Yürüyen ev

İsimli konu WH 'Garip Olaylar' kategorisinde, Y@z Y@ğмυяυ üyesi tarafından 14 Mart 2010 tarihinde yazılmıştır. Konu Özeti: Yürüyen ev. Yürüyen ev [IMG]... EV Ev ...

1. Yürüyen ev
    Danimarkalı bir grup sanatçı, sel, yangın gibi doğal felaketlerden ‘yürüyerek’ uzaklaşabilen
    bir ev tasarladı.
    Ion Sorvin ve Oivind Slaatto adlı sanatçıların, ABD’deki MIT teknololji enstitüsünden mühendislerin katkılarıyla hazırladığı 3 metre boyundaki, altıgen prizma şeklinde tasarlanan evin, oturma odası, mutfağı, bir yatağı, ocağı ve hidrolik bacaklarını kontrol eden bir bilgisayar sistemi bulunuyor.
    6 tane bacak yardımıyla harekete eden evin güneş ve rüzgar enerjisi yardımıyla hareket ettiği belirtiliyor.
    Her türlü arazi koşulunda ilerleyebilen evin 60 bin dolara malolduğu, ancak seri üretime geçilmesi halinde fiyatının büyük oranda düşebileceği kaydediliyor.
    Tasarımcılar, evin benzerleri ile birleşerek daha büyük yaşam alanları oluşturmasını planladıklarını söylüyor.
    14 Mart 2010
  2. saol paylaşım için
    14 Mart 2010
  3. güzelmmiş:muha:
    14 Mart 2010
  4. ama bu teneke ev ne kadar işe yarar orası mechul bir selde sürüklenip teneke mezara dönüşmeyeceği ne malum:alala:aklına fikir gelen ay dur şunu bi yapayım diyorXD
    14 Mart 2010
  5. Kemal Sunal'ın gülen adam diye bir filmi vardı oradaki gecekondu bundan daha kullanışlı gözüküyor :D
    14 Mart 2010
  6. pAyLaşımIn İçin TeşekkürLer...
    14 Mart 2010
  7. paylaşım için teşekkürler...
    14 Mart 2010
  8. toprak *ay dur şunu bır yapayım* diyenlerin gerisindeyiz şuan...wrigt kardeşlere deli mi diyen çoktu acaba akıllı mı ?
    14 Mart 2010
  9. wrigt kardeşlerle neden kıyaslıyorsunki artı küçümsemedim de sel vs için çok uygun bir tasarım değil bu haliyle ayrıca evede benzemiyor
    olmamış beğenmedim maalesef yarı finale seçilmedi bu tasarım tarafımdan:D
    15 Mart 2010
  10. kıyaslamamın nedenı...bazı ınsanlar o kadar aptalça şeyler düşünürler ki mesela adam tutmuş havada uçabılen ve ınsan taşıyabılen bır araç yapmayı düşünmüş ne kadar saçma değil mi :D ama oldu anlatmak ıstedığım bu...
    hep boş şeylermiş gibi gözüküyor ama böyle aptalca şeylerı düşünmek çok akıllıca şeylere vesıle olur her zaman...
    bizse hep şunu söylerız ahh ne kadar da saçma bunu yapmakla elıne ne geçti? bır karın mı oldu bundan? saçma fıkır bır işe yaramaz? oğlum gıt lan saçmalama gibi gibi düşünürürz böyle fıkırler görduğumuzde :D
    15 Mart 2010
  11. bu verdiğin örnek doğru ama tanımlama bana uygun değil o yüzden itirazım ben yeniliğe olmadık gibi gözüken çok uçuk projelere bile açık bir insanım ve herşey hayal etmekle başlar inanmakla gelişir ve azimle oluşur sen beni tanımamışsın daha :)
    15 Mart 2010
  12. sen istisnasın toprak kendını katma yorumuma:)...fakat ıstısnalarda kaıdeyı bozmuyor:)
    15 Mart 2010
  13. XDay haklısın bazen benmerkezci oluyorum sanki dünya benim etrafımda dönüyor:hehehe:
    15 Mart 2010
  14. herkes öyle be toprak bu huyundan hiçbir insan vazgeçemez ki bence:) kötü bir şey olduğuna ınanmıyorum ama yenı nesılın hep burnu havada dunya onların etrafında daha hızlı dönuyor sanırım...ama yaşlanmıyorlar(ince yorum toprak sen anlarsın):) hadi bakalım
    16 Mart 2010
  15. oooo süper ew miş yhaa :DD
    16 Mart 2010
  16. Ben şahsen oyLe bi yerde yasamak ısTerdım ne oLursa oLsun :D Paylaşım ıcın TesekkurLer..
    16 Mart 2010
  17. ilginç bir tasarım arkladaşlar kabul ediyorum pes ettimXD

kötü polis arkadaşım bu sefer anlamadım:alala:çünkü yeni nesil değilim turfanda hiç değilim ama salamura olabilirim bak :tamam:
    benle alakalandıramadım aslında gönlümde genç değil yaşımda sadece çok pozitifim ve hayatı olduğu gibi kabul ediyorum içinde bu kadar renk insan ve canlılar varken yaşlı hissedemiyorum ruhum dinamik ve rengarenkXD
    16 Mart 2010
  18. zaman geçer ama ınsan yaşlanmaz yaşlanmaktan kastım olgunlaşmaktır:)
    17 Mart 2010
  19. doğal afetler için tasarlıyorlar ya :)
    17 Mart 2010
soru sor