SOYAGACI´ni merak eden varsa buyursun

İsimli konu WH 'Genel Sohbet' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 25 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: SOYAGACI´ni merak eden varsa buyursun. arkadaslar öncelikle merhabalar, evet soyagacini merak eden veya olusturmak isteyenler icin yararli kücük (233 kb, yapimci: muharrem arman) bir yazilim... ben dikkatlıyım dıyen varsa buyursun Pelerin nasıl alınır diye merak eden yada bilmeyen varsa okusun ögrensin!! ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    arkadaslar öncelikle merhabalar,

evet soyagacini merak eden veya olusturmak isteyenler icin yararli kücük (233 kb, yapimci: muharrem arman) bir yazilim sunuyorum. tckimlik numaranizi yazin ve dedelerinizi bulun SOYAGACI´ni merak eden varsa buyursun1830 yillarinda dogan dedelerinizi bile bulabilirsiiniz SOYAGACI´ni merak eden varsa buyursun

alinti:> Referans olarak vereceğiniz TC Kimlik numarasından yola çıkarak belirlediğiniz sayıda sorgu yaparak internetten aile bireylerini bulmaya yarar. Bulduğu bireylerin TC Kimlik no, isim, soyisim ve doğum tarihini listeler. Yazılım Portable Haldedir. Kurulum Gerektirmez. ZIP'dan çıkartın kullanın. Dilerseniz herhangi bir yere kısayol oluşturun öyle kullanın, tercih sizin.Hazırlanan liste, bir buton yardımı ile otomatikman MS-Excel'e gönderilir.TC Sorgu Robotu yazılımının yan ürünüdür.TC Kimlik sitesinden sorgu yaparken resimli kod doğrulamasını otomatik yapar, sadece çözemediği resim kodu ile karşılaşılırsa kullanıcıya sorularak girmesi istenir.Özel bir durumu bildirmek isteriz: Ardışık numara sorgusu yapıldığından, aile birey sayısını aşan sorgularda tanımadığınız başka bir aileye geçeceğinden, DURDUR butonuna basınız ve listeden soyadı vs. aileniz ile ilişkili olmadığını değerlendirdiğiniz kişileri siliniz. Sonra ilk verdiğiniz referans TC Kimlik numarasını tekrar sorgu kutusuna yazarak sorgu seçeneğinin tersi yönde seçiminizi yapınız ve sorgulayınız. Bu defa daha büyük veya küçük rakamlara doğru arama yapılacaktır.

Tamamen ücretsizdir, aile bireyleri hakkında fikir sahibi olmak isteyen herkes indirip denemelidir.<

BURDAN INDIR

cikan akrabalarinizin tam olarak kim oldugunu ögrenmek istiyorsaniz (baba ve anne adi vs..) o kisileri T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası

Bu programin nasil kullanacaginizi anlatacam

- önce verdigim linkten tc soyagaci programini indirin.
    - programi acin ve tc kimlik numaranizi yazip yukari-büyük tc nolarina dogru sorgulayin
    - sonuclari takip edin en büyük dedenize (büyük bi ihtimalle soyadsiz kayitlidir ve dogum 1830-1860 yillari arasinda olabilir) geldikten sonra, baska bir aile kütügüne gecerken (yani 1998 veya 1999 yillari dogumlu gibi biri) sorgulamayi durdurun.
    - baska aileden olan kisileri listeden silin
    - sonra tekrar kendi tc numaranizi yazarak asagi-kücük tc nolarina dogru sorgulayin
    - sonuclari takip edin, eger kütügünüzdeki en kücük akrabaniza geldikten sonra (1998 veya 1999 dogumlu) baska kütügü sorgulayacaktir (1800lü yillardan biri) eger bu kütükteki sahislar sizin aileden degilse sorgulamayi durdurun ve o yabanci kisileri listeden silin.

2.)
    - sonuclari ms-excel´e gönderin
    - excel listesindeki kisileri tc kimlik numaralarina göre siralayin

3.)
    - konuda verdigim 2. linki acin

- il inizi ve ilcenizi secin
    - listedeki 1. sirada yani en büyük dedenizin adini yazin
    - soyadi varsa, soyadini yazin
    - soyadi yoksa, soyadi yazan yerin saginda "Bos" a tiklayin
    - resim dogrulamayi girin
    - cilt no ve aile sira no lari girin, bu numaralar sizin nüfus cüzdaninizda yazan numaralardir, bu numaralar aile kütügünüzdeki kisilerde hep aynidir
    - birey sira no ya 1 yazin
    - sol taraftaki tc kimlik no sorgulama butonuna tiklayin
    - karsiniza en büyük dedenizin anne ve baba adi gibi biligiler gelecek
    - böylelikle en büyük dedenizin babasina bile ulasiyorsunuz, yani bir kusak daha geri gitmis bulunuyorsunuz
    - sonra excel listenizdeki 2. kisiyi aynen yukarda anlattigim gibi sorgulayin
    - sonuclarda cikan anne ve baba adlarini hemen excel listenize kisilerin yanina yazin (en son kim kimin nesi oldugunu bilmeniz icin)

*** önemli notlar ***
    - eger sorgulama yaparken "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunamadı." diye sonuc gelirse ozaman bu sira nosunda kayit yok anlamina geliyor, ozaman o kisiyi bir dahaki sira no dan sorgulayin (kisiyi bulana kadar)
    - eger sorgulama yaparken "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunmasına rağmen kişi ad ve soyad tutmamaktadır." diye sonuc gelirse ozaman yanlis bilgi girmis olmalisiniz, verdiginiz biligileri kontrol edin
    ** - ad ve soyad girerken isimler dosdogru yazilmali, örnegin Şükrü yerine Sükrü yazarsaniz olmuyor, büyük veya kücük harf farketmiyor, Ç Ğ I Ş gibi harfler klavyenizde yoksa, sayfadaki asagida "Sanal klavyeyi kullanmak istiyorum." tiklayin ve sanal klavyeyi kullanin. dedeleriniz soyadsiz kayitliysa mutlaka "Bos" birakilmali

4.)
    - listeniz tamamlandiysa herkesin anne ve baba adlarini ögrendiniz
    - sonra bir soyagaci programi indirin, mesela myheritage.com sayfasindan, ben bu programi kullaniyorum ve tavsiye ederim, cok dil destekli, türkce dahil, tablolarda (ata tablosu, toruntablosu vs.) istediginiz designleri secebilirsiniz, arkaplana resim koyma vs., ücretsiz ve kullanimi cok basit
    - programa aile kütügünüzdeki akrabalariniizin bilgilerini girin, en büyük dedenizden baslayin ve sirayla herkesi kayit edin

Soyagaciniz bitmistir isteginiz sekilde desenleyin, cerceveye koyun istediginiz yere asin
    SOYAGACI´ni merak eden varsa buyursunSOYAGACI´ni merak eden varsa buyursun
    Sponsorlu Bağlantılar
    25 Eylül 2009
  2. ah bı calıssa dedıgını yapıcagızda calımıyo:):):):
    25 Eylül 2009
  3. benim tüm ailemi sorgular mısınız
    3 Temmuz 2010
  4. merhabalar ben soy ağacımı merak ediyorum çıkartabilir misiniz? teşekkürler
    27 Ekim 2010
  5. tşkler iniyor... olursa süper bi paylaşım :)
    27 Ekim 2010
  6. Sürekli bağlantı hatası veriyor tc kimlik no yu yazıp yukarı veya aşağı doğru sorgulama yaparken
    27 Ekim 2010
  7. teşekkürler :bravo: ama bende çözemedim
    27 Ekim 2010
  8. dün indirdimde olmadı ya :S neyse yinede teşekkürler :)
    28 Ekim 2010
  9. çalışıyorsa söyleyin ona göre indirelim merak ettim şimdi bak .
    29 Ekim 2010
  10. çalışmıyor... boşuna deneme :)
    29 Ekim 2010
  11. ........... bu siteyi buldum buraya yazınca en azından bişeyler çıkıyo
    29 Ekim 2010
  12. Mülayim senin dediğin yerde hiç bişey çıkmıyo . Oraya güya aileni kuruyosun bizim amaç öğrenmek
    29 Ekim 2010
  13. yok kardeş aşağıdaki boş yere isim yazınca birileri çıkıyo ben onu kastettim sanırım sadece o siteye kayıtlı olanlar çıkıyo
    30 Ekim 2010
  14. Aynen evet ama bize asıl nüfusdaki lazım . Neyse yinede saol:tamam:
    30 Ekim 2010
  15. olmuyor hata hata hata
    7 Şubat 2011
  16. Teşekkürler.
    27 Mart 2011
  17. çooooooooook ama çok teşekkürler
    27 Ağustos 2011
  18. paylaşım için teşekkürler ama sanırım yasal bir durumdan dolayı çalıştıramıyoruz bu programları.
    31 Ağustos 2011
  19. program çalışmıyor
    16 Eylül 2011
  20. arkadaslar öncelikle merhabalar,

evet soyagacini merak eden veya olusturmak isteyenler icin yararli kücük (233 kb, yapimci: muharrem arman) bir yazilim sunuyorum. tckimlik numaranizi yazin ve dedelerinizi bulun 1830 yillarinda dogan dedelerinizi bile bulabilirsiiniz

alinti:> Referans olarak vereceğiniz TC Kimlik numarasından yola çıkarak belirlediğiniz sayıda sorgu yaparak internetten aile bireylerini bulmaya yarar. Bulduğu bireylerin TC Kimlik no, isim, soyisim ve doğum tarihini listeler. Yazılım Portable Haldedir. Kurulum Gerektirmez. ZIP'dan çıkartın kullanın. Dilerseniz herhangi bir yere kısayol oluşturun öyle kullanın, tercih sizin.Hazırlanan liste, bir buton yardımı ile otomatikman MS-Excel'e gönderilir.TC Sorgu Robotu yazılımının yan ürünüdür.TC Kimlik sitesinden sorgu yaparken resimli kod doğrulamasını otomatik yapar, sadece çözemediği resim kodu ile karşılaşılırsa kullanıcıya sorularak girmesi istenir.Özel bir durumu bildirmek isteriz: Ardışık numara sorgusu yapıldığından, aile birey sayısını aşan sorgularda tanımadığınız başka bir aileye geçeceğinden, DURDUR butonuna basınız ve listeden soyadı vs. aileniz ile ilişkili olmadığını değerlendirdiğiniz kişileri siliniz. Sonra ilk verdiğiniz referans TC Kimlik numarasını tekrar sorgu kutusuna yazarak sorgu seçeneğinin tersi yönde seçiminizi yapınız ve sorgulayınız. Bu defa daha büyük veya küçük rakamlara doğru arama yapılacaktır.

Tamamen ücretsizdir, aile bireyleri hakkında fikir sahibi olmak isteyen herkes indirip denemelidir.<

Link:001.rar ... at uploaded.to - Free File Hosting, Free Image Hosting, Free Music Hosting, Free Video Hosting, ...

cikan akrabalarinizin tam olarak kim oldugunu ögrenmek istiyorsaniz (baba ve anne adi vs..) o kisileri T.C. Nüfus ve Vatandaşlık İşleri Genel Müdürlüğü Kimlik Numarası Sorgulama Sayfası

Bu programin nasil kullanacaginizi anlatacam

- önce verdigim linkten tc soyagaci programini indirin.
    - programi acin ve tc kimlik numaranizi yazip yukari-büyük tc nolarina dogru sorgulayin
    - sonuclari takip edin en büyük dedenize (büyük bi ihtimalle soyadsiz kayitlidir ve dogum 1830-1860 yillari arasinda olabilir) geldikten sonra, baska bir aile kütügüne gecerken (yani 1998 veya 1999 yillari dogumlu gibi biri) sorgulamayi durdurun.
    - baska aileden olan kisileri listeden silin
    - sonra tekrar kendi tc numaranizi yazarak asagi-kücük tc nolarina dogru sorgulayin
    - sonuclari takip edin, eger kütügünüzdeki en kücük akrabaniza geldikten sonra (1998 veya 1999 dogumlu) baska kütügü sorgulayacaktir (1800lü yillardan biri) eger bu kütükteki sahislar sizin aileden degilse sorgulamayi durdurun ve o yabanci kisileri listeden silin.

2.)
    - sonuclari ms-excel´e gönderin
    - excel listesindeki kisileri tc kimlik numaralarina göre siralayin

3.)
    - konuda verdigim 2. linki acin
    - il inizi ve ilcenizi secin
    - listedeki 1. sirada yani en büyük dedenizin adini yazin
    - soyadi varsa, soyadini yazin
    - soyadi yoksa, soyadi yazan yerin saginda "Bos" a tiklayin
    - resim dogrulamayi girin
    - cilt no ve aile sira no lari girin, bu numaralar sizin nüfus cüzdaninizda yazan numaralardir, bu numaralar aile kütügünüzdeki kisilerde hep aynidir
    - birey sira no ya 1 yazin
    - sol taraftaki tc kimlik no sorgulama butonuna tiklayin
    - karsiniza en büyük dedenizin anne ve baba adi gibi biligiler gelecek
    - böylelikle en büyük dedenizin babasina bile ulasiyorsunuz, yani bir kusak daha geri gitmis bulunuyorsunuz
    - sonra excel listenizdeki 2. kisiyi aynen yukarda anlattigim gibi sorgulayin
    - sonuclarda cikan anne ve baba adlarini hemen excel listenize kisilerin yanina yazin (en son kim kimin nesi oldugunu bilmeniz icin)

*** önemli notlar ***
    - eger sorgulama yaparken "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunamadı." diye sonuc gelirse ozaman bu sira nosunda kayit yok anlamina geliyor, ozaman o kisiyi bir dahaki sira no dan sorgulayin (kisiyi bulana kadar)
    - eger sorgulama yaparken "Belirtilmiş olan sorgu bilgilerine karşılık kişi bulunmasına rağmen kişi ad ve soyad tutmamaktadır." diye sonuc gelirse ozaman yanlis bilgi girmis olmalisiniz, verdiginiz biligileri kontrol edin
    ** - ad ve soyad girerken isimler dosdogru yazilmali, örnegin Şükrü yerine Sükrü yazarsaniz olmuyor, büyük veya kücük harf farketmiyor, Ç Ğ I Ş gibi harfler klavyenizde yoksa, sayfadaki asagida "Sanal klavyeyi kullanmak istiyorum." tiklayin ve sanal klavyeyi kullanin. dedeleriniz soyadsiz kayitliysa mutlaka "Bos" birakilmali

4.)
    - listeniz tamamlandiysa herkesin anne ve baba adlarini ögrendiniz
    - sonra bir soyagaci programi indirin, mesela myheritage.com sayfasindan, ben bu programi kullaniyorum ve tavsiye ederim, cok dil destekli, türkce dahil, tablolarda (ata tablosu, toruntablosu vs.) istediginiz designleri secebilirsiniz, arkaplana resim koyma vs., ücretsiz ve kullanimi cok basit
    - programa aile kütügünüzdeki akrabalariniizin bilgilerini girin, en büyük dedenizden baslayin ve sirayla herkesi kayit edin

Soyagaciniz bitmistir isteginiz sekilde desenleyin, cerceveye koyun istediginiz yere asin
    merhabalar ben soy ağacımı merak ediyorum çıkartabilir misiniz? teşekkürler.XDXD:):muahaha:
    21 Ekim 2011
soru sor