Windows 7 Windows 7 Format Atma-Windows 7 Nasıl Kurulur?

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, kızılmaske üyesi tarafından 12 Aralık 2009 tarihinde yazılmıştır.

1. Sponsorlu Bağlantılar
    teşekürler. sürücülerde bi problem çıkıyormu acaba
    Sponsorlu Bağlantılar
    13 Aralık 2010
  2. ben biosu ve boot menüsü tam bilmiyorum onun için nereden nasıl girilir.
    nasıl yapılır bu dediklerimi resimli olarak anlatırsanız sevinirim çünkü yeni öğreniyorum.
    şimdiden tesekkür ederim...
    16 Aralık 2010
  3. ben format işlemini başlatiyorum ilk adımda % 84 te takılıo 2 dk fln bekledıkten snra ( Windows kurulumu için gerekli dosyaları kopyala connot. dosya bozuk veya eksik olabilir. Yükleme için gereken tüm dosyaları availeble olduğundan emin olun ve yüklemeyi yeniden başlatın ) diye bi yazı gelıyo ne yapmam gerek acil cvp
    10 Ocak 2011
  4. herkese merhabalar benim sorunum şu ben toshıba marka L500 leptop aldım wındovs 7 yülü fakat ben aldığımdan beri yedekleme falan yapmadım cd de oluşturmadım d bölümünüde birkaç kez biçimlendirdim bilgisayarda sorun yok ama ben format atmak istedim recoveryden denediğimde bu bilgisayarın ikincil sabit diskinde kurtarma ortamı yok diyor fakat ilk aldığımda nasılsa öyle ben sadece d bölümünü biçimlendirdim c deki gizlenmiş kurtama bölümünden format atamazmıyım açılırken f 8 le açdığımda recoveriy yine aynı diyor fakat kitapcığında sıfıra basılı tutarak açtığımızda oradanda formatlama yönteminden bahsediyor yanlız bıos ayarlarını varsayılan yapın diyor öncesinde kısacası ben format atmak şistiyorum yardımcı olursanız sevinirim acil
    5 Şubat 2011
  5. Ya benim bilgisayara cok acayip bir virüs girdi temizleyemiyorumda format atmasınıda bilmiyorum bu siteden öğrendiğim kadarıyla artık :)

Teşekkürler Haaa birda cd den boot etceksiniz diyor boot ney nasıl yapabilirim ??

ACİL YARDIMMM
    5 Şubat 2011
  6. slm benim fesplatem bütün ayrilmamis format atmadan windows 7 yi nasil kurabilirim acaba mümkünmü eskisi vista lütfen yardim simdiden tesekürler
    25 Şubat 2011
  7. vallahi saolun çok işime yaradı :tamam:
    27 Şubat 2011
  8. kardeş bu işlemı cd dvd olmadan yaptım internetten ındırdım kasıdan yuklemelerden yaptım şimdi hem c de d de program oldu bun u nasıl duzelte bılırım yardım edersen sevınırım simdiden tesekkurler kolay gelsın
    2 Mart 2011
  9. boot nasıl yapılır
    11 Mart 2011
  10. sey ya güzelde cdyi nereden bulucaz
    11 Mart 2011

11. ayni islemler icin lazim olan 32 bit olmasi gerek yani tekrardan formatlarken 32 bit olmasi lazim ayrica 32 bit yada 64 bit nasil anlarim diyorsan bilgisayarima sag tikla ve özellikler secenegini sec cikan pencerede yazar:)
    22 Mart 2011
  12. Cünkü eski olan sistemini yükleme yaparken silmedigin icin bu hatayla karsilastin yapman gereken tekrar cd yi takip format atar gibi yapacaksin ve secenekler arasindan eski olani sileceksin digeriyle devam edip kurulumu tamamlayacaksin:)
    22 Mart 2011
  13. Bilgisayar kapandi diyorsun bu format atarken olacak bir olaya benzemiyor, baska bir sorun olabilir:)
    22 Mart 2011
  14. Yapman gereken pc acilirken F10 tusuna basarak cd yi tanimasini saglayacaksin yada kücük bir pencere acilcak orda secenekler arasinda cd-dvd secenegini secip kurulumu baslatiyorsun eyerki secenekler arasinda yoksa esc tu$una basiyorsun tekrar pc yeniden acilmaya baslayacagi zaman cd den baslatilsinmi diye soracak o zaman enter basip kurulumu yapiyorsun:)
    22 Mart 2011

15. Cd niz hatali baska bir cd ile deneyin cünkü cd ye kopyalanirken hatali yapilmis o yüzden kurulum yapilmiyor.

Not:Sisteminiz windows 7 kaldiriyormu bunuda ögrenmelisiniz:)
    22 Mart 2011
  16. Eyer bilgisayarinizda Sorun yoksa bosuna format atmayin :)
    22 Mart 2011
  17. Boot dedigimiz cd yi takdiginda eyerki bilgisayarin cd den baslamiyorsa kuruluma o zaman cd den bott edilmesi lazim oluyor daha ayrintili ögrenmek istiyorsan forumumuzda mevcut bulabilirsin:)

Tabiki Mümkün mevcut olan sisteminizin üzerine windows 7 de yükleyebilirsiniz yükleme yapaken eskisini silmesseniz eyer 2 tane sisteminiz olcaktir bilgisayar acilirken size soracaktir hangisiyle acilsin diye o zaman istediginiz sistemi secerek giris yapabilirsiniz ama bunun icin yeterli derecede sisteminizin gücü olmasi lazim:)

D klasöründeki mevcut olan sistemi kaldircaksin:) bunu yapman icinde en kolayi cd si varsa cd yi tak yükleme yaparken d yi silmen yeterli olcaktir

Siz bence öncelikle format nasil atilir onu ögrenmenizi tavsiye ederim:)
    cünkü Boot yapaniza gerek kalmaz

Isterseniz Micorsoft sitesinden indirebilirsiniz daha sonrada cd ye kaydedersiniz:)
    22 Mart 2011
  18. :agla::bravo:[kizgin]harikasın teşekkürler:yuppi:
    3 Nisan 2011
  19. beyler acer laptopu olupta. format atmayı bilen varmı? varsa bi anlatı versin.
    17 Nisan 2011

20. Format atmanin marka ile alakasi yokturki lazim olanlar yükleme cd si ve driver cdsi bunlar varsa zaten kolaylikla format atabilirsin :)
    17 Nisan 2011
soru sor