Oyuncak Müzeleri

İsimli konu WH 'Anne Ve Çocuk' kategorisinde, MaSMaVi üyesi tarafından 24 Eylül 2008 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Oyuncak Müzeleri. Plastik ne zaman bulundu dersiniz?Bunu [IMG]ilk plastik oyuncağın ne zaman ortaya çıktığına bakarak söyleyebiliriz!Peki ilk plastik oyuncak nerede?Büyük... AtatÜrk MÜzelerİ Oyuncak ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  Plastik ne zaman bulundu dersiniz?Bunu Oyuncak Müzeleriilk plastik oyuncağın ne zaman ortaya çıktığına bakarak söyleyebiliriz!Peki ilk plastik oyuncak nerede?Büyük olasılıkla bir müzede!Dünyada bir çok oyuncak müzesi var.Bu müzelerde binlerce oyunca sergileniyor.Bu oyuncaklar toplumların tarihiniOyuncak MüzelerikültürünüOyuncak Müzelerihatta bilimsel gelişmelerini yansıtıyor.
  Ülkemizde ilk oyuncak müzesiOyuncak MüzeleriAnkara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi’nin girişimiyle 1920 yılında Ankara’da kurulmuş.Müzede 1500’den fazla oyuncak var.Ayrıca burada eski uygarlıklardan kimi oyuncakların kopyaları da bulunuyor.Müzede eğitim ve araştırma çalışmaları da yürütülüyor.
  Bir başka oyuncak müzesi de İstanbul’da.Bu müze Sunay Akın tarafından 2005 yılında kurulmuş.Bez bebeklerOyuncak Müzeleritel arabalarOyuncak Müzeleriteneke oyuncaklarOyuncak MüzeleriuçaklarOyuncak MüzelerigemilerOyuncak MüzelerimisketlerOyuncak Müzelerimasal kahramanlarının modellerinden oluşan 2500’ün üzerinde oyuncak müzenin farklı bölümlerinde sergileniyor.Bu müzeler oyuncakların ve çocukluğun geçmişini merak edenler için güzel yerler.ÜstelikOyuncak Müzeleriyeni projeler için de bir esin kaynağı.Alıntıdır.
  Sponsorlu Bağlantılar
  24 Eylül 2008
  #1
soru sor