Windows 7 usb den Format Atmak RESIMLI ANLATIM

İsimli konu WH 'İşletim Sistemleri' kategorisinde, ●ŚOП İKλZ● üyesi tarafından 12 Kasım 2009 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Windows 7 usb den Format Atmak RESIMLI ANLATIM. Selam arkadaslar Size anlatmak istiyorum windows7 nasil usb sticki boot fähig yapip ve fotmat atabiliriz. WinSetupFromUsb Lazim ve 7-Zip Resimli... Windows 7 icin dilpaketi Resimli anlatim Windows Vista Format Atmak Resimli Anlatım ...

1. Sponsorlu Bağlantılar
    Selam arkadaslar

Size anlatmak istiyorum windows7 nasil usb sticki boot fähig yapip ve fotmat atabiliriz.

WinSetupFromUsb Lazim ve 7-Zip

Resimli anlatim:

Windows 7 indirdiniz zaman Iso datei olarak iniyor ilk önce onu 7-Zip le dosyalari cikarmamiz lazim lazim

Windows 7 usb den Format Atmak  RESIMLI ANLATIM

dosyalari cikardiktan sonra WinSetupFromUsb calistiriyoruz

Usb Disk selectionda Usb stickimizi seciyoruz (otomatik bulamaza)
    simdi ordan Hp format tool tikliyoruz

Device de takili olan usb sticki seciyoruz ve File systemde NTFS ayarliyoruz
    Volume Labelde mesela Windows 7 yazin Quick formata Oku seciyoruz ve starta
    baziyoruz.

Burdan vista/7setup/Pe/Recovery ISO ya Oku seciyoruz ve ordan windows7 secmeniz lazim. ( Bende hata cikmisdi Boot birseyi bulamamis onu da cözdüm ordan Ordneri secerken mesela W7 bide unterordner oliyor onu secin ozaman olur Secdikden sonra GO ya bazin ve bitmesini bekleyin

Yaptikdan sonra burda AGREE ye bazin.

Simdide kontroll edelim herseyi doru yaptikmi diye
    bilgisayarim a usb ye girelim ve bakalim ayni resimdeki gibimi diye.
    Resimdeki gibiyse herseyi doru yapmisiz

Simdi netbooku reset yapalim ve menüden usb den booten etmezini ayarliyalim.

Hersey tamamza ekranda bunu görioruz ve artik bundan sonra Netbook larda sorun yasamiyacaksiniz windows7yi usb den install edebilirsiniz Bitikden sonra
    Usb sticki geri cikartabilirsiniz

Edit: Windowsu 7 usb den Installieren etmek icin en az 4GB usb stick lazim !!!
    Arkadaslar burda usb sticki boot fähig yapiyoruz yani cd olmadan windows7 yükliyorsunuz.Normalda windows yüklemek istersek CD/DVD koyup booten yaptiririoruz, ama burda usb den booten yapip yükliyoruz =)
    Sponsorlu Bağlantılar
    12 Kasım 2009
  2. vaybe ben bunu denedım ama ben sp3den vaz gecmem xp bır numara onu guncelemen grekır guncelemzsen dosya hata verıyo acılmıyo saol yınede abeeeeeeeeee
    15 Kasım 2009
  3. hocam bu sadece notebook ların için mi geçerli ... normal masaüstü pc de usb den yapabilirmiyiz kurulumu?
    20 Kasım 2009
  4. xp içinde olurmu acaba
    27 Mart 2010
  5. normal masa üstü icinde gecerli tabiki

evet olur:)
    28 Mart 2010
  6. sagol işe yaradı dostum
    21 Nisan 2010
  7. ya bende resimler görünmüyor:öhh:
    21 Ağustos 2010
  8. teseşşekkürler
    7 Eylül 2010
  9. cd den kurmak bence daha basit :) format bilmeyen arkadaslar bile cd den rahat win7 kurabilir :) Paylasım icin Tesekkürler
    7 Eylül 2010
  10. Eğer dvd sürücünüz yok ise ya da benimkisi gibi arızalanmış ise böyle çözümlere kesinlikle ihtiyaç duyulabiliyor. Anlatım için teşekkürler fakat resimler gözükmüyor, bu konuyla ilgilenirseniz sevinirim. Aynı anlatım fakat resimlerin de olduğu bir siteden yararlanmak zorunda kaldım. İyi çalışmalar.
    6 Şubat 2011
  11. Arkadas dogru diyor bende w7 yapmak istiyorum ama sadece cdrw leri görüyor w7 3 gb cd ye yazmak mümkün deil ve usb ile atacagım ;) yararlı paylasım saol
    2 Ekim 2011
  12. hocam bu sadece notebook ların için mi geçerli ... normal masaüstü pc de usb den yapabilirmiyiz kurulumu?
    16 Şubat 2012
  13. kardeşım resımler gorunmuyor

kardeşım resımler gorunmuyor ki
    3 Mart 2012

14. Bu kısmı anlamadım resimlerde görünmüyor aynı hatayı alıyorum yardımcı olursan sevinirim
    Paylaşım için sağol...

31 Mayıs 2012
  15. Teşekürler şimdilerde lazım oluyor artık.
    22 Kasım 2012
soru sor