Nane suyu yüzdeki tüyleri döker mi?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 26 Mayıs 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Nane suyu yüzdeki tüyleri döker mi?. nane suyu yüzdeki tüyleri döker mi? Nane çayı tüyleri azaltıyor Nane ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  nane suyu yüzdeki tüyleri döker mi?
  Sponsorlu Bağlantılar
  26 Mayıs 2010
  #1
 2. Nane Çayı
  Kramp ve hazımsızlık giderir. Nanenin spazm giderici özelliği vardır. Nane çayı kasları gevşeterek ağrı ve kasılmalara meydan okur. Yemeğin sindirilmesini sağlar. Kalori değeri: O

  NANENİN FAYDALARI

  Öncelikle hazmı kolaylaştırıcı etkisi vardır. Gaz söktürür. Karaciğer yetersizliğini giderir. Safra akışını düzenler. Mide ağrılarını keser.

  Bağırsaklarında problem yaşayanlar için birebirdir. Bağırsak spazmını giderir. Nefes almayı kolaylaştırır. Astım, grip, bronşit ve öksürükte faydalıdır.

  İçerisindeki B vitamini sayesinde sinir rahatsızlıklarına iyi gelir. Sinirleri kuvvetlendirir. Sükunet verir. Heyecanları ve korkuyu yatıştırır.

  Kusmaları önler. Bu nedenledir ki, mide bulantılarında limonla bir likte kaynatılarak tüketilmesi tavsiye edilir… Migren, uykusuzluk ve baş dönmelerinde faydalıdır. El ayak titremesi, dil tutukluğu, felç ve uykusuzlukta kullanılır. Kalbi kuvvetlendirir. Sinirsel kalp çarpıntılarını keser.

  Anne sütünü artırır. Adet günlerinnin ağrısız olmasını sağlar. Sütle şişen memelerin şişini indirir. Soğuk algınlığında faydalıdır. Bağırsak solucanlarının düşürülmesinde yardımcı olur. İdrar söktürür. Mide ülseri ve gastrit olanlar fazla kullanmamalıdır. Şekercilik, lavantacılık ve eczacılıkta kullanılır.

  NEDEN NANE TÜKETMELİYİZ?
  Ballıbabagiller familyasından; nemli yerlerde yetişen, genellikle tüylü ve çok kokulu otsu bir bitki cinsidir nane... Başak biçiminde beyaz, pembe veya morumsu çiçekleri vardır. Güzel kokuludur.
  Hanımların yemeklerinin lezzetine lezzet katan, kokusuyla gönülleri saran bu bitkinin faydalarını biliyor musunuz?
  26 Mayıs 2010
  #2
soru sor

Alakalı Aramalar:

 1. anne sütü tüy döker mi

  ,
 2. anne sutu kılları dökermi