Sinava girince hangi dua okunur?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 8 Nisan 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Sinava girince hangi dua okunur?. sinava girince okunacaq ozel bi dua varmidir? Gerdek gecesi hangi dua okunur? Özel namaz varmi? Sabah namazının sünneti ile farzı arasında hangi dua okunur? ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    sinava girince okunacaq ozel bi dua varmidir?
    Sponsorlu Bağlantılar
    8 Nisan 2010
  2. [FONT=Tahoma, sans-serif]imtihana Girerken Okunacak Dualar

Euzü Besmele çektikten sonra imtihana girerken şu dua okunur:
    Rabbi edhılni müdhale sıdkın ve ahricni muhrace sıdkın vec'al li min ledünke sultanen nesiyra. Ey Allah'ım! Gireceğim imtihana doğrulukla girmemi sağla. Çıkacağım(bu) yerden doğrulukla (başarı ile) çıkmamı nasip et ve benim için yüca katından yardım edici bir kuvvet ihsan eyle."

İmtihan kağıdını alıp oturunca:

Rabbişrah li sadri ve yessir li emri vahlül ukdeten min lisani yefkahu kavli.

Manası:

"Rabbim, kalbime genişlik ver, işimi/imtihanımı kolaylaştır. Dilimden düğümü çöz ki iyice anlayabilsinler."

Kalemi eline alınca:

Ya hayyü ya kayyumü bi rahmetike esteğıysü.

Manası:

"Ey Hayy ve kayyum yüce Rabbim! Rahmetinle Sen'den yardım istiyorum. Girdiğimiz bu imtihanda beni başarılı kıl."

İmtihana girerken Allah'a güvenip bu dualar samimimiyetle okunursa, çalışılıp yevekkülü Allah'a bırakınca Allah'ın izniyle muvaffakiyet elde edilir..
    [/FONT]
    8 Nisan 2010
  3. çok güzel yazmışsın arkadaşım bununla beraber evden çıkmadan 2 rekat namaz kılarda 3 ihlas-ı şerif 3 fatiha-ı şerif 3 salavat okur sevgili peygamber efendimizin ruhaniyetine ehl-i beytin pak zevcelerinin cihar-ı yar-ı güzin fendilerimizin sahabe-i kiramın tüm enbiya evliya şüheda ve salihlerin ruhlarına bağışlarsan ve arkasından şöyle dua edersen :"ALLAHIM onların benim dualarıma ihtiyaçları yok ama benim senin ve dostlarının yardımına ihtiyacım var diyerek saygı ve edeple dua edersek inşaallah yardımda yetişecektir evden sağ ayakla besmele ile çıkıp sınav salonuna girerken yine sağ ayakla besmele ile girersek ve arkadaşımızın yazdığı duaları artık ne kadarını okuyabilirsek çok güzel olur
    dersenki çok uzun yada fazla aklımda tutamam o zaman çok kısa tek ayet ama çok etkili bunu okumanı tavsiye ederim
    7 defa besmele ile birlikte:
    Bismillahirrahmanirrahim
    "VEGUL RABBİ ZİTNİ İLMEN VE FEHMEN"
    özellikle zihin açıklığı hafızada tutma ve kolay öğrenme içindir bu ayet
    pazar günü herkese başarılar arkadaşlar...
    8 Nisan 2010
  4. 3 kulfu 1 elham
    8 Nisan 2010
soru sor