Sağlık Meslek Lisesi Bölümleri

İsimli konu WH 'Kültür' kategorisinde, deli dana üyesi tarafından 7 Haziran 2007 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sağlık Meslek Lisesi Bölümleri. Acil Tıp Teknisyenliği; Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde; bireyi, aileyi, toplumu kazalardan koruyarak toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen ruhen... Sağlık meslek lisesi kayıt yaptırma ve kayıt aldırma? Sağlık meslek lisesi puanları nelerdir? ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Acil Tıp Teknisyenliği;
    Acil Tıp Teknisyenliği bölümünde; bireyi, aileyi, toplumu kazalardan koruyarak toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen ruhen ve sosyal yönden kazaya uğraması halinde tıbbın gerektirdiği bilgi ve becerilerle onlara ilk yardım bakımı planlanması, uygulanması konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
    Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında "Acil Tıp Teknisyeni" ünvanı ile çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı Tedavi Kurumlarının Acil Servisleri, 112 Hızır Acil İstasyonu, 112 Komuta Kontrol Merkezleri, Özel Ambulans Hizmetleri vb. birimlerde görev alabilirler.

Anestezi Teknisyenliği;
    Anestezi Teknisyenliği bölümünde; Anesteziyoloji mütehassısı bir hekim kontrolü altında hastaların, cerrahi müdahale sırasında anestetik maddeleri tekniğe göre uygulayarak uyutulması konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
    Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında Anestezi Teknisyeni olarak çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı Tedavi Kurumlarının Ameliyathane ve Ameliyathaneye bağlı birimlerinde görev alabilirler.

Diş Protez Teknisyenliği;
    Diş Protez Teknisyenliği bölümünde; ağız ve diş sağlığı konularında, diş hekiminin direktif ve kontrolü altında , ağız ölçüleri üzerinde hastanın eksik olan diş, ağız dokularının tamamlanması ve düzenlenmesi , protez ve apreylerin tekniğine uygun olarak yapılması konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
    Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında "Diş Protez Teknisyeni" ünvanı ile çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı Tedavi Kurumlarının Diş Üniteleri, özel ve resmi Ağız ve Diş Sağlığı Merkezleri , Diş Protez Laboratuvarları gibi kurumlarda görev alabilirler.

Hemşirelik;
    Hemşirelik bölümünde; toplumun her kesimindeki kişilerin bedenen, ruhen ve sosyal bakımdan sağlığının bozulması halinde, tıbbin gerektirdiği bilgi ve becerilerle hasta bakımı hizmetleri , uygulanması, takip edilmesi, değerlendirilmesi ve sağlık eğitimi konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
    Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında "Hemşire" ünvanı ile çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı ve Yataksız Tedavi Kurumları, Yaşlı Bakım Merkezleri gibi kurumlarda görev alabilirler.

Laboratuvar Teknisyenliği;
    Laboratuar Teknisyenliği bölümünde; sağlık kurumları bünyesinde çeşitli laboratuvarlarda, halkın sağlığını korumak ve teşhis ile tedavisine ışık tutmak amacıyla, her çeşit araç-gereç ve cihazları kullanarak teknik seviyedeki laboratuvar tetkik ve analizlerin yapılması konularında teorik ve uygulamalı eğitim verilmektedir.
    Bu bölüm mezunları; özel ve resmi sağlık kurum ve kuruluşlarında Laboratuvar Teknisyeni olarak çalışırlar. Çalıştıkları alanlar; Yataklı ve Yataksız tedavi kurumlarının laboratuvarlarında, özel laboratuvarlarda vb. laboratuvarlarda görev alabilirler.

Sağlık Meslek Lisesi Bölümleri
    Sponsorlu Bağlantılar
    7 Haziran 2007
  2. ArkadaŞim Daha RÖntgen ,tibbİ Sekreterlİk Vb Gİbİ Konular Var Yanİ Bu Kadar DeĞİl Daha Fazla
    31 Mayıs 2008
  3. paylaşım için saol
    9 Ağustos 2008
  4. paylaşım için saolun ama çok az yazmışsınız.
    19 Şubat 2009
  5. yha bnm puanm bu sene 3o5 sağlık meslek'e qideblrmym ltfn cvbyazın :(
    13 Temmuz 2009
  6. sağlık mesleği okuduktan sonra isterseniz eczacı olmak için üniversitesinede gidebliyorsunuz
    14 Temmuz 2009
  7. arkadaşlar sağlıkta okudunuzmu lise üçte hastanede staj görmeye başlıosunuz ve bittikten sonra direk hastanelerde çalışma imkanınız oluyor bu bilgi bu sene içinde geçerlimi yoksa öncedenmi öyleydi yani sağlığı gittik sonrasını bilen varmı beni aydınlatsın lütfen:uzgun:
    14 Temmuz 2009
  8. ewt -kuus- ben sml okuyorum 3. ve 4. sene stajlarından sonra hemen çalışmaya başlayabiliyoruz fakat sadece özel hastanelerde, devlet hastanesinde de çalışabilmek için sınavlara girmek yda üniv. okumak gerekio
    17 Temmuz 2009
  9. slm burda kım varsa lıtfen bana bı yardımcı olsun soracak cok sey var

meslek lısesı saglık bolumu acık ogretım oluyo mu oluyosa nasıl oluyo

[kizgin]ya kımse yok mu bu ne cıkıcam ya bı bakın yaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaaa

arkadasa cawap yazmıssınız ya unıversıte ya sınav demıssınız de sınav nasıl oluyo kpss mı acaba

neyse sıte sahıbı kızacak kesın cok konustum bu bılgılere acıl ıhtıyac var lutfen cewap yazın yarın bakarım sımdıden allah razı olsun h,gunler
    17 Temmuz 2009
  10. fff süper bilgi:yuppi:

bilgiler güzel
    :yuppi:
    23 Temmuz 2009
  11. hyr esmacetin42 açıkçöretimle ne alakası var normal meslek liselerinin bölümlerinden biri sadece ayrıca bu okulu bitirince istersen 2 yıllık sınavsız geçiş hakkın var (kazanırsan 4 yıllık okursun). üniv. hiç okumadan özel hastanede çalışabilirsin ama devlette biraz zor özel bi sınava girmen lazım (yeterli mi?)
    24 Temmuz 2009
  12. daha farklı bölümleride var ve bn hemşirelik bölümünde okuoom :bravo:
    28 Temmuz 2009
  13. bunların dışında radyoloji teknisyenliği, ortopedik cihaz ve protez teknisyenliği, tıbbi sekreterlik ve çevre sağilığı teknisyenliği var ama en yaygın olanları yukarıda yazılanlar
    31 Temmuz 2009
  14. eved arkadasım oyle lıse 3 ve lıse 4 . sınıfta hastanede staj yapıorsun bıttıkten sonra hast. calısma yapabılırsın ama 2 yıllıq unıw. qecıslerı kalktı ...
    31 Temmuz 2009
  15. Teşekkürler...
    7 Ağustos 2009
  16. merhaba arkadaşlar daha faydalı meslek insanları seviyorum arkadaşlarımı da:ban:
    2 Eylül 2009
  17. peki piskolog çıkıyo mu:alala:
    25 Eylül 2010
  18. sağlık meslek lisesine kaç puanla giriliyor?? lütfen yardımcı olun...
    30 Kasım 2010
  19. sağlık meslek lisesinin bölümleri bu kadar az değil ama paylaşım için saolunnn :):):):)

Arkadaşlar sizlere bir de bilgi vermek istiyorum benim gibi daha orta öğretim (6.7.8 sınıflar) için.Çorlu sağlık meslek lisesine girmek için puanlar

Tekirdağ çorlu sağlık meslek lisesi hemşirelik alanı=en az 388 puan ile 402 puan üzeri

Tekirdağ çorlu sağlık meslek lisesi tıbbi sekreterlik=en az 385 puan ile 392 puan üzeri

Tekirdağ Çorlu sağlık meslek lisesine girebilmek için 6.7.8. sınıfta yapılan SBS nin ortalaması yukarıdaki puanlardaki gibi olmalı.
    8 Ocak 2011
  20. merhaba bn yeni kayıt oldum birşey sorcam: SAĞLIK MESLEK LİSELERİNİN SÖZEL ALANI VARMI YOKAÜSA HEP SAYISALMI ??

14 dakika süre sonraki ekleme :

Arkadaşlar SAĞLIK MESLEK LİSELERİNDE SÖZEL SEÇEBİLİYORMUYUZ YOKSA SAYISALMI ?
    28 Mayıs 2011
soru sor

Alakalı Aramalar:

1. sağlık meslek liseleri bölümleri nelerdir