Murada kavuşmak için okunacak dua...

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, MaSMaVi üyesi tarafından 24 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Murada kavuşmak için okunacak dua.... “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki: Dileği olan kimse[IMG] yatacağı zaman abdest almalı[IMG] temiz bir örtü üzerinde oturup[IMG] üç defa salevât... Ölüler için okunacak dua.... Afetlerden korunmak için okunacak dua ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    “Fetavai kari-ül-hidaye”de diyor ki:
    Dileği olan kimseMurada kavuşmak için okunacak dua... yatacağı zaman abdest almalıMurada kavuşmak için okunacak dua... temiz bir örtü üzerinde oturupMurada kavuşmak için okunacak dua... üç defa salevât okumalıMurada kavuşmak için okunacak dua... sonra herbirine Besmele çekerek on Fâtiha ve sonra onbir İhlâs okumalıMurada kavuşmak için okunacak dua... sonra üç salevât okumalıMurada kavuşmak için okunacak dua... sonra sağ yanı üzereMurada kavuşmak için okunacak dua... yüzü kıbleye karşı olarak ve sağ elini sağ yanağı altına koyarak yatıp uyumalıdır. Niyet ettiği şeyin nasıl olacağınıMurada kavuşmak için okunacak dua... biiznillah rü'yâda görür.
    “Mekatib-i şerife” kitabında buyuruldu ki: HacetlereMurada kavuşmak için okunacak dua... dileklere kavuşmak içinMurada kavuşmak için okunacak dua... iki rekat namaz kılıpMurada kavuşmak için okunacak dua... sevabını silsile-i aliyye denilen âlimlerin ruhuna hediye etmeliMurada kavuşmak için okunacak dua... bunların hürmeti için diyerek duâ etmelidir. MeselaMurada kavuşmak için okunacak dua... "Ya RabbiMurada kavuşmak için okunacak dua... filan yere sağ sâlim gidip gelmek nasib eyleMurada kavuşmak için okunacak dua... filan sıkıntıdan beni kurtar." gibi duâ ettikten sonraMurada kavuşmak için okunacak dua... "Bu duâmı silsile-i aliyye büyükleri hürmetine kabul eyle" demelidir!
    ÂmâMurada kavuşmak için okunacak dua... bir zat gelipMurada kavuşmak için okunacak dua... “Ya Resûlallah! Allahü teâlâya duâ etMurada kavuşmak için okunacak dua... gözlerim açılsın” dedi. Peygamber efendimiz deMurada kavuşmak için okunacak dua... “Kusursuz bir abdest al! SonraMurada kavuşmak için okunacak dua... ya Rabbi! Sana yalvarıyorum. Sevgili Peygamberin Muhammed aleyhisselamı araya koyarakMurada kavuşmak için okunacak dua... senden istiyorum. Ey çok sevdiğim Peygamberim Muhammed aleyhisselam! Seni vesile ederekMurada kavuşmak için okunacak dua... Rabbime yalvarıyorum. Senin hatırın için kabul etmesini istiyorum. Ya RabbiMurada kavuşmak için okunacak dua... bu yüce Peygamberi bana şefaatçı eyle! Onun hürmetine duâmı kabul et” duâsını okumasını söyledi. O daMurada kavuşmak için okunacak dua... abdest alıp duâ etti. Hemen gözleri açıldı.
    Bu duâyı müslümanlarMurada kavuşmak için okunacak dua... her zaman okumuşlar ve maksatlarına kavuşmuşlardır. AncakMurada kavuşmak için okunacak dua... namaz kılmıyanınMurada kavuşmak için okunacak dua... haram işliyenin ve kalbi gafil olan ettiği duâdan tam netice alamaz.Ehl-i sünnet itikadında olmıyanın okuması faide vermez. Hak teâlâMurada kavuşmak için okunacak dua... herşeyi bir sebep ile yaratmaktadır. Bir şeye kavuşmak istiyenMurada kavuşmak için okunacak dua... o şeyin sebebine yapışmalıdır. RabbimizMurada kavuşmak için okunacak dua... insana sıhhatMurada kavuşmak için okunacak dua... şifa vermek içinMurada kavuşmak için okunacak dua... duâ etmeyiMurada kavuşmak için okunacak dua... sadaka vermeyi ve ilaç kullanmayı sebep yapmıştır.
    Sponsorlu Bağlantılar
    24 Eylül 2008
  2. paylaşım için teşekkürler
    28 Eylül 2008
  3. allah razı olsun teşekkürler...
    28 Eylül 2008
  4. ellerıne sağlık
    30 Eylül 2008
  5. yuregıne saglık
    30 Eylül 2008
soru sor