Radmin Kullanımı Resimli Anlatım

İsimli konu WH 'Yazılım Genel' kategorisinde, bursaspor9 üyesi tarafından 9 Aralık 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Radmin Kullanımı Resimli Anlatım. Selam arkadaşlar radmin 3.0 nasıl kullanılıyor resimli olarak anlatmaya çalışacağım umarım faydalı olurum. Radmin 3.0 download... Transkript v5.1 Kullanımı Resimli Anlatım Auto Match Kullanımı Resimli Anlatım ...

1. Selam arkadaşlar radmin 3.0 nasıl kullanılıyor resimli olarak anlatmaya çalışacağım umarım faydalı olurum.
    Radmin 3.0 download
    http://www.radmin.com/download/radmin30b2.zip
    SERVER RESİMLİ ANLATIMI
    Kontrol etmek istediğimiz bilgisayara server programını kurduktan sonra şu adımları izleyin.Başlat>Tüm programlar>Radmin Server 3.0>Settings for Radmin Server tıklayın resimdeki pencere açılacak.
    Ayar penceresindeki permissions tuşunu tıklayın.
    Resimdeki gibi radmin security seçili olacak permissions tuşunu tıklayın.
    Çıkan pencerede kullanıcı ayarlarını yapmak için add user tuşunu tıklayın.
    User name:kullanıcı adı
    Password:en az altı karekter şifre
    Confirm password:şifre tekrarı
    Ok tıkla.

Resimdede görüldüğü gibi kullanıcı ayarlarını yaptık server ayarları bu kadar.
    RADMİN 3.0 VİEWER KULLANIMI
    Radmin vieweri çalıştırmak için şu adımları izleyin.Başlat>Tüm programlar>Radmin viewer 3.0>Radmin viewer 3.0 tıklayın resimdeki pencere açılacak.
    Resimdeki yıldırım işaretini tıklayın.
    Çıkan pencerede ufak bir kaç ekleme yapacağiz
    Connection type:Tüm özelliklerini kullanmak için full control seçili kalsın.
    İP address or DNS name:Bilgisayarın ip adresi (örnek 192.168.1.4) yada bilgisayarın ağdaki adı (örnek haspi)
    Use default port:İşareti kaldırırsanız kendi istediğiniz portu kendiniz belirlersiniz yanlız değiştirdiğiniz portu server ayarlarındada değiştirmelisiniz.
    Şimdilik bukadar yeter ok tıklayıp çıkalım.

Gördüğünüz gibi bilgisayar ikonu belirdi şimdi bir deneme yapalım.
    Farenin sağ tuşuyla ikonun ustünden send message yi seçelim.
    Resimdeki gibi hata mesajı alırsanız karşı bilgisayardaki server programı çalışmıyor demektir.
    Server programı çalışıyor ve ip adı yada bilgisayar adı doğruysa resimdeki şifre penceresi açılacak server ayarını yaparken girdiğimiz kullanıcı adı ve şifreyi yazıp ok tıklıyoruz.
    Çıkan pencereye mesajımızı yazıp send tuşuna basıyoruz.
    9 Aralık 2007
  2. Arkadaş bu Radmin adlı program Hamchi gibi mi? Yani hamachi gibi ağlar arasında oyun oynanılabılıyor mu? Eger oynanılabiliyorsa muhteşem çunku hamachıyı yapamamıstım ben..bı yardımcı olur musun? Cevabını beklıyorum ;)
    9 Aralık 2007
  3. kötü amaçla kullanmamanız önerilir!!!!!!!!!!!!!!
    ;)
    9 Aralık 2007
  4. Arkadasım kotu amaclı kullanma deıl zaten de hamachı gıbı ag uzerınden oyun oynanılabılıyor mu onu soylesen?
    9 Aralık 2007
  5. tamam işte birinin ıp adresini bilirsen burdan pc sine dalabiliyon :D
    9 Aralık 2007
  6. online oyun denemedim ama kurcalarsan programı belki bulabilirsin
    9 Aralık 2007
  7. eger uzaktaki bir bilgisayara girmek istiyorsanda o bilgisayarın modemine radmin portlarını acman gekiyor yoksa avcunu yalarsın
    not : usb modemlere port acılmaz ve radmin kullanacaksanda eger karsı tarafta usb modem varsa port acmadanda uygulamayı calıstıra bilirsin
    ve bu program kesinlikle hack amaclı degildir tamamen gerekli bilgisayar yapılandırmalarından sonra calısır mesela karsı tarafın bilgisayarında guvenlik duvarı kapalı olmalı aynı sekilde eger antivirüs programmındada guvenlik duvarı var ise bunlar devre dısı bırakılmalı mesela mcafee 2008 yada norton veya kav gibi antivirüs programları gibi . ve unutmayınkı modemdeki portlarda onemli bilginize
    konu hakkında detaylı bilgialmak isteyen arkadaslara siteyi ziyaret ettigim zmanlarda yardımcı olabilirim tesekkurler ama tabi bir daa ne zaman ugrarım buralara belli olmaz :))
    10 Mart 2008
  8. ya babalar çokk önemli benim için birini ps dine girmemlazım kötü amaç için degil bir bilgiye ulaşmam lazımda nasıl gircezz onu sölermisiniz nolurrr.
    11 Eylül 2008
  9. bi şey daha sorcam karşı pc açıkmı olamsı gerekkkKKKKKKKKK??????*
    11 Eylül 2008
  10. bu neişe yarıyor arkadaş
    11 Eylül 2008
  11. ya msn versen ö.m ile anlatsan bi bilen biri
    1 Aralık 2008
  12. Arkadaşım örneğin bu proğramı bir pc ye kurdum ve bağlandım o bilgisayar benim girdiğimin farkında mı ve kaldırırken şifre ister mi LÜTFEN YARDIM??
    29 Mart 2009
  13. saol.eline sağlık...
    14 Mayıs 2009
  14. eyvallah kardeşim
    1 Haziran 2009
  15. teşekkürler yararlı bi konu. kardeşime destek için kullanmayı düşünüyorum rip..
    26 Eylül 2009
  16. Fotograflı anlatımdaki resimler yok olmuş. resimleri yenileyebilirmisiniz ?
    4 Nisan 2010
  17. radmini kurum gayet iyi çalışıyor ama karşı tarafla nasıl baglantı kurcam onunda radmin kurması mı gerek
    8 Mayıs 2010
  18. Bu program sayesinde sınıf içindeki bilgisayarları kilitleyerek sadece ana bilgisayarın görüntüsünü yollayabiliyormuyuz??
    25 Şubat 2012
  19. profesyonel olursan tabiki.
    25 Şubat 2012
soru sor