PC kendi kendine kapanıyor. Yardım!

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, yarali_cocuk üyesi tarafından 25 Ocak 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: PC kendi kendine kapanıyor. Yardım!. Arkadaşlar benim bir sorunum var. Bilgisayarım daha düne kadar çok iyi çalışıyordu. Ancak son 4 gün içinde olan oldu. Bilgisayarım drumprep.exe yüzünden... program indirdigimde pc kapanıyor yardım pc kendi kendine kapanıyor ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Arkadaşlar benim bir sorunum var. Bilgisayarım daha düne kadar çok iyi çalışıyordu.
    Ancak son 4 gün içinde olan oldu. Bilgisayarım drumprep.exe yüzünden pat diye kapanıyor.
    Onu siliyorum başlangıçtan ve regeditten ama yine çıkıyor kendince.
    Neyse format attım yine gitmedi hala var. Bir şey yükelmediğim halde hala var. Sabit diski söküp
    arkadaşımın bilgisayarına "master-slave" işiyle bağladık. Onun diski master yaptık. Bir gü<el tarattım.
    Önce "avast pro 4.7 tam sürüm" ile sonra "spyware doctor 4.0 tam sürüm" ile en sonunda da bu ikisini kaldırıp "kaspersky 6.0" ı yükleyip ( tam sürüm değil )
    benim sürücülerimi tarattım. Bulduklarını sildi. Spyware 42 dosya, avast 1 dosya, kaspersky ise hiç dosya bulamadı.
    Arkadaşın diski söküp benimkini taktık açılmadı. Eve geldim kendi bilgisayarıma bağladım , açıldı.
    Sorun yok gibi gözüküyordu. Normalde en geç 10 dakikada kapanırdı.
    Kapanmadığı için geçti sandım ama 15 dk olunca hemen kapandı. Şimdi 10 değil de 20 dk de bir kapanıyor ama bu sefer açıldığında bakıyorum ve
    nedeninin dumprep den olmadığını anlıyorum.Format atmak istemiyorum. Çünkü işe yaramıyor.
    Hele hele oyun açınca çok daha çabuk kapanıyor. Güvenli kipte girsem bile kapanıyor. Bana yardımcı olbilecek var mı?
    Yardmıa o kadar muhtacım ki...
    Sponsorlu Bağlantılar
    25 Ocak 2007
  2. fiziksel bir sorun olmadığına emin misin? yani arkadaşının bilgisayarına takmşsın ama ana harddisk olarak seninkini bağlayabilirsin böylece donanımdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını daha net anlayabiliriz.

Bunun dışında format çektim ama virüs bulduk diyorsun bu durumda yükleme yaptığın CD lerde virüs olabilir. İstersen onları bi tarattır sağlam bir bilgisayarda.

Hatta başka bir işletim sistemi kurabilirsin linux falan veya CD'den boot edilip açılan sistemler var bi dene istersen. Aklıma gelenler bunlar kardeş Allah yardımcın olsun
    25 Ocak 2007
  3. Zaten şimdi dediğin gibi linux araştırmaya çalışıyorum. Arkadaşın bilgisayarına ana harddisk olarak taktım açılmadı. Evime gelip kendi bilgisayarıma takınca açıldı. Ama sorun devam ediyor. Bir de şu var. Arkadaşım ve ben aynı cd den kurduk windows u. Onunkinde sorun yok. Ama çıkan virüsler nerden türüyor bilmiyorum. Şu aklıma geliyor: Bir arkadaşım bana format atsan bile silinemeyen virüsler var. Onlar inş. sana bulaşmaz demişti. Sizce onların işi olabilir mi? Yani format attığım halde silinmeyen bir virüs? Güncellemlerim tam.
    26 Ocak 2007
  4. mesajını geç farkettim kardeş kusura bakma. Bu ara fazla kalamıyorum ekran başında, format atınca silinmeyen virüs varmıdır bilemiyorum. ama şöyle bir şey denenebilir, windows kurarken başka bir CD 'den kur veya linux falan kur bunu dememin nedeni dosya yüzeyine farklı bir format atabilir. Biliyorsun win98 de fat32 dosya sistemi kullanılıyordu ondan önce başka bir sistem Xp de NTFS diye bir sistem bu sistemler arasında geçiş yaparsan yani bilgisayarı buna göre formatlarsan belki sorun düzelebilir. dosyalama sistemi değiştiğinden (eğer varsa) virüs de arada kaybolur diye düşünüyorum.Allah kolaylık versin
    29 Ocak 2007
  5. bilgilendirdiğiniz için tşkler
    4 Şubat 2007
  6. Ben bu derten neredeyse kurtuldum sanırım. İşlemci hızım 2.8 idi. ben onu 2.1 e aldım en düşük 2.06 oluyordu küsüratla uğraşmamak için bu hıza aldım. Neyse baktım iyileşme var ram de de üç seçenek vardı onu en aşağıdakine getirdim bu sefer daha iyi oldu. Günde bir sefer kapanıyordu ama biraz daha kurcaladım ve sorun raid deymiş. RAID sürücüsü varya o. Biraz kurcaladım cd yi takıp yüklemem gerekliymiş. Takıp yükledim ve bilgisayarı yoracak işler yaptırdım ama hala kapanmadı. Demekki sorunum çözülmüş. Ama format da attım ben nolur nolmaz diye.
    9 Şubat 2007

7. aynı sorun bendede vardı power supply yi değiştirince düzeldi
    şu an sağlam
    power supply bozulmuş olabilir anakartın bilgisayarı kapatmasını ve sağlıksız çalışmasına neden olabiliyor birde başka bir power suplly ile dene
    kolay gelsn
    12 Mart 2007
  8. her siteye girme ve her butonu tıklama açıklama

Baş Belası Virüsler...

Hepimizin başına gelmiştir. Bir web sitesine girersiniz, linkler arasında dolaşırken gözünüze takılan bir haber, program yada resmi tıklarsınız.
    Hepimizin başına gelmiştir. Bir web sitesine girersiniz, linkler arasında dolaşırken gözünüze takılan bir haber, program yada resmi tıklarsınız.
    Sitede pencereler açılır ve sizden görüntüleyeceği nesne için eksik olan bir programın olduğunu ve bu programı yüklemek içinde [YÜKLE] butonuna tıklamanızı ister. Siz gayet iyi niyetle o butona tıklarsınız ve olanlar olur. Bilgisayarınız artık açık portlarla dışarıdan gelebilecek her türlü saldırıya savunmasız kalır. Sonra akşam bilgisayarınızı kapatırsınız sabah çalışma yapmak için tekrar açarsınız daha doğrusu açmaya çalışırısınız. Haberiniz bile olmadan virüs o [YÜKLE] butonu ve tabii olarak sizin yardımınızla bilgisayarınıza yüklenmiştir. Sistem dosyalarınız kullanılmaz halae getirilmiştir. Ve hatta bazen Partition virüsleri nedeniyle HDD'nizde fiziksel hatalar oluşur. O aylarca hatta yıllarca briktirdiğiniz verileriniz artık yok olmuştur.
    Bu tür kötü bir olaya maruz kalmamak için lütfen internette siteler arasında dolaşırken bildiğiniz güvenli siteler haricinde hiç bir siteden bir talepte bulunmayınız. İlerki yazımızda virüs çeşitleri, virüs yapıları ve kurtulma yöntemleri bilgilerimin devamında var Teşekkür ederim.
    19 Mart 2007
  9. 1 den fazla anti virüs programı yükleme tabi pc kapanır akıl var mantık var 2 tane yüklersen kapışır ikiside pc yi haleder ..........>:(
    19 Mart 2007
  10. işlemcinin fanını değiştir ya bozuktur yada yetersiz kalıyordur
    2. si formatla yok olmayacak birtek bios virüsleri var onlarda 10 ~15 dk bir çalışmaz yılda bir kaç defa çalışır.ve pc yi kapatmaz .
    24 Mart 2007
  11. slm
    arkadaşlar biliyorum belki konuyla ilgisi yok ama ben linux kullanmak istiyorum cd den değil internetten demo şeklinde bildiğiniz bir yer var mı gerçekten çokk acillll şimdidedn herkese tşk ler[kahretsin]:agla::alala:
    25 Eylül 2008
  12. powersupply diyorum baska bsı demıyorum:D
    5 Kasım 2008
  13. bendede var bu sorun. nasıl halledebiliriz
    27 Mart 2009
  14. kardeş bence senin bilgisayarındaki sorun işlemci ile işlemci fanın yüzeylerinde termal macun vardır. Bence bu macun zamanla işlevini yitirmiştir. Bir bilgisayarcıya gidip termal macundan işlemci yüzeyine uygulamasını söyle . Sorunun halledileceğini düşünüyorum.
    31 Mart 2009
  15. geçmiş olsun power değildir olsa pc hiç açılmaz ama bakıma ihtiyacı olabilir senin pc nin işlemcinin üzerindeki fanı kasadaki fanı bir temizle bakalım ne olacak
    1 Nisan 2009
  16. olmazsa dön bakalım soruna beraber bakalım
    1 Nisan 2009
  17. senin bilgisayarının sorunu ya supply yan işlemci fanı yada anakartın üzerinde bulunan chipset bunlardan biri bendede aynı sorun vardı yani supply aldım chipsete fan taktırdım birde arkadaşın dediği gibi işlemci fanının termal macun sürdüm bilgisayar şimdi res atmıyo...
    22 Temmuz 2009
  18. Bendede aynı sorun var lütfen yardım edin.Dediklerinizi nerden ve nasıl yapacağım lütfen açıklayın.
    24 Temmuz 2010
  19. combofixle taratmayı denedinizmi..Birde hijackthis log u yollarsanız daha detaylı yardım edebilirim :)
    24 Temmuz 2010
  20. arkadaşlar benim pc oyuna girdigim zaman kapanıyor neden normalde hiç kapanmıyor :( LÜTVEN YARDIMM
    16 Ekim 2010
soru sor