Ölüler için okunacak dua....

İsimli konu WH 'Dualar' kategorisinde, MaSMaVi üyesi tarafından 24 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Ölüler için okunacak dua..... İnsan[IMG] bu dünyada kalmak için yaratılmadı. Ölüm bir köprü gibidir. Sevgiliyi sevgiliye kavuşturur. Ölmek[IMG] felaket değildir. Öldükten sonra başına... Musibetleri Defetmek İçin Okunacak Dua Diş Ağrısı İçin Okunacak Dua ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  İnsanÖlüler için okunacak dua.... bu dünyada kalmak için yaratılmadı. Ölüm bir köprü gibidir. Sevgiliyi sevgiliye kavuşturur. ÖlmekÖlüler için okunacak dua.... felaket değildir. Öldükten sonra başına gelecekleri bilmemek felakettir. ÖlülereÖlüler için okunacak dua.... duâ ileÖlüler için okunacak dua.... istiğfâr etmekleÖlüler için okunacak dua.... onun için sadaka vermekle yardım etmekÖlüler için okunacak dua.... imdâdlarına yetişmek lâzımdır. Ne yapılacaksa biran önce yapılmalıdır. Dinimizde 40.gün 52.gün diye bir şey yoktur. Bunlar Hıristiyanlıktan geçme batıl inançlardır. Resûlullah buyurdu ki: “Ölünün mezardaki hâliÖlüler için okunacak dua.... imdâd diye bağıranÖlüler için okunacak dua.... denize düşmüş kimseye benzer. Boğulmak üzere olan kimseÖlüler için okunacak dua.... kendisini kurtaracak birini beklediği gibiÖlüler için okunacak dua.... meyyit deÖlüler için okunacak dua.... babasındanÖlüler için okunacak dua.... anasındanÖlüler için okunacak dua.... kardeşindenÖlüler için okunacak dua.... arkadaşından gelecek bir duâyı gözler. Kendisine bir duâ gelinceÖlüler için okunacak dua.... dünyanın hepsi kendine verilmiş gibi sevinmekten daha çok sevinir. Allahü teâlâÖlüler için okunacak dua.... yaşıyanların duâları sebebi ileÖlüler için okunacak dua.... ölülere dağlar gibi çok rahmet verir. Dirilerin de ölülere hediyesiÖlüler için okunacak dua.... onlar için duâ ve istiğfâr etmektir.”
  Îman ile ölenlere hatim okuyup sevabını bağışlamakÖlüler için okunacak dua.... hatm-i tehlîl yapmakÖlüler için okunacak dua.... yâni yetmişbin Kelime-i tevhîd okuyup sevabını ruhuna hediye etmek çok faydalıdır. Hadis-i şerifte: “Bir kimseÖlüler için okunacak dua.... kendisi için veya başkası için yetmişbin aded Kelime-i tevhîd okursaÖlüler için okunacak dua.... günahları affolur” buyuruldu.
  Yetmişbin Kelime-i tevhîdi bir kimse veya birkaç kimse okuyabilir. Hatim de cüzler halinde dağıtılıp kısa zamanda bitirilebilir. Hadis-i şerifte buyuruldu ki: “Kabristandan geçen kimse 11 ihlas okuyupÖlüler için okunacak dua.... sevabını kabirdekilere hediye ederseÖlüler için okunacak dua.... ölü adedince sevab verilir.”
  Bir kimseÖlüler için okunacak dua.... farz olsunÖlüler için okunacak dua.... nafile olsunÖlüler için okunacak dua.... herhangi bir ibâdeti yaparken veya yaptıktan sonraÖlüler için okunacak dua.... sevabınıÖlüler için okunacak dua.... ölüÖlüler için okunacak dua.... diri herkese hediye edebilir.
  NamazÖlüler için okunacak dua.... oruçÖlüler için okunacak dua.... hacÖlüler için okunacak dua.... umreÖlüler için okunacak dua.... sadakaÖlüler için okunacak dua.... Kur'an-ı kerim okumakÖlüler için okunacak dua.... evliyanın kabrini ziyaretÖlüler için okunacak dua.... kurbanÖlüler için okunacak dua.... zikr gibi ibâdetlerin sevabları başkasına hediye edilebilir. Hediye edenin kendi sevabından hiç azalmadanÖlüler için okunacak dua.... bütün müminlere de sevabı erşir. Yani sevabÖlüler için okunacak dua.... hediye edilenlereÖlüler için okunacak dua.... taksim edilmedenÖlüler için okunacak dua.... her birine bütünü kadar erişir.
  Her ibâdetin sevabıÖlüler için okunacak dua.... Resûlullah efendimizin mübarek ruhuna da gönderilebilir. İbni Ömer hazretleriÖlüler için okunacak dua.... Peygamber efendimiz için umre yapmıştır.
  İbn-is Serrac hazretleri de Resûlullah efendimiz için onbinden fazla hatim okumuşÖlüler için okunacak dua.... mübarek ruhu için kurban kesmişti.
  Şu hâldeÖlüler için okunacak dua.... her mümin yaptığı ibâdetlerin sevablarınıÖlüler için okunacak dua.... başta Peygamber efendimiz olmak üzereÖlüler için okunacak dua.... ana-babasına ve bütün müminlere hediye etmelidir! Sevabı hepsine de gider. Kendi sevabından da bir şey eksilmez.
  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Eylül 2008
  #1
 2. paylaşım için teşekkürler
  28 Eylül 2008
  #2
 3. teşekkürler...
  28 Eylül 2008
  #3
 4. ellerıne sağlık
  30 Eylül 2008
  #4
 5. yuregıne saglık
  30 Eylül 2008
  #5
 6. haklısın maviş.islamda 40,52 yoktur.değişik iklimler olduğu için olabilir.neyse.saol.güzel konu.
  17 Ekim 2008
  #6
 7. Kur'ân okumak, belli bir maksat için diriye fayda verince, ölüye fayda vermesi daha evlâdır. İbn Salâh'a göre, Kur'ân okuma sonunda: "Allah'ım okuduğumuz Kur'an'ın sevabını filancaya ulaştır" demesi ve okunan Kur'an'ı dua kılması da uygun olur. Bu hususta uzak, yakın aynıdır değişmez. Bunun fayda vereceğine kesin olarak inanmak lazımdır. Nitekim Peygamber (s.a.v) de, zaman zaman kabirlere uğrar ve oradakilere dua ederlerdi. Bu konuda İbn Ebî Şeybe'den rivayet edilen hadis şöyledir: "Hz. Peygamber (s.a.v) her yılın başında Uhud'daki şehitlerin kabirlerine gelir ve şöyle derdi: "Sabrettiğiniz şeylere mukabil sizlere selâm ve selâmet! Dünyanın en güzel neticesi budur!" Allah Resulü (s.a.v) bazen de Bâkî mezarlığına çıkar ve şöyle derdi: "Ey mü'minler yurdunun sâkinleri! Selâm size! Bizler de inşâallah sizlere kavuşacağız. Allah Teâlâ'dan bizim ve sizin için âfiyet, ahiretle ilgili korku ve sıkıntılardan selâmet ve siyânet dilerim."

  Konu için teşekkürler..


  19 Ekim 2008
  #7
 8. Te$ekkürLér...
  5 Aralık 2008
  #8
 9. çok iyi teşekkür ederim
  12 Aralık 2008
  #9
 10. Gerçktende çok güzel
  23 Ağustos 2012
  #10
soru sor