Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları

İsimli konu WH 'İslam ve Din Kültürü' kategorisinde, Derlerki üyesi tarafından 10 Mayıs 2012 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları. Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları Namazın önemini sürekli dile getirmek isterdim. Çünkü Namaz gerçekten bir müslümanın hayatından en... Mescitler ve Namaz kılma yerleri ile ilgili hadisler hadisler ve anlamları ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  Namaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları

  Namazın önemini sürekli dile getirmek isterdim. Çünkü Namaz gerçekten bir müslümanın hayatından en çok özen göstermesi gereken ibadetlerin başında gelir.


  Namaz ile ilgili Arapça hadis arayanlar için hem Arapçasını hemde Türkçe açıklamasını paylaşıyorum. Umarım herkes namaz konusunda biraz daha özen gösterir.


  Dualarınız eksik olmasın.  Namaz İle İlgili Hadisler Arapça


  ن بين الرجل و بين الشرك و الكفر ترك الصلاة"

  “Muhakkak ki, kişi ile şirk ve küfür arasında namazın terki vardırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Müslim, Îmân 134)  " بين الرجل و بين الشرك و الكفر ترك الصلاة "

  “Kişi ile şirk ve küfür arasında namazın terki vardırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Müslim, Îmân 134)  " بين العبد و بين الكفر ترك الصلاة "

  “Kul ile küfür arasında namazın terki vardırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Ebû Dâvut, Sünnet 14; Tirmizî, Îman 9; İbn Mâce, İkâmes-Salah 77)  " بين الكفر و ايمان ترك الصلاة "

  “Küfür ile iman arasında namazın terki vardırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Tirmizî, İman 9)  " بين العبد و بينالشرك او الكفر ترك الصلاة "

  “Kul ile şirk veya küfür arasında namazın terki vardırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Tirmizî, İman 9)  " ليس بين العبد و الشرك الا ترك الصلاة فادا تركها فقد اشرك "

  “Kul ile şirk arasında namazın terkinden başka bir şey yokturNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları Onu terk ederse, şirk koşmuş olurNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (İbn Mâca, İkâme’s-Salâh 77)  " ليس بين العبد و بين الشرك او بين الكفر الا ترك الصلاة "

  “Kul ile şirk arasında veya küfür arasında, namazın terkinden başka bir şey yokturNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Darîmî, Salat, 29)  " العهد اللدي بيننا و بينهم الصلاة فمن تركها فقد كفر"

  “Onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları Her kim onu terk ederse, küfretmiş olurNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Tirmizî, İman 9; İbn Mâce, İkâme’s-Salah 77)  " ان العهد اللدي بيننا و بينهم الصلاة فمن تركها فقد كفر"

  “ Muhakkak ki, onlarla (kafirlerle/münafıklarla) bizim aramızdaki ahit (fark), namazdırNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları Her kim onu terk ederse, küfretmiş olurNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Neseî, Salat 8)  " كان اصحاب محمد صلي الله عليه و سلم لا يرون شيأ من الاعمال تركه كفر غير الصلاة "

  “Rasûlullâh (SAS)’in ashabı, namazdan gayrı hiçbir amelin terkini küfür bilmezlerdiNamaz İle İlgili Hadisler Arapça ve Türkçe Anlamları” (Tirmizî, İman 9)
  Sponsorlu Bağlantılar
  10 Mayıs 2012
  #1
soru sor