Tunadan Uçan kuş Kitabının ana fikri nedir?

İsimli konu WH 'Soru Cevap' kategorisinde, Misafir üyesi tarafından 16 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Tunadan Uçan kuş Kitabının ana fikri nedir?. Tunadan uçan kuş kitabının ana fikri ve yardımcı düşünceleri nelerdir yazar mısınız? İnsan ne ile yaşar ana fikri nedir? Uçan Sınıf Kitabının Özeti ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Tunadan uçan kuş kitabının ana fikri ve yardımcı düşünceleri nelerdir yazar mısınız?
    Sponsorlu Bağlantılar
    16 Aralık 2009
  2. evet ya acil lazım pleaseee .:muahaha:
    17 Aralık 2009
  3. ya ayıptır sorması neden googleden aramıosunuzz
    17 Aralık 2009
  4. googleden arıyamıyorsanız kitabı okuyup öğrenin böle sacma sorular sormayınn
    17 Aralık 2009
  5. sanaka katılıyorum...
    17 Aralık 2009
  6. S27

S27

okuyamamışlarsa nolcak? bn okuyamadım .Katılmıyorum.İlla okumak mı lazm? Kolaya kaçıoz işte :D
    27 Ekim 2010
  7. arkadaşlar .çok güzel ve akıcı bi kitap bence mutlaka okuyun size kısa özetini veriyorum herkes kendine göre yapsın yorumunu
    Boris[​IMG] tuna kıyılarında yaşayan[​IMG] çok akıllı ve olağanüstü yeteneklere sa*hip bir çocuktu. Padişah fermanıyla devşirmeye alındı. Zorla annesinin kollarından ko*parılan Boris[​IMG] Başkent İstanbul’a götürülürken[​IMG] Turnacıbaşı’nın elinden kaçtı. Daha sonra[​IMG]azılı eşkıya Dramalı Deli Hüseyin’e tutsak oldu. Afrika’da köle pazarlarında sa*tılarak kendini Habeşistan sarayında buldu. Diri diri gömülme pahasına buradan kurta*rıldı.Yeniden İstanbul’a getirildi. Adı değiştirilip “Behram” oldu. Kısa sürede Padişa*hın gözüne girdi.Topkapı Sarayı’nda[​IMG] Enderun okulunda eğitim görerek[​IMG] yükselmeye başladı.

Behram[​IMG] Tuna’dan uçan bir kuştu. Asya[​IMG] Afrika[​IMG] Avrupa göklerinde yıllar yılı kanat çırptı. Soluk kesici serüvenlere daldı. Başından akla gelmedik olaylar geçti. Sonra bir gün kanadı kırıldı. Ama[​IMG] o yılmadı. Yaşamı boyunca zihin[​IMG] bellek ve gönül kanatlarıyla uçmayı sürdürdü.

Devşirmelikten Osmanlı Başvezirliğine yükselen Boris[​IMG] en sonunda yurduna döndü. Burada halka eğitim hizmeti verdikten sonra[​IMG] hayata gözlerini yumdu.
    29 Ekim 2010
  8. arkadaşlar ben de okuyamadım ama bence;
    ''hayatta önümüze engeller çıksa da yılmamalı yolumuza devam etmeliyiz''ANAFİKRİ İŞTE BU HERALDE umarım işinize yarar
    29 Aralık 2010
  9. aynenn katılıyorum bencede TUNADAN UÇAN KUŞUN ANA FİKRİ hiçbir zaman önümüze engeller çıksada yılmamalıyız çok tşk ederim çokkkkkkk işime yaradı 100 ALICAMMMMMMMM
    10 Aralık 2011
  10. Arkadaşlar sabitlenmiş konularda böyle cevaplar yazmamanız konusunda uyarı bile var. Buraya yazmışsa yazmıştır sende konuya yorum yapmadan geçebilirsin. :)
    10 Aralık 2011
  11. yeraltında bir şehir kitabının ana fikrini söylermisiniz?
    lütfennnnn...
    5 Şubat 2012
  12. hayatta ne olursa olsun yılmaayıp sonuna kadar savaaşmalıyız :D :d
    7 Mayıs 2012
soru sor