 Ağustos 1958; Gary, Indiana - 25 Haziran 2009; Los Angeles, Kaliforniya), "Pop'un Kralı" olarak tanınan Afro-Amerikalı efsanevi şarkıcı, müzisyen, besteci, söz yazarı, dansçı ve pop yıldızı.
  Jackson ailesinin dokuz çocuğunun yedincisi olarak dünyaya gelen Michael Jackson, babasının kurduğu Jackson 5 grubunda 1964 yılında henüz 6 yaşındayken müzik yaşamına atılmıştır. Daha sonra Off the Wall (1979), Thriller (1982), Bad (1987), Dangerous (1991), HIStory (1995) gibi milyonlarca satan solo albümlere imza atan Jackson, büyük bir şöhret kazanmış ve “Popun Kralı” (İngilizce: King of Pop) olarak anılmaya başlanmıştır. Albümleri tüm dünyada 140 milyon üzerinde satmıştır. Michael Jackson sadece stüdyo albümleri olarak 125 milyon albüm satışı ile stüdyo albümleri dünyada tüm zamanların en çok satmış 1. müzisyenidir. Thriller albümü 55 milyon üzeri ile dünyada en çok satan 1. albümdür, ayrıca ABD'de en çok satan 1. albümdür. Dünyanın en çok satan albümleri listesinde beş albümü ile listeye en çok girmiş 1. kişidir ve Thriller ile 1 numaradadır. Tamamen kendine ait dans tarzı ile, dansa yeni bir soluk getirmiş, herkesi etkilemiş, dünyaca ünlü R&B müzisyenlerin danslarında Michael Jackson figürleri görmek klasik hale gelmiştir, R&B kliplerindeki bir çok dans hareketinin orijini Michael Jackson'a aittir, dünyanın en iyi dansçılarından biri olarak gösterilir. Guinness Rekorlar Kitabı'na da girmiştir.
  Michael Jackson, özellikle ölümünden önceki son yıllarda bazı sağlık sorunları ve skandallarla gündeme gelmiştir. Üç çocuk babası olan Michael Jackson, 25 Haziran 2009 günü Los Angeles'taki evinde geçirdiği rahatsızlık sonucu koma hâlinde hastaneye kaldırılmış fakat kurtarılamamıştır. Ölüm nedeni kalp durması sanılsada, Los Angeles Adli Tıp Kurumu'nun yaptığı otopsi ile ölüm nedeninin uykusuzluk tedavisinde kullandığı çok güçlü anestezi ilacı propofol olduğu açıklanmıştır. Propofol ve sakinleştirici lorazepam ilaçlarının Jackson'ın ölümünün en önemli nedenleri olduğu kaydedilen açıklamada, Jackson'ın kanında midazolam, diazepam, lidocaine ve ephedrine ilaçlarının da bulunduğu söylenmiştir. Olayın cinayet olmasından şüphenilmekle birlikte Jackson'ın şahsi doktoruna Şubat 2010'da "kazara ölüme sebebiyet verme" suçundan dava açılmıştır. Bu dava doktorun mahkeme kararıyla hapis cezasına çarptırılmasıyla sonuçlandı.

  Michael Joseph Jackson Ne Zaman Doğdu? Nerede Doğdu? Ne Zaman Öldü?


  Doğum adı: Michael Joseph Jackson
  Unvanı: King of Pop
  Doğum: 29 Ağustos 1958 Gary, Indiana, ABD
  Ölüm: 25 Haziran 2009 (50 yaşında) Los Angeles, Kaliforniya, ABD
  Meslekler: Şarkıcı, Şarkı sözü yazarı, Yapımcı, Aranjör, Dansçı, Oyuncu
  Etkin yılları: 1964-2009
  13 Nisan 2013
  #2
soru sor