THALİA kimdir?

İsimli konu WH 'Biyografiler - Hayat Hikayeleri' kategorisinde, 4CaRNiVoR üyesi tarafından 13 Eylül 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: THALİA kimdir?. 26 Ağustos 1972 yılında Mexico City'de dünyaya geldi.Tam adı Ariadna Thalia Sodi Miranda olan güzel yıldız.5. ve son çocuk olarak dünya'ya geldi.Küçü... Thalia - Juana Thalia - Marimar ...

 1. Sponsorlu Bağlantılar
  26 Ağustos 1972 yılında Mexico City'de dünyaya geldi.Tam adı Ariadna Thalia Sodi Miranda olan güzel yıldız.5. ve son çocuk olarak dünya'ya geldi.Küçü yaşında ablaları Laura ZapataErnestina SodiGabriela ve Federica'yı kendine örnek alan Thalia.3 yaşında Entudians Estudian müzikalinde şarkılar seslendirmeye başladı.

  5 yaşındayken babası Ernesto Sodi'yi kaybetti ve bununla birlikte yaşama küsen Thalia 1 yıl boyunca kimseye konuşmadı.Annesi Yollanda Sodi Miranda tarafından 6 yaşında piyano dersleri alıp 9 yaşında Din-Din isimli bir gruba katıldı.Grubla 4 albüm çıkarıp türlü festivallerde boy gösterdi.12 yaşındayken meksikanın en ünlü gençlik grubuna Sasha Socol'un gruptan ayrılmasıyla katılma şansı oldu.

  Thalia kariyerine daha sonra Timbriche adlı grubla devam etti bu grupla çıkardıkları albümler sırasıyla VIIVIII ve IX albümleini kaydedip tüm latin amerikayı dolaştılar bu grupla adından söz ettiren Thalia 15 yaşında ilk dizisinde rol aldı dizinin adı Pobre Senorita Limantouronu takip eden Quienceanera ve Luz y sombra.Thalia bu deneyimlerin ardından Los angeles'a taşınıp orda Alfredo Diaz Ordaz ile tanıştı ve ilk albümünü 1989 yılında kaydetti. ilk albümün adı kendiyle ayni adı Yani Thalia ismini taşıyordu.Bu albüm daha çok Rock ezgileri taşıdığı için Thalia'nın yıllarca kafalarda kurduğu masum imajı yıkmıştı.ama Thalia'ya bu albüm ona dizlerde başrol oynama fırsatı tanıdı llk başrol dizisi olan ülkemizdede en yeni dizilere fark atıp ilk 5 içinde reyting rekorları kıran ve Thalia'ya 180 ülkede tanınma fırsatı tanıyan 1992 yapımlı Maria Mercedes ve bu dizinin arkasından yine 1992 yılında piyasaya sürülen Love albümü bu albümden çıkan hitlerle başarıyla gelen Mundo De Cristal Albümü(1993-Resmi Fan Club Adı) ve 1994 yılında yine ülkemizde reytingleri alt üst eden Marimar'la başarısına başarı katan Thalia 1994 yılının sonunda ünlü şarkıcı Gloria Estefan'ın kocası Emillio Estafan ile tanışır ve ilk uluslararası albümü En extasis'i kaydeder bu albümden çıkan büyük hit Piel Morenayla birçok ülkeden altın plaklar ve ödüller kazanır.Ardından çektiği Maria Efsanesinin son Serisi Maria La Del Barrio ile yine ekranlarda fırtına etkisi yaratır(ülkemizde Dahil) bu dizinin ardından çıkardığı ve Thalia'nın ilk patlamasını yaratacağı 1997 yapımlı Amor a la Mexicana ülkemizde bir bomba etkisi yaratıp yıla damgasını vurmuştu.

  Unutmadan söyleyelim o dönemden sonra ABD'deki California eyaleti her 25 nisanı Thalia günü olarak ilan etti.Daha sonra Hollywood'dan da teklif alan Thalia 1998 yılında çektiği Mambo Cafe filmiylede adından söz ettirdi ama dizi manasında ülkemizdeki en büyük Reyting Rekortmeni hatta Thalia'yı Dizi Kralicesi adına layık gösteren 1999 yapımlı Rosalinda çekildi bu diziyle ülkemizde Thalia EFSANESİ başladı ve günümüze kadar sürüyor.bu dizinin arkasından Thalia 2000 yılında Arrasando isimli albümü kaydetti bu albümde söz yazarı olarakda karşımıza çıkan Thaliailk Single olarak Entre El mar y una Estrella adlı şarkıyı seçti çünkü Arrasando şarkısının birde ingilizce versiyonu olan I'ts My Party'in hazırlıklarını tamamlayamamıştı.It's My Partyle Amerika dahil bir çok ülkede büyük başarılar elde eden Thalia 2 Aralık 2000'de Meşhor St.Patrick Katedralinde eşi benzeri olmayan bir düğünle Sony müzik Başkanı Tommy Mottola ile dünya evine girdi. Hayranlarına hediye olarak 2001 yıılının ağustos ayında Great Hits yayınladı.Kendi Meksika halkının beğeni tarzı olan Banda stili kullanılmış olan albümün adı THALIA Con Banda Grandes Exitos'u bu albümden çıkan ilk şarkı yine Amor a la Mexicana'ydı.2002 yılı başında adını Reklam dünyasında da duyurmaya başlayan Thalia Dr.Pepper adlı içeceğin reklam filminde oynadı.
  Sponsorlu Bağlantılar
  13 Eylül 2009
  #1
soru sor